eDevlet

Bahreyn İş İmkanları, Bahreyn’de Maaşlar Ne Kadar?

Bahreyn iş imkanları yurt dışında yatırımı olan firmalar aracılığıyla devam ediyor. Yurt dışında çalışmak denilince herkesin aklına Avrupa ülkeleri geliyor olsa da dünya üzerinde iş imkanları ile sizleri mutlu edecek oldukça fazla ülke bulunmaktadır. Orta Doğu ülkeleri konumları itibariyle yaşamaktan korkulan yerler olsalar da iş imkanları ile tüm dünya vatandaşlarına olanaklar sunmaktadırlar. Orta Doğu’da çalışmak isteyenlerin karşısına çıkan Katar ve Kuveyt ülkeleri, en popüler seçenektir. Bu popüler seçeneklerin yanında adını çok sık duymadığımız ülkelerden biri de Bahreyn’dir.

Bahreyn’de Çalışmak

Bahreyn, Basra Körfezi’nde bulunan bir ada ülkesidir. İrili ufaklı otuz adadan oluşan bu topraklar 200 yıllık bir emirlik geçmişine sahiptir. Ülkenin şu anki resmi adı Bahreyn Krallığı’dır. Bir ada ülkesi olması vesilesiyle Orta Doğu’daki birçok ülkeden ayrılmaktadır. Bu farklılığı nedeniyle bugüne kadar oldukça fazla sayıda turistin uğrak noktası olmuştur. Ülkenin en büyük adasının adı Manama’dır. Manama aynı zamanda bu toprakların başkentidir. Sunduğu olanaklar nedeniyle de ülkenin en çok tanınan şehridir. Ülkenin en çok tanınan şehirlerinden biri de Muharrak’tır. Ülke, ucuz olması nedeniyle ve Suudi Arabistan’da ada özelliği taşıyan bir toprak olması nedeniyle Suudi Arabistan’ın en fazla turist çeken toprağıdır.

Ülkeye iklimi açısından bakacak olursak, ülke sıcak bir iklime sahiptir. Bir diğer yandan kış aylarında ise sıcaklıklar en fazla 20 dereceye düşmektedir. Kış ayını sevmeyenler için vazgeçilmez bir tatil seçeneğidir.

Havası ve farklılığı ile bir cazibe merkezi olan bu ülke yurtdışında çalışmak isteyenler için de vazgeçilmez bir seçenek olacaktır. Ülkenin çalışmak için uygun bir seçenek olduğunun kanıtı olarak ise; ülkenin toplam nüfusunun yüzde ellisinin çalışmak için yurtdışından gelen vatandaşların oluşturduğu gösterilebilir. Kısacası, Bahreyn tüm dünya vatandaşları açısından çalışmak ve yüksek kazançlar sağlamak için bir fırsattır. Bahreyn nüfusunun yarısını Bangladeşli, Hindistanlı, Filipinli, Sri Lankalı, Pakistanlı, Nepalli vatandaşlar başta olmak üzere uzak doğu ve Asyalı vatandaşlar oluşturmaktadır.

Bahreyn’de Maaşlar Ne Kadar?

Bahreyn, bu ülkede çalışmak isteyen insanlara birçok seçenek sunuyor olsa da bu seçeneklerden en baskını hizmet sektöründe çalışmaktır. Bahreyn iş imkanları açısından çok gelişmiş olsa da insanlar genelde hizmet sektöründe çalışıyorlar. Daha önce de dile getirdiğimiz gibi Bahreyn, turistik cazibesi olan bir yerdir. Bu durumda da oldukça fazla insan bu topraklara tatile gelmektedir. Uzun tatillerin yanı sıra ülkenin nüfusu hafta sonlarında dahi iki katına çıkmaktadır.

Turizm ve eğlence sektörünün çok gelişmiş olduğu bu ülkede her daim hizmet sektöründe çalışacak insanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Hizmet sektörü çalışanlarına her zaman ihtiyaç duyuluyor olsa da, ülkede bu alanda çalışan insanlar ne yazık ki çok düşük ücretler almaktadırlar. Benzin pompacısı, avm çalışanı, güvenlik personeli, garson, aşçı ve kurye olarak çalışan insanların hiçbiri emeklerinin karşılığını tam olarak alamamaktadırlar. Bahreyn’de hizmet sektöründe çalışanlar hem çok yorucu işler yapıyor hem de çok az paralar kazanıyorlar. Bahreyn’de çalışmak ve yaşamak isteyen insanlar için hizmet sektörü mantıklı bir seçenek değildir.

Bu yüzden Bahreyn’de çalışmak isteyenler kendi işlerini kurarak yüksek standartlı bir yaşam sürebilirler. Bahreyn vatandaşları Avrupai yaşama çok özenseler de bu yaşama sahip olmak için yeterli olanaklara sahip değillerdir. Bu yüzden, Avrupalı iş ortakları bularak bu ülkede ticaret yapabilir, giyim ve teknoloji mağazaları açarak Türkiye’de kazandığınızın çok üstünde paralar kazanabilirsiniz. Ticari zekaya sahip insanlar için Türkiye’de üretilen malları getirip Bahreyn’de satmak da kazançlı bir seçenek olacaktır. Bahreyn iş imkanları açısından gelişmiş olsa da sizler için en mantıklı ve en kazançlı olanak kendi işinizi kurmak olacaktır.

Kendi işini kuracak kadar yatırıma sahip olmayan insanlar ne yapmalı? Bu kişiler eğer üniversite mezunu ise Bahreyn’de üst düzey yönetici olarak çalışabilirler. Başta Avrupa ülkeleri, Bahreyn’e yatırımlar yaptıkları için iş yerlerinde çalışabilecek nitelikli ve üniversite mezunu insanlara ihtiyaç duymaktadırlar. Kendinizi ifade edecek ve diğer insanları anlayacak kadar bir İngilizce biliyorsanız Bahreyn’de çalışarak yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Bahreyn’de aşırı derecede zengin olan yalnızca iki kesim insan vardır. Bu kesimlerden birisi Araplar, diğeri ise Avrupalılardır. Her iki kesim de işlerini teslim edebilecekleri güvenilir ve bilgi sahibi insanlara ihtiyaç duymaktadırlar.

Mutlaka okuyun: Katar İşçi Alımları, Personel Arayan Firmalar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu