eDevlet

Evde Hediyelik Eşya Yaparak Para Kazanmak

Evde hediyelik eşya yaparak para kazanmak, son zamanlarda ev hanımlarının ve işinden ayrılmak durumunda kalan diğer bayanların en çok tercih ettiği, evden para kazanma yöntemleri arasında yer alıyor. Bildiğiniz üzere günümüz ekonomisi gittikçe zor bir hal almaya başladı. Bir ailenin aylık gideri, evde tek bir kişinin çalışarak üstesinden gelecek miktardan çok ama çok yükseklerde. Hal böyle olunca, evdeki ev hanımları, hem eviyle ilgilenebiliyor, hem de çocuklarına bakabiliyorlar.

İşinden ayrılmak durumda kalan ve geçici işlerde çalışmış olan diğer hanımların da yapabileceği en uygun seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Evde hediyelik eşya yaparak çok güzel paralar kazanıyor hem de eve katkı sağlamış oluyorlar. Her şey çok pahalı ve bir de çocuklarınızın giyim, kuşam, okul masrafları derken giderler tamamen tavan yapmış bir durumda. İşte evde hediyelik eşya yaparak para kazanmak, sizler için en uygun tercih olabilir.

Hediyelik Eşya Yapma Yöntemleri Nelerdir?

Hediyelik eşya yapmanın birkaç tane yöntemi ve seçeneği var. Bunlardan herhangi birini veya birkaçını seçerek, evde oturduğunuz yerden para kazanmanız mümkün. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz;

Örgü Bebek Yapımı

Örgü bebek yapımı evde hediyelik eşya yaparak para kazanma yöntemlerinin en başında geliyor. Bayanların bolca ilgi gösterdiği bu el emeği göz nuru örgü bebekler, çok fazla alıcıya sahip. Çocuklarına Çin malı kanserojen içeren plastik oyuncak bebekler yerine, bu tamamen organik olan oyuncak örgü bebekleri tercih eden ailelerin sayısı oldukça fazla. Şöyle bir düşününce gerçekten çok mantıklı görünüyor. Çocuklarınızın sağlığını olumsuz yönde etkileyen oyuncaklar yerine, örgü ipinden yapılmış ve çamaşır makinesinde kolayca yıkanabilen el yapımı örgü bebekler kesinlikle tercih edilmesi gereken bir oyuncak türü. Sizlerde eğer evde para kazanmak istiyorsanız, bu yöntemi kolaylıkla seçebilirsiniz.

Buzdolabı süsü (magnet) Yapımı

Evlerimizde bolca kullandığımız ve kullanmaktan da çok hoşlandığımız ürünler arasında, buzdolabı üzerine yapıştırılan magnetler geliyor. İnsanların ne kadar çok magnet aldıklarını tahmin bile edemezsiniz. Hem görüntü olarak hem de hediyelik olarak çok kullanışlı olan magnetleri evinizde yapıp satabilmeniz mümkün. Herhangi bir tuhafiyeden satın alacağınız tül, süs ve mıknatıs ile evinizde magnet yapabilirsiniz. Ayrıca özel olarak çok uygun fiyata üzerine isim yazdırabilir, doğum günlerinde, yeni doğan hediyeliklerinde, düğün ve diğer özel günlerinizde, sevdiklerinize veya diğer müşteri gruplarınıza üzerine kar payı koyarak, satabilmeniz oldukça kolay ve keyifli. Evde hediyelik eşya yaparak para kazanmak, emin olun magnet yapımıyla çok eğlenceli bir hal alacak.

Mutlaka okuyun: Ek İş Yapmak İstiyorum Diyenlere Ek İş Önerileri

Taş Üzerine Resim Yapımı

Yanlış duymadınız, sahilden ve deniz kenarından bulabileceğiniz güzel pürüzsüz taşların üzerine renkli yağlı boyayla resim sanatı yapabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir incik boncuk satan yerlerden alacağınız küçük inci tanelerini üzerlerine yapıştırarak güzel bir ürün ortaya çıkarabilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış bir durum. Bu ürünleri yaparak para kazanan oldukça fazla insan var ve bu taşların alıcı potansiyeli de oldukça yüksek. İster internetten satışa çıkarın, ister sipariş üzerine yapın. Bu tarz uğraşları seven kişiler için oldukça güzel bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Kumaş Parçalarından Eşya Yapımı

Evde kullanmadığınız, sandığınızda ve dolabınızda boş boş bekleyen kumaşlarınız var ise, onları değerlendirerek para kazanmaya ne dersiniz? Özellikle keçe kumaşı son zamanlarda en çok sevilen ve tercih edilen kumaş hediyelik eşya yapımında ilk sıralarda geliyor. Keçe kumaşından birbirinden güzel ve çeşitlilikte oyuncaklar yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra çiçek yapımı, çanta, masa örtüsü ve güzel kokulu torbalar da yapabilmeniz mümkün. Rengârenk çeşit çeşit kumaşlarınızla onları dikerek ve yapıştırarak takı, saç aksesuarı, kılıflar, anne ve bebek ürünleri gibi çeşit çeşit hediyelik eşya üretebilmeniz mümkün. Üstelik eğer evinizde kumaş olmasa bile, bu kumaşların ücreti çok da pahalı değil. Uygun fiyata alacağınız kumaşlarınızla elde edeceğiniz hediyeliklerinizi arkadaşlarınıza ve müşterilerinize kar elde ederek satabilmeniz oldukça kolay bir yöntem.

Ahşaptan Hediyelik Eşya Yapımı

Ahşaptan hediyelik eşya yapmak, emin olun evde yapabileceğiniz en zevkli işlerden biri. Ahşabın dokusu ve eve verdiği otantik hava, insanların en çok tercih ettiği hediyelik gruplarından biri olarak karşımıza çıkmakta. Ahşaptan yapabileceğiniz bir sürü hediyelik eşya var. Evinize bir kere alacağınız ahşap yakma cihazıyla, ahşabın üzerine işlemeler, yazılar ve renklendirmeler yapabilirsiniz. Müşterilerinizin istek ve taleplerine göre, bu tasarımı geliştirebilir, farklı alternatif tasarımlar da üretebilirsiniz. Burada da tamamen sizin iç dünyanız ve hayal dünyanıza bağlı olarak, ortaya güzel ürünler çıkarabilirsiniz. Ahşap kullanarak, çeşitli biblolar, dekoratif eşyalar, duvar süsleri, ekmeklikler, çeşitli süs eşyaları gibi ürünleri yapmanız mümkün olacaktır. Bunları boyayarak da çok güzel ve özel tasarımlar elde edebilirsiniz.

Seramik Hediyelik Yapımı

Seramik maddesi, hem kullanışlılığı hem de estetiği açısından hediyelik olarak en çok tercih edilen ve kullanılan ürünlerden biri. Seramiğin kolay şekillenen yapısı olması dolayısı ile üzerinde yapacağınız bir takım işlemlerle muhteşem ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Özellikle en çok rağbet gören kupa fincanları yapabilir üzerine yazılar ve şekiller çizebilirsiniz. Bildiğiniz üzere, üzerine yazı yazılmış özel üretilmiş kupa fincanları oldukça gündemdeydi ve çok alıcısı vardı. Şuanda da gayet talep edilen bir ürün olduğu için, evinizde tasarım gücünüzü kullanıp oluşturacağınız bu hediyelikleri, süs eşyası satan dükkânlara da satabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere, hediyelik eşya yaparak para kazanmak oldukça kolay ve zevkli bir iş. Eğer bir işiniz yoksa ve giderleriniz de oldukça fazlaysa, yukarıda saymış olduğumuz yöntemler sayesinde, sizler de para kazanabilir, evinize ek bir katkıda bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu