eDevlet

İlginç Para Kazanma Yöntemleri

Günümüzde ilginç para kazanma yöntemleri nelerdir? En ilginç para kazanma yolları hakkında merak edilenler bu yazımızda paylaşılmıştır.

İlginç para kazanma yöntemleri konusunda araştırma yapanlar daha önce karşılaşmadıkları bilgilere yazımızın devamından ulaşabilir. Bu iş fikirleri kısa sürede para kazanmanızı belki sağlamaz ancak uzun vadede güzel getirisi olacaktır. Yine de adım atmadan önce bu fikirleri ne kadar mantıklı olabileceğini ve müşteri kitlesinin olup olmayacağını bilmeniz gerekiyor.

En İlginç Para Kazanma Yöntemleri

İlginç para kazanma yöntemleri arasında ilk sırada ‘sarılmak’ geliyor. Newyork’taki bir kadın girişimcinin herhangi bir cinsel amaç gütmeyecek şekilde sarılma hizmeti verdiğini söylemek doğru olacaktır.

İlginç iş fikirleri arasında t-shirt giymek de var. Bazı firmaların logo ya da sloganlarını t-shirt’e basarak bir nevi reklam faaliyeti yürütmek, güzel kazanç sağlayabilir. İlk kez 2005 yılında böyle bir hayalin peşine düşen Jason Sadler’ın yılda 500 bin dolar para kazandığı iddia ediliyor.

En ilginç iş fikirlerine devam edecek olursak, saç satmak pek mantıklı gelmeyebilir. Fakat gerçek saç satın almak isteyenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Kaynak amaçlı saçların ticaretini yaparak güzel kazançlar elde edilebilir.

Farklı bir iş fikri olarak bilinen oyun oynamanın para kazandırabileceği daha önceleri kimsenin aklına gelmezdi. Ancak günümüz teknolojilerinin ciddi anlamda gelişimi, oyun oynayarak para kazanan kişi sayısında artışı beraberinde getirmiştir. İnternet üzerinden canlı yayınlanan oyunları izleyen ziyaretçiler ‘bağış’ adı altında oyunculara ciddi kazançlar sunabiliyor.

Ağıtçılık yaparak para kazanan kişilerin olduğunu biliyor muydunuz? Cenaze törenlerinde ağlamaları için para ödenen ağıtçılar, ölen kişinin önemli biri olduğu izlenimini vermek için çalışıyor.

İlginç Para Kazanma Yolları

İlginç para kazanma yöntemleri aslında bunlarla da sınırlı değil. Örneğin memleket toprağı satarak güzel paralar kazanılabilir. İrlanda’da uygulanan bu iş modelinde gurbette yaşayan insanlara kendi memleketlerinden toprak gönderiliyor. Evde hazırlanan toprakların ortalama 15-20 dolara satıldığı belirtiliyor.

Yemek yiyerek para kazanma modeli de son zamanlarda rağbet görüyor. Video platformlarında canlı yayın açarak yemek yemeye başlayan kişiler, kullanıcıların taleplerini de yerine getirebiliyor. Yemek blogcularının rağbet gösterdiği bu iş modelinde ilginç yemeklerin de tüketildiği unutulmamalı.

Ülkemizde uygulanması imkansız olan bir diğer para kazanma yolu, iticilik yapmak. Japonya’daki kalabalıkları metroya bindirmek için insanları ittiren görevliler bu işten para kazanıyor. Ayrıca trenin durduktan sonra kapılarının açılması halinde dışarı çıkamayan insanları da yine ittiriciler çıkarıyor.

Bu iş fikirleri aslında yeni değil ancak başvuran kişi sayısının son derece kısıtlı olduğu biliniyor. Sizler de buna benzer iş fikirlerini devreye alarak para kazamaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu