eDevlet

Dubai’de Çalışma, Dubai Yaşam, Dubai İş Kurmak

Dubai'de Nasıl Çalışabilirim ?

Bu yazıda sizlere son dönemlerde giderek tanınmış bir duruma gelen Dubai’de çalışmak noktasında kısa kısa hap bulgular vermeye çalışacağız. Dubai’de Çalışma için Öncelikli olarak bilmeyenler amacıyla Dubai ile ilgili bilgi verelim. Dubai Birleşik Arap Emirlikleri içerisinde yer alan bir ülkedir. Dubai’de Çalışma için Dünyada oluşturulan incelemeler da göstermiştir ki en süratli bir biçimde gelişim gösteriyor. Öyle ki inanılması ütopik gibi görünse de haftada 30 adet şirket kuruluyor. Üstelik bu çok değişik alanlarda oluyor. Yani bir masal gibi alçakta da detayları verildiği gibi bir hal var karşımızda. İnsan sırf bunu görmek amacıyla bile bu ülkeye gidesi geliyor.

Yine yazımızın gelişen kısımlarında Dubai adlı ülkede hiç çalışmayı düşünmeyen insanları bile mest edecek çok cazip çalışma olanakları mevcut. Dilerseniz sözü uzatmayalım ve derhal başlayalım.

Dubai’de çalışmak konusuna gelmeden önce burada yaşam hakkında bilgi verelim. Dubai başka bir boyutta olan bir ülke. Bize çok benzemediği de aşikar. Burada hep çalışıp, hem eğlenebilirsiniz.  Çalışma biçimi bize benzemese de arada çalışırken bile ufak molalar verip, ülkemizde zenginlerin sporu olarak bilinen golf sporunu oynayabilirsiniz. Birçok filmde de görülen çölde safari yapabilirsiniz. Bu da hazır bu ülkeye gitmişken yaşanması gereken deneyimler arasındadır.  Her ne kadar Arap yarımadasında olduğundan ötürü hayal etmekte zorlansanız bile öyle güzel kayak tesisleri vardır ki bir anda kayak tutkunu da olabilirsiniz.

Kendinizi hiçbir biçimde yalnız hissetmeyeceğiniz bir ülkedir. Gerek Türk gerek başka ülkelerden çok sayıda insan olduğu için kolayca iletişime geçebilirsiniz. Ülkede sosyal kulüpler olduğu için hiçbir zaman canınız sıkılmaz. Keyifle vakit geçirebilirsiniz. Bu ülkede çalışmadan önce kısa bir turistik gezi yazıp, sonrasında nihai karar vermeniz en doğru tercih olacaktır. Sıcak konusu da sizi ürkütmemelidir. Ülkede son derece modern binalar vardır.

Dubai’de İşçi Olanakları

Dubai’de çalışmanın en mühim üstünlüğü maaşını kesintisiz almanızdır. Yani sizden hangi alanda hangi işi yaparsanız yapın hiçbir kesinti olmaz. Vergi kesintisiz olmadan ne kazandıysanız o sizin maaşınıdır. O yüzden de acaba bu ay maaşımdan ne kadar kesinti olur, ne elime geçer diye düşünmezsiniz. Bu başlı başına bir üstünlüğüdır.  Öğleden sonra ve Cuma günleri bu ülkede  pek çok firmada toplantı yapılmaması bilinmesi lüzumen mühim bir husustur.

Peki, ama Dubai’de nasıl çalışabilirim derseniz onun amacıyla de yapılması lüzumen şey çok basit. Oturma ve çalışma vizesi almanız lüzumir. Eğer ülkemizden bir firma aracılığı ile gidiyorsanız firma sizin amacıyla bu vize işini halleder. Siz bu mevzu ile ilaveten uğraşmak halinde kalmazsınız. Firmada IT, medya, finans ve turizm bölümünde eğitim almış, kendini geliştirmiş olan insanlara çok ciddi anlamda ihtiyaç vardır. Bu sebepten dolayı şayet bu alanlarda eğitim almış ve tecrübe sahibi iseniz o vakit sizin bile hayal edemeyeceğiniz şartlarda çalışarak cenneti dünya üstünde görebilirsiniz.

Dubai kısa sürede ciddi bir birikim uygulanabilecek en en uygun ülkedir.

Kendi işini kurmak amacıyla de en en uygun ülkelerden bir tanesidir. Dubai’de bilhassa denizaşırı iş olanaklarına hem mevcutta olan 15 serbest bölge ölçeğinde, hem de kurulması plan edilen 7 serbest bölge bazında çok sıcak bakıyor. Kolaylaştırıcı ve cazip olanaklar sunuyor.  Şirketinizi bilhassa bu bölgelerde kuracaksanız ülkeden bir ortak almanıza lüzum kalmadan direkt olarak kendi şirketinizi kurabilirsiniz. Hem de gene ülke idaresi sizi kurumlar vergisinden bu aşamada muaf tutuyor. Bunlar son derece cazip ve avantajlı olan durumlardır. Üstelik özel bir diğer sınırlama da getirmiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu