eDevlet

Dubai İşçi Alımı – Dubai İş İmkanları

Dubai işçi alımı ile yurtdışı iş ilanları ile yapılmaktadır. Çalışma koşullarının iyiliği ve yüksek çalışma ücretleri nedeniyle, birçok çalışanın hayali yurt dışına gitmektir. Her ne kadar bir bilinmezliğe yol alıyor olsalar da, yüksek maaş ihtimali nedeniyle yurt dışına gitmek bütün çalışanlar için iyi bir seçenektir. Aldıkları ücretler bir yana; günümüzde yurt dışındaki çoğu devlet, aile sahibi olan işçilere oldukça dolgun yardım ücretleri de vermektedir. Ülkemizde, sık sık ekonomik sıkıntılar yaşanıyor olduğundan çalışanlar yurt dışına yerleşiyor. Yurt dışına giden çalışanlar, gittikleri ülkelerde daha iyi hayat şartlarında yaşama olanağı yakalıyorlar. Bu olanakları yakalayan kişiler tecrübelerini ülkemizde yaşayan işçilere anlatıyorlar, böylece; ülkemizdeki çoğu kişi de yurtdışına gitmenin yollarını arıyorlar.

Yurtdışına çalışmak için çıkmak denildiğinde aklımıza ilk olarak Avrupa ülkeleri geliyor olsa da son zamanlarda bir yerin daha adını sıklıkla duyar olduk:

Dubai, ülke olarak pek gitmeye rağbet etmediğimiz bir yerdir. Bunun nedeni Dubai’nin, Arap Yarımadası’nda bulunan bir yer olmasından kaynaklıdır. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden biridir. Ve Dubai, Arap Yarımadası’nda bulunan en popüler yerlerdendir. Nüfusu yaklaşık olarak 2.7 milyondur. Nüfusunun çoğunluğunu Hindistanlı ve Pakistanlı vatandaşlar oluşturmaktadır. Yerel halkın bu topraklarda yaşama oranı ise oldukça azdır. Arap halkının yalnızca %17’si yerli vatandaşlara aittir. Geriye kalan yüzde yirmilik bir nüfusu ise diğer ülke vatandaşları oluşturmaktadır.

Dubai’de Çalışmak Hakkında Bilgiler

Yabancı oranının çok yüksek olmasının nedeni, tüm dünyadaki insanlar için Dubai’de çalışmak karlıdır anlayışıdır. Bu anlayışın, son derece doğru olduğunu kabul etmeliyiz. Yurtdışında iş bulma yolları ve yurtdışında çalışılacak ülkeler aranırken herkesin karşına çıkan seçeneklerden biri de Dubai’de çalışmak oluyor. Dubai’de çalışmak için başvuran insanların hepsi işe kolayca kabul ediliyorlar.

Dubai’de bu kadar kolay iş bulunabilmesinin asıl nedeni ülkenin petrol ve altın kaynaklarının çok zengin olmasıdır. 1970’li yıllarda hızlıca gelişmeye başlayan ülke kısa sürede büyük başarılarla harika bir değişim yaşamıştır. Bir çölün ortasında bulunan bu yerde, inanılmaz projeler yapılmıştır. Bu projeler akıl almaz bir hızla ilerleyerek herkesi kendine hayran bırakmıştır. Arap Yarımadası’nda bulunan bütün ülkelere kıyasen coğrafi şartları açısından daha şanslı olduğu için tüm dünyayı da bu gelişimi izlemeye davet etmiştir. Arap Yarımadası’ındaki bu cennet yer, iş imkanlarıyla da herkese kucak açıyor. Çok ünlü plajlara ve dünyadaki tek 7 yıldızlı otele sahip olması nedeniyle Dubai bir turizm merkezidir. Dubai bir turizm merkezi olduğu için burada Arapça bilmeniz sizin için bir zorunluluk değildir. Uluslararası bir dil olan İngilizceyi bilerek ülkede derdiniz anlatabileceğiniz  birilerini kolaylıkla bulanilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Dubai’de Çalışmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Dubai İşçi Alımı

Dubai’de çalışmak diğer Arap Emirlerinde çalışmaktan daha kolaydır. Yalnızca Arap halkının bulunmadığı bu yerde doğal olarak katı Arap medeniyeti kuralları da geçerli değildir. Yurtdışından gelen insanlarla birlikte karma bir kültür yapısı oluşmuştur. Ve kimse bir başkasının yaşayış tarzına müdahale etmemektedir. Dubai bu yönüyle diğer arap emirlikleriyle arasında olan farkı ortaya koymuş, dünyadaki bütün insanların cazibe merkezi haline gelmiştir.

Başta inşaat işçileri olmak üzere birçok insan kolaylıkla Dubai işçi alımı ilanlarına başvuru yapabiliyor. Expo 2020 için yapılan gayrimenkul yatırımları, yol ve köprü inşaatları nedeniyle çok fazla çalışana ihtiyaç duyulmaktadır. Dubai’de çalışmak için yola çıkanlar başta ülkedeki fiyatlar nedeniyle korkabilirler. Dubai’ye çalışmak için giden herkes şu gerçeği unutmamalıdır: Dubai’de kazandığınız para da aynı ölçüde yüksek olacaktır. Herhangi bir işçi Dubai’de çalışmaya başlayınca Türkiye’de aldığı paranın üç katını kolaylıkla alabilirler. Maaşlarının artmasıyla yaşam standartları da artacak ve daha huzurlu bir yaşama sahip olurlar. Dubai’ye gelen bir kişinin maaşı 1000 dolar 1500 dolar aralığında değişmektedir. Para biriktirip Türkiye’ye dönme hayali kuranlar için de Dubai’de çalışmak vazgeçilmez bir fırsat olabilir.

Dubai’de çalışmak için hevesli olan herkesin unutmaması gereken en önemli nokta bu ülkedeki sıcaklıkların bazen 50 dereceye kadar çıkabildiğidir. Bu yüzden Dubai’de çalışmak isteyen herkes, Dubai’ye önceden gidip şartları görmelidirler.

Mutlaka okuyun: Dubai’ye İşçi Götüren Firmalar

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Merhaba ben erdal 28 yaşındayım kat görevlisiyim.is arıyorum Dubai de çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

  2. Ben emrah kaya 23 yaşındayım 12 yaşımdan beri otel de restorant ve cafelerde garsonluk yaptım işimi iyi temiz çalışıyorum yurtdışında çalışmak istiyorum ingilizce orta seviyede

  3. Selâm aleyküm arkadaşlar dubaide iş için nasıl baş vurulur hangi şirketi bana bilgi vere bilirmisin nasıl gidilir yardımcı olurmusun mesleğim inşaat çuval fabrikası dikim hustasıyim Desenli asfalt yol boyasını yaparım temizlik işi de

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu