Güncel

#Kripto Para Borsalarına Darbe Üstüne Darbe Geliyor!

Kripto Para Borsalarına Bir Darbede Hindistan Vergilendirme Sisteminden Geldi!

Kripto para piyasalarında depremler ardı ardına yaşanıyor. Ülkeler zaman zaman aldıkları sert önlemlerle kripto para borsacılığının önünü tıkamaya devam ediyorlar. Hindistan kripto para borsacılığı konusunda sert tedbirler almaya devam ediyor. Şimdilerde hayata geçen yeni bir kanun sonrasında vergilendirme sisteminin yükseltilmesi ülkede büyük ses getirdi.

Hindistan’da İşlem Başına Alınan Vergi Artırıldı

Hindistan’da alınan yeni bir vergilendirme karar sonrasında kripto para borsalarında yapılan her işlem başına alınan vergi yüzde 1 olarak belirlendi. Alınan yeni karar sonrasında Hindistan merkezli olan kripto para borsalarında kısa sürede yapılan işlem hacimlerinin düştüğü belirlendi. Yaşanan düşüşün ise ortalama olarak yüzde 72.5 olduğu öğrenildi. Sık sık işlem yapan yatırımcılar bu konuda tercihlerini değiştirmeye başladılar. Merkeziyetsiz olarak tanımlanan kripto para borsalarına geçiş sürecinin başladığı öğrenildi.

Hindistan Kripto Para Borsaları Çöküşte!

Yeni vergilendirme kanunu sonrasında hazırlanan rapora göre ülkenin en büyük kripto para borsalarından ZebPay, WazirX ve CoinDCX’te bulunan işlem hacimlerinin ciddi oranda düştüğü öğrenildi. Düşüş miktarının yüzde 60 ile yüzde 87 oranında değişiklik gösterdiği ifade ediliyor.

Uzmanlar konu hakkında değerlendirmelerde bulundurlar. Kripto para borsalarında yapılacak her işlem için alınacak yüzde 1 oranındaki vergilendirmenin yatırımcıları ve kripto para piyasasını nasıl etkileyeceği merak konusu oldu. Henüz değerlendirme yapmak için erken olduğu ve birkaç hafta geçtikten sonra yaşananların gözlemlenmesinin ardından sonuçların paylaşılmasının doğru olacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu