Ek İş İmkanları

Evde Karanfil Paketleme İşi Veren Firmalar

Doğal bitkilerin sağlık açısından faydalarını bilmeyen yoktur. Sağlıklı yaşamaya önem veren kişiler bitkilerden elde edilen bazı karışımlar kullanmayı tercih ediyor. Ülkemizde oldukça fazla kullanılan şifalı bitkiler arasında yer alan karanfilin faydaları saymakla bitmez. Ağız kokusunu önlemek, bağış sistemini güçlendirmek, karaciğeri korumak, kanserle savaşmak karanfilin faydalarından bir kaç tanesidir. Doğu Afrika, Pakistan, Hindistan, Endonezya gibi ülkelere özgü olan bitki karanfil ağacının tomurcuklarının kurutulmasıyla elde edilir.

Asya ülkelerinden kurutulmuş tomurcuklar Türkiye’ye getirilerek toptancılar tarafından harmanlanır ve paketlemesi yapılıp aktarlara gönderilerek satışa sunulur. Yurt dışından keten çuvallar ile getirilen karanfil tomurcukları harmanlanarak paketlenmesi gerekir. Yurt dışından karanfil ticareti için getirilen ürünlerin büyük bir bölümü paketlenmek için evlere ek iş olarak dağıtılır. Paketleme işinin büyük bir bölümü Evde karanfil paketleme işi yaparak geçinmeye çalışan ev hanımlarına emekli ve öğrencilere verilmektedir.

Evde Karanfil Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Firma tarafında size çuval içerisinde gönderilen karanfillerin önce kabuklarını temizlemeniz gerekmekte. Bir bitki olan karanfillerin, kurumuş olan tomurcukları kabuksu yapıyı elleriniz ile ufalayarak bir birinden ayırmanız gerekir. Tomurcukları kabuklarından ayıkladıktan sonra, firmanın kendi logosuna sahip olan çıtçıtlı ufak poşetlerin içerisine belirlenen gramajda koyacaksınız. Bu ufak poşetlerin üzerine yine size firma tarafından getirilecek olan son kullanma tarihi ve kullanımı hakkında bilgi veren etiketleri yapıştıracaksınız.

Evde karanfil paketleme işi veren firma tarafından gönderilen firma görevlisi size bu işin ayrıntıları için kısa bir eğitim verecek. Aynı zamanda paketleme işini yaparken kullanacağınız önlük, eldiven, ağız maskesi, bone ve hassas terazi size ücretsiz olarak teslim edilecek. Siz ise öğretildiği gibi aldığınız işi yaparak koli içerisine sayıp günlük olarak yaptığınız işi teslim alacak kişiye vermenizdir.

Mutlaka okuyun: Evlere Paketleme İşleri Veren Firmalar

Karanfil Paketleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Karanfil paketleme işi veren firmalar size yaptığınız iş kadar ödeme yaparlar. Her gün düzenli olarak size ortalama 1000 adet karanfil paketlemesi yapabilmeniz için gerekli malzemeler getirilir. Aldığınız işin tamamını paketleyerek günün sonunda teslim etmeniz gerekmektedir. Eğer bir haftalık süreçte size verilen siparişleri zamanında ve istenildiği şekilde teslim edebilirseniz. Karanfil paketleme işinden aylık 2.000 TL kazanmış olacaksınız.

Mutlaka okuyun: Evde Tükenmez Kalem Paketleme İşi Yapmak

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evde ek işi yapabilirim Üniversite öğrencisiyim ek gelire ihtiyacım var Muhasebeciyim güvenlik görevlisiyim calismiyorum .benimle çalışmak isterseniz neden olmasın verilen işi titizlikle yapiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu