Çarşamba, Mayıs 18, 2022
Ana SayfaGüncel6. Sınıf MEB Matematik Kitabı Sayfa 86 Cevapları

6. Sınıf MEB Matematik Kitabı Sayfa 86 Cevapları

6. Sınıf MEB Matematik Kitabı Sayfa 86 Cevapları, Matematik Ders Kitabı Sayfa 86 Kaliteli Çözümleri, Öğretmen Matematik Çözümü.

6. sınıfa giden öğrenciler için MEB yayınları Matematik Ders kitabı sayfa 86’yı sizler için cevaplandırdık. Yazımızın devamından Sayfa 86 çözümlerine ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Geçmişe Yolculuk Sayfa 86 Cevapları

GEÇMİŞE YOLCULUK

1- Melisa, para biriktirmek için bir kumbara yapar. Ancak başlangıçta hiç parası yoktur. Bu konuyu babasıyla konuştuğunda babası her gün için Melisa’ya 1 TL vereceğini söyler.

Kumbaradaki Para Miktarı (TL) – 0, 1, 2, 3, 4

Yukarıdaki tabloda verilen boşlukları doldurduğunuzda kumbaradaki para miktarını hangi sayı kümesine ait sayılarla ifade edersiniz?

Doğal Sayılar kümesine ait

2- Üç basamaklı en küçük doğal sayı ile üç basamaklı en büyük doğal sayının toplamı kaçtır?

A) 1098 B) 1099 C) 1990 D) 1999

100 + 999 = 1099

*** MEB 6. Sınıf Matematik Ders Kitabı  sayfa 86 çözümleri hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Sitemizde MEB 6. Sınıf Matematik Ders Kitabı  cevapları yer almaktadır. Tüm cevaplara ocevap.com sitesinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Zamanın Varken
Zamanın Varken
zamaninvarken.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden zamaninvarken.com sitesi sorumlu tutulamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img