Bilgiler

İstifa dilekçesi nasıl yazılır 2022

İstifa Mektubunda Ne Yazılır?

İstifa mektupları resmi olmalı ve standart bir formata İstifa dilekçesi nasıl yazılır 2022 uymalıdır. İlk satıra şirket adını, sokak adresini, şehri ve posta kodunu yazın. Ardından, mektubu müdürünüze veya amirinize veya daha büyük bir şirketten ayrılıyorsanız tüm şirkete gönderin. Ayrıldığınız kişinin adı ve adresine ek olarak, ayrılma tarihinizi ve nedeninizi de ekleyin. Mevcut pozisyonunuzdan ayrılma nedenleri kabul edilebilir, ancak her durum için uygun olmayabilir.

İstifa dilekçesi nasıl yazılır 2022
İstifa dilekçesi nasıl yazılır 2022

istifa dilekçesi örneği 

İstifa mektubunuzun temel amacı, ayrıldığınız şirkete bilgi vermektir. Ayrılma nedeninizi belirtmeli ve şirketle geçirdiğiniz zamanla ilgili olumlu yorumları eklemelisiniz. İstifa dilekçesi nasıl yazılır 2022Ayrıca ayrılma nedenlerinizi de belirtmeli ve iş arkadaşlarınızla veya şirketle herhangi bir sorun veya anlaşmazlığı ele almaktan kaçınmalısınız. İstifa mektubunuz, ayrıldığınızın resmi bir kaydı olmalıdır ve işvereniniz veya iş arkadaşlarınız hakkında olumsuz herhangi bir şeyden bahsetmek, gelecekteki iş fırsatlarınızı olumsuz yönde etkileyecektir.

istifa dilekçesi 

İstifa mektubunuz kısa ve resmi olmalıdır. Şirketten kişisel sebeplerden dolayı ayrıldığınızı belirtmelisiniz, ancak şirketin doğası gereği kötü olduğu için değil. Şirketten memnun değilseniz, düşük ücret veya kötü çalışma koşulları gibi reform gerektiren belirli sorunlardan bahsedebilirsiniz. İstifa dilekçesi nasıl yazılır 2022Mektubunuzun amacı iyi şartlarda ayrılmak, bu yüzden mümkün olduğunca olumlu yapmaya çalışın. Ayrıca orada çalışma fırsatı için yöneticinize teşekkür etmelidir.

istifa dilekçesi nasıl yazılır 

Mektubunuzun son kısmı kişisel yorumlarınızdır. Şirketle geçirdiğiniz güzel zamanlardan bahsetmeyi unutmayın. Konumunuzun olumsuz taraflarını listelemek cazip gelse de, yorumlarınızı olumlu ve dürüst tutmak en iyisidir. Bu, başka bir iş bulmanıza yardımcı olmak için uzun bir yol kat edecektir. O halde istifa mektubunuzu gönderme zamanı! İstifa Mektubu – İstifa Mektubunda Ne Yazılır

istifa dilekçesi örnekleri 

Bir istifa mektubu, şirketten ayrılma niyetinizi ve ayrılma nedenlerinizi belirtmelidir. İş deneyiminiz hakkında olumlu duygular eklemek daha iyidir. Ancak, şirkette bir istifa mektubunun dosyada tutulacağını unutmamalısınız. Başka bir deyişle, mektubu şikayetleri iletmek için kullanmayın ve şirketten iyi şartlarda ayrılmaya çalışın. Şikayetlerinizi yayınlamanın veya tazminatınız hakkında şikayette bulunmanın zamanı değil.

Bir istifa mektubu kısa olmalıdır. Bir sayfanın ötesine geçmemelisiniz. İstifa dilekçesi nasıl yazılır 2022

örnek istifa dilekçesi

Gerçek olmalı ve şirketten ayrılma nedenlerinizi belirtmelidir. Burada karamsar olamazsın çünkü şirket mektubunun bir kopyasını dosyalarında tutacak. Bırakmak için iyi bir neden, pozisyonunuzdan memnun kalmamanız ve iyi şartlarda ayrılmak istemenizdir. Yeni bir iş bulduğunuzu söylemekten kaçınmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu