BilgilerSağlık

Köpeklerde ishal ve nedenlere nasıl tedavi edilir 2022

Köpeklerde İshal – Nedenleri ve Çözümleri

Birçok köpek sahibi ishal için evde çareler aramaktadır, ancak köpeklerde ishal için bir dizi doğal tedavi olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir. İlk olarak, sorunun nedenini bilmelisiniz. Çoğu zaman, diyette basit bir değişiklik ve iyi bir rahatlatıcı aktivite, köpeğinizin bu durumun üstesinden gelmesine yardımcı olacaktır. Belirtileriniz birkaç günden uzun sürerse bir veterinere danışmanız da önemlidir.

Köpeklerde ishal ve nedenlere nasıl tedavi edilir

Köpeklerde ishal ve nedenlere nasıl tedavi edilir
Köpeklerde ishal ve nedenlere nasıl tedavi edilir

Köpeklerde ishale birçok şey neden olabilir. Köpeklerde ishal ve nedenlere nasıl tedavi edilir Bazı köpekler çok az tedaviye ihtiyaç duyarken, diğerleri nekahat dönemi bakımına veya antibiyotiklere ihtiyaç duyabilir. Akut ishal durumunda, veterineriniz bir dizi sorunun yanıtlarının yanı sıra temsili bir dışkı maddesi örneği isteyebilir. Alternatif olarak, veterinerinize semptomların kapsamlı bir geçmişini sağlamak için bir anket veya kontrol listesi doldurabilirsiniz.

Köpekler neden ishal olur

Bir veteriner, köpeğinizin semptomlarına ve tıbbi geçmişine dayanarak teşhis testleri yapacaktır. İshalin nedenine bağlı olarak ek tedavi gerekebilir. Bazı durumlarda, köpeğinize özel bir diyet vermek gibi destekleyici bakım terapileri, ishalin tekrarlama riskini en aza indirmeye yardımcı olacaktır. Veterineriniz, köpeğinizin ishalden kurtulmasına yardımcı olmak için özel bir diyet reçetesi yazacaktır. Ayrıca, ishal için evde bir çare kullanarak köpeğinizi kendiniz de tedavi edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu