Güncel

LGS 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Notu PDF İndir

LGS 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Notu PDF İndir, 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi MEB müfredatı özet ders notları pdf indir.

LGS sınavına hazırlanan 8. sınıf öğrencileri için kaliteli MEB müfredatına uygun LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi konu anlatımlı özet ders notlarını pdf olarak paylaştık. Yazımızın devamındaki bağlantılardan ders notlarını görüntüleyip ücretsiz indirebilirsiniz.

LGS Din Kültürü ve ahlak bilgisi kaç soru sorulmaktadır? 

LGS sınavında Sözel ve Sayısal oturum olmak üzere iki adet sınav bulunmaktadır. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi için de sözel alandan toplamda 10 soru sorulmaktadır.

LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konuları

Liselere Geçiş sınavında sözel bölümde bulunan Din Kültürü ve ahlak bilgisi dersi konuları merak ediliyor. 8. Sınıfta öğrenilen bu konular belirttiğimiz gibi LGS Sözel oturumunda sorulmaktadır. LGS din kültürü ve ahlak bilgisi konuları şu şekildedir;

  • Kader İnancı
  • Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Musa
  • Zekat ve Sadaka
  • Din ve Hayat
  • Hz. Muhammed’in Örnekliği
  • Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri
  • İslam’ın Paylaşma ve Yardımlaşmaya Verdiği Önem
  • İslam Dinine Göre Kötü Davranışlar
  • İnsanın Paylaşma ve Yardımlaşma İhtiyacı (Tevekkül)
  • Hac İbadeti

Olmak üzere 10 konudan oluşmaktadır. Tabi bu konuların genel isimleri idi. Nitekim her konu kendi nezdinde alt başlıklara ayrılmaktadır. Bu anlamda konuların iyi bir şekilde öğrenilmesi önem arz ediyor. Şimdi de LGS sisteminde hangi konudan kaç soru sorulduğunu yıllara göre inceleyelim. Bunun için sizlere aşağıda detaylı bir tablo paylaşıyoruz.

LGS Din Kültürü ve ahlak Soru Dağılımı

Aşağıda bulunan tablo ile Liselere Geçiş Sınavında hangi konudan soru sorulduğu yıllara göre listelenmiştir. Bu listeye göre kendi yol planınızı din kültürü ve ahlak bilgisi dersine olan çalışma planınızı oluşturabilirsiniz.

Konunun Adı 2018 2019
Kader İnancı 1
Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Musa 1
Zekat ve Sadaka 1 3
Din ve Hayat 2
Hz. Muhammed’in Örnekliği 1 3
Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri 2 2
İslam’ın Paylaşma ve Yardımlaşmaya Verdiği Önem 1
İslam Dinine Göre Kötü Davranışlar 1
İnsanın Paylaşma ve Yardımlaşma İhtiyacı (Tevekkül) 1
Hac İbadeti 1
Toplam 10 10

PDF İndirmek İçin Aşağıdaki Bağlantıları Kullanınız.

Direkt İndirmek İçin Tıklayınız.

ocevap.com sitesinde tüm LGS ders notları, deneme sınavları, çıkmış sorular ve yardımcı LGS kaynakları yer almaktadır. Site içi arama yaparak tüm ders notlarını görüntüleyip ücretsiz indirebilirsiniz.

2022 LGS 8 Sınıf Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Konuları ,2022 LGS Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Testi Soruları ve Konu Dağılımı,2022 8 Sınıf LGS Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Konu Dağılımı, 2018-2019-2020 Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi LGS konu dağılımı , 2021-2022 Eğitim öğretim Yılı Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Konuları. LGS Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi konuları,LGS Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi konuları ve soru dağılımı,LGS Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi konuları neler,teog konuları,LGS Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi konuları indir,teog yıllara göre konu dağılımı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu