Ekonomi

Mağaza Satışlarımı Nasıl Artırırım 2022?

Bir perakende mağazasına sahip olmak dünyadaki en kolay şey değil, ancak mağaza satışlarınızı artırmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Mağaza Satışlarımı Nasıl Artırırım? Bu makalede, çapraz satış ve ürünlerinizi daha fazla satma konusunda ipuçları bulacaksınız. Bunlar, daha fazla müşteri çekmenize ve karınızı artırmanıza yardımcı olacaktır. Aşağıda, aklınızda bulundurmanız gereken önemli noktalar listelenmiştir. Bu makaleyi okuduktan sonra, daha fazla müşteri çekmek için mağazanızı başarılı bir şekilde pazarlayabileceksiniz.

Mağaza Satışlarımı Nasıl Artırırım

Markanızın performansını ölçün. Satışlarını ve toplam gelirini ölçmek de dahil olmak üzere markanızın performansını ölçmenin çeşitli yolları vardır. Satılan mal sayısı, toplam gelirinin bir göstergesidir. Aynı şekilde birim gelir, şirketin ürününün tek bir birimini satmak için aldığı para miktarını ifade eder. Birim gelirinizi hesaplamak için toplam geliri her bir öğenin değerine bölün.

Satış promosyonlarını dahil etmeyi düşünün. İnsanlar promosyonlar sunan mağazalardan satın almayı sever ve doğru satış stratejisi karınızı artırabilir. Satışlarınızı artırmak için en iyi stratejileri kullanın. Sattığınız ürünün türüne bağlı olarak, anlık alışverişleri teşvik etmek için indirim kuponları kullanabilirsiniz. İşletmenizi tanıtmanın bir başka etkili yolu da vitrinlerdir. Pencere görüntülerinizi taze ve ilginç tuttuğunuzdan emin olun. Mağazanızın reklamını yapmanın en iyi yollarından biri Google’ın Yerel Envanter Reklamlarını kullanmaktır. Bunlar, satın almaya hazır müşterileri çekecektir.

Mağaza Satışları arttırma yolları

Perakende satışları artırmanın en iyi yollarından biri, müşterilerinizden geri bildirim istemektir. Bunu e-posta veya kağıt anketler yoluyla yapabilirsiniz. Mağaza tasarımınız, sattığınız ürünler veya genel müşteri deneyiminiz hakkındaki geri bildirimler olsun, müşterilerinizin görüşleri başarınız için çok önemlidir. Onlardan proaktif olarak size geri bildirim vermelerini isteyerek, işinizi kitleler için daha çekici hale getirecek değişiklikler yapabileceksiniz.

Mağaza Satışlarımı Nasıl Artırırım 2022?
Mağaza Satışlarımı Nasıl Artırırım 2022?

Sosyal medyayı ve Arama Motoru Pazarlamacılığını kullanmak, çevrimiçi mağazanızın görünürlüğünü artırabilir ve daha fazla müşteri kazanmanıza yardımcı olabilir. Perakende işinizi daha verimli hale getirmek için yazılımı da kullanabilirsiniz. POS ve satış yazılımı perakendeciler için çok önemlidir. Envanterinizi verimli bir şekilde yönetmenize ve işlemleri yönetmenize yardımcı olurlar. Bu aynı zamanda ürün ve hizmetler için önerilerinizi kişiselleştirmenize de yardımcı olacaktır. Yüksek kaliteli müşteri hizmetleri elde etmek, işletmenizin satışlarını artırabilir.

Sosyal medyanın yanı sıra bağımsız sandviç panoları kullanarak da yaya trafiğini artırabilirsiniz. Bunlar insanları yolda durdurabilir ve onları dükkanınıza çekebilir. Ayrıca bağımsız sandviç tahtanızı da fark edecekler ve mağazanızda para harcama olasılıkları daha yüksek olacak. Bu, mağazanızın satışlarını artırmanıza yardımcı olacaktır. Ardından, müşterilerinize daha fazla hizmet sunabileceksiniz, bu da müşteri hizmetinizi iyileştirecektir.

Sosyal medyaya ek olarak, sattığınız ürünlerin reklamını yapmak için kelimeyi kullanmak da önemlidir. Ayrıca, stok eksikliği satışların önündeki en önemli engellerden biridir. Irisys’in araştırmasına göre, müşteriler sekiz dakika sonra bir ödeme hattını terk ediyor. Kısacası, bir ödeme hattı ne kadar uzun olursa, mağazanızdan satın alma olasılıkları o kadar az olur. Bu nedenle, envanter eksikliği sizi kötü gösterecektir.

Özel indirimler ve ek satışlar sunmak, mağaza satışlarınızı nasıl artıracağınıza dair birkaç yöntemdir. İlk olarak, müşterilerinizi daha iyi ürünler satın almaya ikna etmek için yukarı satıştan yararlanabilirsiniz. Tamamlayıcı ürünler sunarak onları satın almaya değer olduklarına ikna edebilirsiniz. İkinci olarak, 250 dolardan fazla harcama yaptıklarında ücretsiz kargo hizmeti sunabilirsiniz. Son olarak, müşterilerinizin kendilerini daha değerli hissetmelerini sağlayacak ücretsiz ve kuponlar sunabilirsiniz.

Ürünlerin yeri hakkında düşünmek de önemlidir. Müdavimler, hangi eşyaların kendileri için en uygun olduğunu bilirler. Çiviler, çekiçler ve masa oyunları için en iyi yerlerin farkında olacaklar. Ayrıca farklı ürün türleri için en iyi yerleri de bilecekler. Stoku değiştirmek eski ürünleri daha popüler hale getirecektir. Ayrıca ürünlerin konumlarını değiştirebilirsiniz. Örneğin, masa oyunlarını kasaların yanına koyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu