Teknoloji

#Spotify’a Yeni Bir Özellik Olan Tercih Edilen Mod Özelliği Geliyor!

Dünyanın en büyük ve en popüler müzik platformu Spotify, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yeni güncellemeler getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcıların müzik dinleme keyfini en iyiye ulaştırmayı hedefleyen platformun gelecek yeni özelliklerinin detayları belli oldu. İşte yeni Spotify özellikleri!

Spotify’a Yeni Bir Özellik Olan Tercih Edilen Mod Özelliği Geliyor!

Müzik dinlemenin basit ve kaliteli yolunu sunan bir platform olarak, dünya genelinde geniş kullanıcı kitlesine sahip Spotify, yepyeni güncellemeleriyle platformu/uygulamayı daha da kullanışlı hale getiriyor. Geniş ve zengin çeşitlilik sunan podcast ve müzik arşivini sunan Spotify’da kullanıcılar kendi listelerini oluşturarak, kesintisiz müzik keyfi yaşayabiliyor. Hatta “Spotify Premium” abonelik modeli ile reklamsız müzik dinleme imkanı sunuyor.

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Spotfiy, kullanıcıların müzik dinlemelerini daha kolay hale getirecek yepyeni özellikler getirmeye hazırlanıyor.

Spotify Mod Özelliği Getiriyor!

Spotify, kullanıcıların liste oluşturma ve düzenleme gibi özelliklerle kendi müzik kütüphanesini fonksiyonel şekilde oluşturabilmesine yardımcı oluyor. Özellikle de platformda yer alan “oynatma” ve “karışık çal” seçeneği kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlıyor. Şirket, söz konusu iki özelliği birbirinden ayırmaya karar verdi.

Spotify

Gelecek güncellemeyle birlikte kullanıcıların mevcut çalma listeleri ve sanatçı sayfaları kısmının en üstünde yer alan birleşik “oynat/karışık çal” butonu ayrılacak. Böylelikle kullanıcılara çalma listelerinde 1 adet “oynat”, 1 adette “karışık çal” butonu sunulacak.

Spotify’in gelecek tercih edilen mod özelliği “Spotify Premium” abonelerine özel olacak.

Spotify yakın dönemde yeni özelliklerini hem Google’nin Android işletim sistemine hem de Apple’nin iOS işletim sistemine getirecek.

Platform üzerinden geleceği belirtilen güncellemeye ilişkin açıklama yayınlandı.

Platformdaki değişikliğin, “çalma listeleri” ve “albümler” üzerinde yer alan tercih edilen modun seçilmesi ve istenen şekilde dinlenmesi mümkün olacak. Kullanıcıların “karışık çal” modu ile sıradaki şarkının ne olacağından habersiz müzik dinleme deneyimini yaşamaları mümkün olacak.

Karışık Çal Özelliği Eleştiri Toplamıştı

Spotify’da son dönemde listelerin karışık çalınması yönünde kullanıcılara daha fazla yönlendirme yapılıyordu. Bu durumda hem dinleyici hem de müzisyen cephesinde eleştirilere yol açıyordu. Bu konuda en sert tepki dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Adele’den gelmişti.

Platform söz konusu eleştiriler nedeniyle sanatçıların albüm sayfalarında “Oynat/Karışık Çal” birleşik butonunun yerine klasik “Oynat” butonunu “varsayılan” seçenek olarak öne çıkartma kararı almıştı. Gelecek yeni güncelleme ile birlikte artık 2 fonksiyon için ayrı buton oluşturulacak.

Spotify’in getireceğini açıkladığı yeni güncellemenin detaylarıyla ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu