Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaEkonomiAkaryakıta büyük zam geldi! Benzin 52 kuruş, motorin ise 50 kuruş artacak.

Akaryakıta büyük zam geldi! Benzin 52 kuruş, motorin ise 50 kuruş artacak.

Akaryakıta büyük zam geldi ! Benzin 52 kuruş, motorin ise 50 kuruş artacak.

akaryakıta büyük zam geldi

 

Dolar’daki yükseliş sebebi sonrası akaryakıta double zam göründü. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan yapılan bir açıklamaya göre, bu gece yarısı vaktinden sonra geçerli olmak şartıyla benzine 52 kuruş, motorine ise 50 kuruş zamla birlikte fiyat artışı olacak. Zam yapılmasının arkasından benzinin litresi İstanbul ilinde 8,65 TL’den, Ankara ve İzmir’de ise 8,74 TL’den satılacak. Motorin litresi ise İstanbul’da 8,74 TL, Ankara ve İzmir’de 8,81 TL’ye yükselecek.

 

Merkez Bankası’nın dünkü faiz indirimi haberi sonrasında Amerikan doları hızlı bir yükselişe geçti. Piyasalarda yaşanan fiyat-kur artışı Türkiye’de fiyatlara yansımaya çoktan başladı. Dolar/TL kurunda yükselişe bağlı şekilde benzin ve motorine de zam geliyor.

dolar 9.74

 

AKARYAKITA BÜYÜK ZAM GELDİ | FİYATLARI NE KADAR ARTACAK ?

 

Zam sonrası durumunda İstanbul’da 8,13 TL’den satılan benzinin litresi 8,65 TL’ye yükselecek. Benzinin litresi Ankara ve İzmir’de ise 8,22 TL’den 8,74 TL’ye çıkacak. Motorinin litresi İstanbul’da 8,22 TL’den 8,72 TL’ye, Ankara ve İzmir’de 8,31 TL’den 8,81 TL’ye yükselecek.

benzin zam

 

 

LPG ‘YE ZAM YOLDA ! LPG ZAMMI KAÇ TL OLACAK ?

 

LPG cephelerinde ise 52 kuruşluk bir zam artış beklentisi olduğunun , fakat bu zam artışlarının 22 kasım Pazartesi gününden itibaren geçerli olabileceği belirtildi.

lpgye zam

 

20 KASIMDAN SONRA ZAM

 

Bloomberg HT kanalına konuşup anlatan piyasa kaynakları benzine 20 Kasım Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere litresi başına 52 kuruş zam yapılacağını belirttiler.

 

BİR ÖNCEKİ YAZI

Zamanın Varken
Zamanın Varken
zamaninvarken.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden zamaninvarken.com sitesi sorumlu tutulamaz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img