Teknoloji

#Apex Legends 14.Sezon Başlarken Yeni Karakter Vantage’nin Özellikleri Tanıtıldı!

Gelecek hafta yeni sezonun başlayacağı Apex Legends’ta yepyeni güncellemelerde gelecek. Geliştirici şirket Respawn Entertainment şirketinden yeni sezona ve yeni karaktere dair tanıtım videoları yayınlandı. İşte Apex Legends Vantage karakterinin özellikleri!

Apex Legends 14.Sezon Başlarken Yeni Karakter Vantage’nin Özellikleri Tanıtıldı!

Son dönemin popüler “Battle Royale” türündeki oyunu Apex Legends’in, gelecek hafta merakla beklenen yeni sezonu başlayacak. Daha önce yapılan açıklamalara göre Apex Legends yeni sezonu 9.08.2022 tarihinde başlıyor. Yeni sezon pek çok önemli yeniliği/güncellemeyi de beraberinde getirecek.

Yeni sezonda, en çok dikkat çeken yeniliklerden birisi de birkaç ay önce ortaya çıkan sızıntılarla gündeme gelen yeni karakter oldu. Yaşanan sızıntılarda oyuna gelecek yeni karakterlerin isimleri ve hatta özelliklerinin belirli başlı hatlarına dair bilgiler ortaya çıkmıştı. Bu karakterlerden birisi olan “Vantage” karakterinin de gelecek yeni sezonla birlikte oyundaki yerini alacağı resmi olarak duyuruldu.

Apex Legends Vantage Karakterinin Özellikleri

Apex Legends Vantage

Yeni sezonda gelecek Vantage karakterinin özellikleri ise oyuncuların en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Respawn Entertainment tarafından duyurulan yeni karakter Vantage karakteri özellikleriyle ilgili olarak bir tanıtım videosu yayınlandı. Yayınlanan videoya göre yeni karakter Vantage’nin gerçek adı “Xiomara (Mara) Contreras” oldu.

Yeni karakterin özellikle keskin nişancılık kabiliyetlerinin çok yüksek olduğu açıklandı. Dolayısıyla karakterin “Yetenek Ağacı” özellikleri de keskin nişancı çatısı altında geliştirilebilecek.

Apex Legends Vantage karakterinin “Spotter’s Lens”, “Echo Relocation” ve “Sniper’s Mark” isimli 3 yeteneği bulunuyor.

Yeni karakterde “Spotter’s Lens” isimli bir “pasif yetenek” olacak. Bu yetenek sayesinde karakter, hangi dürbün olduğu fark etmeksizin her birinden düşmanının “ne kadar mesafe uzaklıkta olduğunu”, “kalkanının kaç seviyede olduğunu” ve “mevcut sağlık seviyesi” bilgilerini görebiliyor.

Apex Legends Vantage

Spotter’s Lens kabiliyeti sadece karaktere özel olduğundan, takımındakiler onun bu özelliğinden yararlanamıyor.

Karakterde “Echo Relocation” isimli bir yetenekte bulunacak. Bu yetenek sayesinde karakter çok hızlı bir şekilde pozisyon değiştirebiliyor. Böylelikle oyuncular herhangi bir noktaya gönderdikten sonra hemen yanına gidebilme şansına sahip olabilecek. Rakip oyuncular ise karakterin Echo’sunu vurma şansına sahip olmayacak. Ancak ulaşacağı noktayı belirleyerek, o noktaya “aim(nişan alma)” alarak vurabilecek.

Yeni karakterin “Sniper’s Mark” isimli özel “ulti” saldırı özelliği ise tüm keskin nişancı özelliklerini tam anlamıyla kazanması sağlanabiliyor. Çünkü bu özellik sayesinde oyuncular özel bir tüfek kullanabilecek. Bu tüfek sayesinde takım arkadaşlarına rakibi “mark atabilecek(işaretleyebilecek)” ve “hasar ödülü” sağlayabilecek.

Apex Legends Vantage Karakter Özellikleri Tanıtım Videosu

Apex Legends: Hunted Sezonu ile Gelecek Yenilikler

Apex Legends Hunted

Apex Legends 14.sezonu 09.08.2022 tarihinde başlayacak. Yeni sezon “Apex Legends: Hunter” şeklinde isimlendirildi. Yeni sezonla birlikte gelecek yeniliklere ilişkin birde tanıtım videosu yayınlandı. Apex Legends yeni sezon fragmanında “Reforged Kings Canyon” isimli harita ve yeni “Battle Pass” gibi pek çok önemli yeniliğe dair bilgiler yer alıyor.

Yeni sezon için “yağmalanacak eşya” dağılımında iyileştirme yapıldı.

#Apex Legends Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Apex Legends: Hunter Tanıtım Videosu

Apex Legends’i oynuyor musunuz? Sizce Apex Legends 14.sezon nasıl olmuş? Görüşlerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu