BilgilerSağlıkSeyahat

Arabada Kötü Koku Nasıl Önlenir 2022

Arabada Kötü Koku Nasıl Önlenir 2022

Arabalarda en yaygın kokulardan biri sigara dumanıdır. Arabada Kötü Koku Nasıl Önlenir 2022 Neyse ki arabanızın içini düzenli olarak temizleyerek bu sorunu önleyebilirsiniz. Damıtılmış beyaz sirke ve pamuk toplarını karıştırarak ev yapımı bir oda spreyi yapabilirsiniz. Bu, arabanızdaki kokuyu gidermeye yardımcı olabilecek doğal bir çözümdür. Bu çözümü sigara dumanının en belirgin olduğu alanlarda kullanın.

Kabartma tozu, araba iç mekanları için harika çalışan doğal bir koku gidericidir. Kokusu giderilecek alana küçük bir miktar serpin ve ertesi gün süpürün. Bir başka doğal koku giderici de kömürdür. Araca birkaç parça kömür koyun ve bir gece bekletin. Bu, kötü kokuları emecek ve arabanızın taze kokmasını sağlayacaktır. Kömür pahalı olsa da çoğu kokuyu ve lekeyi giderir.

Arabada sigara kokusu giderme

Odun kömürü. Kömürün yüksek düzeyde emiciliği vardır, bu da onu mükemmel bir doğal koku giderici yapar. Kömür ayrıca kokuları da emecektir. Arabada Kötü Koku Nasıl Önlenir 2022 Ayrıca arabanıza küçük bir parça kömür koyabilirsiniz. Bunu düzenli olarak yaparsanız, kötü bir koku hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Bu yöntem arabanızın taze kokmasını sağlayacaktır. Bu, aracınızdaki kokuları önlemenin ucuz ve kullanışlı bir yoludur.

Karbonat. Kokulardan kurtulmak için koltuk minderlerinin üzerine kabartma tozu serpebilirsiniz. Hatta antibakteriyel ajan olarak bile kullanabilirsiniz. Koku olan bölgeye bolca uygulayıp ertesi gün süpürebilirsiniz. Arabadaki kokulardan kurtulmanın diğer yolları arasında döşemenizi olabildiğince temiz tutmak yer alır. Örneğin günlük dağınıklıklardan kurtulmak için mikrofiber bez kullanabilirsiniz.

Arabada kötü koku

Arabada Kötü Koku Nasıl Önlenir 2022
Arabada Kötü Koku Nasıl Önlenir 2022

Odun kömürü. Bu, arabanızdaki kokuları emecek doğal bir koku gidericidir. Etkilenen bölgeye serbestçe uygulanabilir. Ayrıca bir parça alüminyum folyo üzerine bir parça kömür koyabilirsiniz. Bu kokuyu emmeye yardımcı olacaktır. Ancak çok fazla kömür kullanmamaya dikkat edin. Kirletici maddelerin birikmesine neden olabilir ve kötü kokulu bir ortam yaratabilir.

Uçucu yağlar. Uçucu yağlar kötü kokular üzerinde doğal bir etkiye sahiptir. Maskelemek için arabanın kokan kısmına bolca uygulanabilirler. Arabada Kötü Koku Nasıl Önlenir 2022 Alternatif olarak, kokuyu emmek için bir mendile veya torpido gözüne kömür koyabilirsiniz. Ayrıca kötü kokuların giderilmesine de yardımcı olacaktır. Uçucu yağları çeşitli kokularda satın alabilirsiniz. Bunları uygun şekilde kullandığınızdan emin olun.

Arabada kötü koku sigara kokusu nasıl geçer?

Pişmiş soda. Kabartma tozu, kokuları emen bir enzim içerir. Koltuğun veya yer paspaslarının üzerine kabartma tozu serpin, ardından kalıntıları çıkarmak için ertesi gün elektrikli süpürgeyle süpürün. Bir tutamda, arabanızın döşemesini temizlemek için mikrofiber bir bez kullanın. Döşemeden ve iç kısımdaki kokuların giderilmesine yardımcı olacaktır. Kömür kokuları emecek ve arabanın taze kokmasını sağlayacaktır.

Kabartma tozu kullanma. Bu koku giderici, araba kokusu için etkili bir doğal çözümdür. Kokulu alana bol miktarda kabartma tozu serpin. Alternatif olarak, bir folyo parçasına kömür koyabilir ve arabanıza koyabilirsiniz. Bu, havadaki kokuları emecektir. Ancak aracınızın iç kısmında kömür kullanırken kendinizi yakmamaya dikkat edin.

Odun kömürü. Bu doğal ilaç sadece iyi bir temizlik maddesi değil, aynı zamanda bir deodorant olarak da çalışır. Arabanızın iç kısmına kömür ekleyin. Arabada Kötü Koku Nasıl Önlenir 2022 Özellikle araba koltuklarına her yere koyabilirsiniz. Kömür, kokuyu emmeye ve aracınızın içinden çıkarmaya yardımcı olacaktır. Kabartma tozu kokuları emecek ve nefes alabilir olmasını sağlayacaktır. Bagajınızı arabanızda saklıyorsanız, havaya sızmasını önlemek için bir kapta saklayabilirsiniz.

Arabadaki kötü kokuları önlemenin en iyi yolu camları kapalı tutmaktır. Yağışlı havalarda pencereler açık tutulmalıdır. Aksi takdirde aracınızın iç kısmında küflü bir koku oluşabilir. Aynı şey, arabada bozulabilir eşyalar bulundurursanız da geçerlidir. Bu gibi durumlarda koku bu maddelerden kaynaklanabilir. Bunu önlemek için kokuya neden olan maddeleri arabanızın dışında muhafaza etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu