BilgilerGüncelYaşam

İşinize Yarayacak 3 Olumlu Düşünce

 

Hayat mücadeleler, yaşanması gereken olaylar ve geliştirilmesi gereken icatlar ile dolu. İnsan hayatına bazen pozitif düşüncelerle bakamıyor ancak kendini geliştirebildikten sonra mücadelelere başladığı vakit bir amaca bağlanarak yaşamını sürdürebiliyor. Bu yüzden sizlere işinize yarayacak olumlu düşünceyi sıraladık. Bu düşünceler sayesinde hayalleriniz, kendinizle ve hayatınızın geri kalanını gereksiz olumsuz düşüncelerden arınarak yaşayabilirsiniz. İşte işinizi yaracak 3 olumlu düşünce…

1-Kendinde Eksik Arama
İnsan içinde aslında her özellik mevcuttur, hatta bazılarını ortaya çıkması için zorlansa bile ortaya çıkmıyor. Tamamıyla bilinçaltı ile ilgili bir şey. Ne kadar bilinçli davranışlı olunsa bile bilinçaltını tamamı kontrol edilemez ve bilinçaltı hayat ile ilgili duyduğu, gördüğü her şeyi kaydeder. Bu bilgiler çok gereksiz olsa bile. Bazen hayatta gereksiz bilgiler bile hayat kurtarabiliyor, es geçmemek gerekiyor fakat asıl önemli olan insanın özgüveni. İnsanlar arasında her zaman üstünlük gelme çabası ve yarış içinde rekabet etme çabası vardır. Rekabet etme özgüvenle alakalı bir şey değil, buranın özellikle altını çizmek gerekir. Çünkü insanların rekabet etme isteği kendilerinde bir eksik bir parçayı aramaları yüzündedir. Yarışmada rekabet etmeden birinci gelmek de kişilikte ve özgüvende eksiklik aramamaktan geçiyor. Kendinde eksik aramak biraz cahil cesareti gibi gözükse de insanı özgüvenini artırıyor.

2-Diğerlerini Dinlemeyi Dene
Sohbet etmek güzel şeydir. İnsanın anında beyninde şimşekler çaktırarak fikirler üretmesini sağlar. Ne yazık ki insanlar telefondan başlarının yukarıya çekmediği için asosyal bir hayat yaşıyor. Telefon üzerinden de sohbet edilebiliyor lakin yüz yüze sohbetin yerini hiçbir zaman alamıyor. Bunun sonucu olarak insanlar herhangi bir cihaz üzerindeki sohbette otomatik cevap üretebilir fakat bunu yüz yüze sohbette yapmak biraz daha zor, sadece iletişimde uzman kişiler yapabilir bunu. Her neyse konuya dönelim, insanları dinlemeye çalışın ve samimiyet ile sohbetler başlasın. İnsanlar anlaşıldığı yerde kendini tamamen açar.

3-Gerçekleri Gör
Hayattaki gerçekler insan için acı verici ya da iyileştirici bir faktör olarak yardımcı olabilir. İnsan hayallerini, projesini ve sevdiği işe kavuşmak gibi hayatını belirleyecek uğraşların peşinden koşması için gerçekleri görmeli ve kabul etmelidir. Kişisel gelişim alanında “Konfor Bölgesini Terk Etmek” diye bir bölüm vardır. Bu konu işte tam bunu anlatıyor. Özeti gerçekleri kabul ederek bireyin mücadele etmesi ile kendini gerçekleştirmek istemesidir. Hayat sizi bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu