BilgisayarGüncelİnternetTeknoloji

Youtube Reklam Engelleme İle Keyifli İzlemeler

Youtube Reklam Engelleme İle Keyifli İzlemeler

Youtube reklam engelleme

Fragman, müzik, eğitim ya da eğlence amaçlı izlediğimiz Youtube videolarında karşınıza reklam çıkmasından sıkıldıysanız Youtube reklam engelleme imkanınız olduğunu biliyor musunuz? Youtube reklam kaldırma işlemi yaptığınızda artık tüm videoları kesintisiz ve reklamsız olarak izleme olanağına sahip olacaksınız.

Youtube reklam kaldırma konusunda size sunulan pek çok alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Youtube Premium hesap ya da DNS değiştirerek programsız Youtube reklam engelleme yapabileceğiniz gibi mobil cihazlarına uygulama yükleyerek reklamsız video izleme keyfine erişebilirsiniz. Hatta ister PC isterse de mobil cihazlar da Youtube reklam kapatma işlemi tarayıcı eklentileri ile de yapılabiliyor.

Youtube Reklamları Nasıl Kapatılır ?

Youtube da reklam engelleme programsız yapılabildiği gibi en iyi reklam engelleyici uygulamalar ile de bunu basitçe yapabilirsiniz. Reklamsız Youtube pc de tarayıcıya yüklenen eklentiler sayesinde kolayca yapılabilirken mobil cihazlarda bu işlemin yapılması için farklı yöntemler denenebilmektedir.

Youtube reklam engelleme programsız yapmak istiyorsanız ilk seçeneğiniz Youtube Premium hesap sahibi olmaktadır. Aylık belirli bir ücret ile standart ya da aile üyeliği alarak Youtube videolarını reklamsız izleyebildiğiniz gibi cihazınıza indirerek çevrimdışı ulaşma şansınız olacaktır.

Youtube reklamlarını engelleme programsız için farklı bir çözüm ise DNS ayarlarını değiştirmek olacaktır. Bilgisayarınızda yapacağınız bu değişim sayesinde reklamsız Youtube PC de izlenebilir olacaktır. Ancak DNS ayarlarını değiştirmek farklı sorunlara yol açabilir. Bu nedenle uzun süreli kullanmanızı pek tavsiye etmiyoruz.

DNS ayarlarını değiştirerek Youtube reklamsız yapma için;

  • Denetim masasına erişim sağlayarak ağ ve internet yazısına tıklamanız gerekmektedir.
  • Bağdaştırıcı ayarları bölümüne geçmeniz ve kullandığınız internet üzerinde ters tıklama yaparak özellikler kısmına ulaşmalısınız.
  • Bu kısımda internet protokolü sürüm 4(TCP/IPv4) tıklayıp özellikler tuşuna basınız
  • Karşınıza çıkan alanda Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan kısmını seçmeniz ve 94.140.14.14 ya da 94.140.14.15 DNS adreslerini girmeniz gerekmektedir.
  • İşlemi tamamladıktan sonra tamam tuşuna basarak çıkış yapabilirsiniz.

Youtube Reklam Engelleme

Youtube Reklam Engelleme

Youtube reklam engelleme 2021 seçenekleri arasında pek çok alternatif yöntem yer almaktadır. Youtube reklamsız izleme keyfine sizde katılmak istiyorsanız birazdan bahsedeceğimiz yöntemlerden birini uygulayabilirsiniz.

Chrome Reklam Engelleyici

İster PC de isterseniz de telefonda chrome Youtube reklamlarını engelleme eklentileri size hızlı ve kesin sonuç sunacaktır. Chrome tarayıcınızda size önerebileceğimiz 2 eklentiyi kullanabilirsiniz. Bu eklentilerin isimleri;

  • AdBlocker
  • AdGuard
  • AdHide

 

Bu 3 eklentiden birini tercih etmeniz yeterli olacaktır. Özellikle Adblock YouTube reklam kaldırma hususunda en çok tercih edilenler arasındadır.

 

Farklı bir alternatif ise bilgisayarınıza Opera GX tarayıcısını yüklemek olacaktır. Bu tarayıcı ile kolayca reklam engelleyiciyi aktif ya da pasif yapabilirsiniz.

 

Telefonda Youtube Reklam Engelleme

Youtube reklam engelleme PC de tarayıcı odaklı eklentiler ile yapılabilirken mobil cihazlarda çok farklı uygulama ya da tarayıcı eklentileri kullanılarak yapılabilmektedir. iOs için reklam engelleyici alternatiflerimiz ile android Youtube reklamlarını engelleme seçeneklerini ayrı ayrı sizlere sunmak istiyoruz.

Youtube Reklam Engelleyici Android

Reklam gösterimlerinin artması ile birlikte Youtube da bir video izlemek işkence haline dönüşmeye başladı. Dakika başı çıkan reklamlar ile dikkatimizin dağılması ve boşa vakit kaybediyor olmamız pek çok kişiyi android youtube reklam engelleme uygulama arayışına yöneltti. Bu konuda size önerebileceğimiz bazı yöntemler bulunuyor elbette.

 

Youtube videolarını Youtube uygulaması yerine Youtube Vanced uygulaması üzerinden seyretmeyi tercih edebilirsiniz. Uygulamanın arka planda çalışmaya izin vermesi ise reklam engellemeden sonra ki sürpriz bonusu diyebiliriz.

 

Chrome youtube reklam engelleme eklentisi olarak adını duyduğumuz AdGuard mobil cihazlarda uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu uygulamayı cihazınıza kurarak tüm reklam gösterimlerinden kurtulabilirsiniz.

 

Mobil cihazlarda uygulama indirmeden Youtube reklam engelleme istiyorsanız PC de olduğu gibi tarayıcınızda eklenti kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Ancak bu yöntem sadece tarayıcı üzerinden girilen Youtube videolarında etkili olacaktır.

 

iPhone da Youtube Reklam Engelleme

iPhone cihazlarınızda da Youtube reklam engelleyici uygulamaları kullanabilirsiniz. Hatta safari üzerinde reklam engelleme yaparak bunu çok basit bir şekilde halledebileceğiniz gibi size önereceğimiz uygulamaları da yükleyebilirsiniz.

 

iOs için reklam engelleyici seçeneklerimizde ilk seçeneğimiz AdBlock olacaktır. Hem Youtube hem de diğer tüm uygulama ve sitelerdeki reklam gösterimini engellemeyi vaat eden ve bu vaadi gerçekleştiren bir uygulamadır.

 

Youtube reklamlarını engelleme için diğer bir alternatif ise Youtube +++ isimli uygulamayı kullanmaktır. Bu uygulama sayesinde tüm youtube videolarını reklamsız bir şekilde izlemeniz mümkün olacaktır.

 

AppStore da reklam engelleyici olarak bulabileceğiniz AdGuard uygulaması da Youtube reklam kaldırma işinde uzman diyebiliriz. Bu uygulamayı cihazınıza yükleyerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Ücretsiz Youtube reklamlarını engelleme uygulamalarından biri olan AdGuard sayesinde sadece Youtube da değil tarayıcı kullanırken de reklam engelleme fonksiyonunu devam ettirir.

 

BİR ÖNCEKİ YAZI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu