ParaYurtdışında Çalışmak

İngiltere Maaşlar ve gitmek 2022

İngiltere’de maaşlar ne kadar? Hangi meslek ne kadar maaş alıyor? İngiltere’de asgari ücret ne kadar? İngiltere maaş politikası hakkında detaylar haberimizde.

İngiltere Maaşlar ve gitmek 2022

Ulusal İstatistik Ofisi, Birleşik Krallık’taki en yüksek ücretli işleri takip eder. Birçok ülkede olduğu gibi, genel müdürler ve şirket direktörleri, 2009’a göre yüzde 13 daha az olan ortalama PS151,046 kazanarak sürünün lideri. Bir göçmen veya bir süre İngiltere’de yaşamak istiyorum.

 

İngiltere’de Maaşlar

İngiltere'de meslekler ve maaşlar

Uçak pilotu olmak için Havacılık Mühendisliği lisans derecesi, hava trafik kontrolörü olmak için ek 20.000 uçuş saati gerekir. İngiltere Maaşlar ve gitmek 2022  Şirketlerin itibarlarını korumak için pazarlama stratejilerine sahip olmaları gerekir, bu nedenle bu stratejilerin geliştirilmesine yardımcı olacak pazarlama uzmanları işe alırlar. Bir pazarlama direktörünün maaşı yılda 110.000 PS’dir ve bu onu Birleşik Krallık’taki en yüksek ücretli rollerden biri yapar. Lisans derecesine ek olarak, bu alanda bir kariyer birkaç yıllık deneyim gerektirir ve birçoğu haftada 12.000 PS1.380 PS arasında kazanır.

Bir uçak kontrolörü olmak istiyorsanız, çok fazla sorumluluğunuz olacak. Bu insanlar, uçakların gökyüzünde uçmasını sağlar, bu nedenle mükemmel liderlik becerilerine ve yüksek düzeyde profesyonel ve zihinsel hazırlığa ihtiyacınız vardır. Birleşik Krallık’ta haftada 1,960 PS maaşınız olabilir. Havacılık ve uzay endüstrisinde bir kariyer düşünüyorsanız, size cömertçe ödeme yapacak çeşitli meslekler var.

Tıpta bir kariyer düşünüyorsanız, İngiltere Maaşlar ve gitmek 2022  farklı roller için maaşların çok çeşitli olduğunu görünce şaşırabilirsiniz. Genel olarak, hemşireler, doktorlar ve cerrahlar, danışman dermatolog için ortalama PS34.592 maaşıyla Birleşik Krallık’ta en çok parayı kazanıyor. Dördüncü en yüksek ücretli iş, damar cerrahı iken, nefrolog İngiltere’de en yüksek ücretli iş. Diğer iyi ücretli meslekler arasında vergi ortakları, satış şefi ve baş finans görevlisi bulunur.

İngiltere Maaşlar ve gitmek 2022
İngiltere Maaşlar ve gitmek 2022

İngiltere’de en yüksek ücretli işler tıp sektöründedir. Tıp alanında birçok farklı rol vardır ve bu meslek için maaş nispeten yüksektir. Örneğin, bir uçuş mühendisi PS17k maaşı alırken bir avukat PS88k’ye kadar kazanabilir. İngiltere’deki en yüksek ücretli işler arasında avukatlar, muhasebeciler ve mimarlar bulunmaktadır. Bu meslekler de iyi para ödüyor, ancak maaşları büyük ölçüde değişiyor.

Birleşik Krallık’taki en yüksek ücretli meslekler arasında, İngiltere Maaşlar ve gitmek 2022  tıp doktorları tüm meslekler arasında en yüksek ücretli meslekler arasındadır. Birleşik Krallık’ta bir Nefroloğun ortalama maaşı 95 lakh sterlindir. Tıp alanında geçimini sağlamanın birçok yolu vardır. En ödüllendirici işlerden bazıları, başkalarına hizmet etmeyi ve insanlara yardım etmeyi içerir. Bazı işler diğerlerinden daha fazlasını gerektirir ve hem önemli hem de ödüllendiricidir. Tıp alanında çalışanlar yaptıkları işin maaşlarından haberdar olmalıdır.

Birleşik Krallık’ta tam zamanlı bir çalışanın ortalama maaşı 2020’de 31.461 PS3’tü. İngiltere Maaşlar ve gitmek 2022  2020 yılı iş piyasası için zor bir zaman olmasına rağmen, Birleşik Krallık’ta diş hekimliği alanı da dahil olmak üzere bazı parlak noktalar var. Tıp alanında çalışmak isteyenler için, İngiltere’de bu kariyer için ortalama INR 95.9 lakh ortalama ücrettir. İnsanlarla çalışmayı seviyorsanız ve başkalarına yardım etmekten hoşlanıyorsanız, bu iyi bir kariyer seçimidir.

Birleşik Krallık’taki diş hekimlerine yılda ortalama 53.100 PS ödenmektedir. ABD’de, bir dişhekimliği uzmanının ortalama maaşı, ABD’deki bir doktorun ortalama gelirinden çok daha yüksek olan 31.500 PS civarındadır. Ancak size benzer bir maaş kazandırabilecek başka meslekler de var. Bir MBA yapmayı düşünmek isteyebilirsiniz, ancak rekabet edebilmek için ilgili deneyime sahip olmanız gerekir.

MD’li bir tıp uzmanı, Birleşik Krallık’ta en yüksek maaş alan kişilerden biridir. Bu kariyer İngiltere’de çok rağbet görüyor ve hatta PS95 kadar yüksek olabilir. Ulusal İstatistik Departmanına göre, Birleşik Krallık’ta bir tıp doktorunun ortalama maaşı yaklaşık PS95K’dır. Bir doktorun maaşının, sahip olduğu tıbbi bakımın türüne bağlı olduğunu unutmamak önemlidir.

 

Amerika’dan sonra en fazla göçmen nüfusuna sahip olan İngiltere, Avrupa’nın en güçlü ekonomisine sahip ülkelerine biri olarak da dikkat çekiyor. Özellikle son yılarda Avrupa Birliği’nden çıkmak isteyen İngiltere’de çalışmak ve bu ülkede ki refah düzeyinden yararlanmak isteyen binlerce kişi bulunuyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise ülkenin sosyal imkanların geniş olması diyebiliriz.  Peki İngiltere’de maaşlar ne kadar? İngiltere’de hangi meslek ne kadar kazanıyor?  Şimdi gelin bu soruların cevaplarını hep birlikte inceleyelim.

İngiltere’de Maaşlar Ne Kadar?

İngiltere’de maaşlar, Euro yerine sterlin üzerinden ödendiği için ülkede çalışmak isteyenleri daha da fazla cezbettiğini söyleyebiliriz. İngiltere Maaşlar ve gitmek 2022  Dolar ve Euro’dan daha değerli olan İngiliz para birimi sterlinin günümüzde de önemini sürdürmesinden dolayı İngiltere’de yaşamak ve ülkenin ekonomik gücünden yararlanmak isteyenleri oldukça fazla etkiliyor. Bu nedenle İngiltere’de çalışmak için tüm imkanlarını kullanma gayretine giren kişiler İngiltere iş ilanlarını takip ederek hedeflerine bir an önce ulaşmaya çalışıyor.

 

Mutlaka okuyun: İngiltere’de İş İmkanları, İngiltere’de Nasıl İş Bulunur?

 

Öncelikle İngiltere’de maaşlar iki farklı kategoride belirlenmiş mesleklere göre ödendiğini belirtmek isteriz. Şöyle ki; birinci gruptaki kişiler bir alanda uzmanlaşmış ve eğitimli kişilerden oluşuyor. Bu kişiler daha çok beyaz yaka olarak tabir ettiğimiz yönetici pozisyonunda olan kişilerdir ve aldıkları ücretler ise tecrübelerine ve aldıkları sorumluluklara göre değişir. Doktorlar, mühendisler, öğretenler, akademisyenler, mimarlar vb. meslek gruplarının ortalama aylık maaşları bin sterlin ile 5 bin sterlin arasında değişir.

İkinci gruptaki kişiler ise herhangi bir alanda uzman olmayan vasıfsız işçiler ve öğrencilerdir. Yarı zamanlı çalışanlar, komiler, temizlik görevlileri, garsonlar vb. işleri yapanlar ise çalıştıkları saate göre belirlenen bir ücret alırlar. Bu gruptakilerin aylık kazancı ise 1.100 sterlin civarında olmaktadır. Diğer Konumuzu inceleyin

 

İngiltere’de Hangi Meslek Ne Kadar Kazanır?

Az öncede belirttiğimiz gibi İngiltere’de bir alanda uzman ve eğitimli olmak her zaman daha avantajlıdır ve daha yüksek bir kazanç elde etmenin de en önemli faktörüdür. Şimdi gelin hangi meslek ne kadar kazanır sorumuzun cevabını öğrenelim.

 

 • Doktor Maaşı: 21 bin 500 sterlin
 • Öğretmen Maaşı: 17 bin 500 sterlin
 • Avukat Maaşı: 21 bin 500 sterlin
 • Psikolog Maaşı: 12 bin 500 sterlin
 • Aşçı Maaşı: 18 bin 500 sterlin
 • Hemşire Maaşı: 8 bin 780 sterlin
 • Mühendis Maaşı: 15 bin 500 sterlin
 • Üst Düzey Polis Maaşı:15 bin 500 sterlin
 • Pilot Maaşı: 25 bin 500 sterlin

Mutlaka okuyun: Yurt Dışında Çalışma Hayali Olanların Yapması Gerekenler

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Doktor Maaşı: 21 bin 500 sterlin
  Öğretmen Maaşı: 17 bin 500 sterlin
  Avukat Maaşı: 21 bin 500 sterlin
  Psikolog Maaşı: 12 bin 500 sterlin
  Aşçı Maaşı: 18 bin 500 sterlin
  Hemşire Maaşı: 8 bin 780 sterlin
  Mühendis Maaşı: 15 bin 500 sterlin
  Üst Düzey Polis Maaşı:15 bin 500 sterlin..
  Pilot Maaşı: 25 bin 500 sterlin
  bunlar sanırım yanlış, aylık olamaz yıllık da aylık çok fazla yıllık az.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu