İş FikirleriKredi

Faizsiz Kosgeb Kredisi 2022 Yılı Sıfır Faiz

Sıfır Faizli Kosgeb Kredisi 2022 Başvurusu

Faizsiz Kosgeb Kredisi 2022 Yılı Sıfır Faiz Kredide ki asıl maksat küçük ve orta ölçekli işletmelere destek vermek olsa dahi, onlardan da beklenilen ülke ekonomisine katkı sağlamalarıdır. Faizsiz kosgeb kredisi biraz da bunun için veriliyor.

Sıfır Faizli Kosgeb Kredisi

Sıfır faizli kosgeb kredisi KOSGEB Türkiye’de faaliyette bulunan ve BBDK kaydı bulunan bankalar ile yapacağı görüşmeler sonucunda paranın hangi bankadan alınacağını kararlaştıracaktır.

Kobi’lerin kredinin ilk başlangıcında ekonomik açıdan kendilerini düzeltmesi amacıyla ödemesiz devre belirlenebilmektedir. Bu geri ödemesiz devre bankalar ile oluşturulan görüşmelerde karara bağlanır ve protokol yazısında bu duruma yer verilir.

300 bin ₺  değerindeki destek her esnafı kapsar.Bu tutar geçen 2 senede verilen sıfırfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden başvurulan projelerden farklıdır.

Kosgeb Kredisi Şartları

Kosgeb kredisi şartları aşağıdaki gibidir :

 • Esnafın bu krediden ilk defa faydalanacak olması gerekir.
 • Başvuru tarihine değin işletmenin vergi kaydının yapılmış olması gerekmektedir.
 • Kobi’nin KOSGEB kaydı yapılması ve beyannamesinin olması gerekmektedir. e-KOBİ kaydı yapılmamışsa yapılmalıdır
 • Esnafa verilecek kredi anlaşmalı bankalardan temin edilir. Bu taraf da bankalar ile oluşturulan anlaşmada yazacağı gibi, önceden bu banka ya da BBDK’ya kayıtlı başka bankalardan kullandığı kredi ve kredi kartlarının borçları başka yıla sarkan ya da kara listede bulunduğundan ötürü  başvuruları banka doğrultusunda reddedilme olasılığı vardır. Çünkü KOSGEB yalnızca faizi ödeyeceğini taahhüt eder.
 • Bakanlık doğrultusunda programa ayrılan bütçede ödenek miktarı bitirildiğinde, KOBİ desteği durdurulmakta:

Kosgeb Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Kosgeb faizsiz kredi veren bankalar aşağıdadır.

 • Akbank,
 • Ziraat Bankası,
 • İş Bankası,
 • Denizbank,
 • Yapı Kredi,
 • Qnb Finansbank,
 • Vakıfbank,
 • Garanti,
 • Halk Bankası

Geçtiğimiz sene yaşanan aksaklıkların bu sene yaşanmamasını sağlamak amacıyla önerilerimizi dikkate alınız.

Başvuru tarihi yaklaşmadan gerekli belgeleri haızrlayın. Açıklanan tarihten önce esnafın gerekli bütün belgeleri hazırlaması yararına olacaktır. Çünkü tarih açıklandıktan sonra fazlasıyla yoğunluk oluyor ve evrakları tamamlama konusunda sıkıntı yaşanabiliyor. Yoğun başvuru olduğu için sunucu çökebiliyor ve birçok esnaf bu destekten faydalanamıyor. Başvuru ile ilgili kuralları incelemenizi kesinlikle öneririz.

Kosgeb Faizsiz Kredi 2020

kosgeb kredisi 2022 yılı hibesiz
kosgeb kredisi 2022 yılı hibesiz

Kosgeb faizsiz kredi 2020 , Sicil affı yasasıyla beraber birçok şey değişti. Borcu olan esnaflarımız, bankaya giderek borcunu taksitlendirebilir veya tamamını tek seferde ödeyebilir Sicil affı yasası bireysel kredilerle beraber kredi kartı borçları için de geçerlidir.Bu yüzden bankada hala ödenmesi geçmiş borçlarınız var ise KOSGEB’ten alacağınız desteğe mani olmaması adına bir an önce bankaya uğramanızı tavsiye ederiz.

Faizsiz kosgeb kredisi ile Kosgeb 2020 senesinde de girişimcileri desteklemeye devam edecektir. İhtiyaç kredilerinin yanı sıra Kobi kredisi, işyeri alma kredisi vb. kredilere başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi notu yüksek olanların kredilerden yararlanmak maksadıyla yapması gereken tek şey banka şubesine gidip detaylı bilgi talep etmesidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu