eDevletKredi

Çiftçiye 6 Ay Faizsiz Kredi Ertelemesi 2022

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Çiftçiye 6 Ay Faizsiz Kredi Ertelemesi 2022 çiftçilerin Mayıs ve Haziran aylarında vadesi gelecek Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerine olan Hazine destekli kredi geri ödemelerinde faizsiz bir şekilde 6 ay ertelenme kararı alındığını aktardı. AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, korona virüs salgınıyla mücadele konusunda hemen her alanda olduğu gibi tarımsal üretim konusunda da üreticilerin elini rahatlatacak, sorunlarına çözüm sunacak önemli kararlar alındığını söyledi. Milletvekili Şahin Tin; “Büyük özveriyle gecesini gündüzüne katarak çalışan çiftçilerimizin bu sıkıntılı süreçte nasıl fedakârlık yaparak üretim gerçekleştirdiğini hep birlikte görüyoruz. Bugün, dünya gıdada arz sıkıntısı yaşarken, Türkiye’nin sıkıntıya düşmemesi şüphesiz üreticilerimizin gayretiyledir. Ülkemizin aldığı tedbirler sayesinde bu salgın illetini en az hasarla atlatabilmek için topyekûn bir gayret içindeyiz. Bu süreç bize üretimin ne kadar ehemmiyet arz ettiğini bir kez daha göstermiştir. Bu nedenle üretmeye hatta daha çok üretmeye devam etmeliyiz” dedi.

Yerli Üretim Artacak!

ciftcilede-hibesiz-kredi-destegi-devletc

ciftcilede-hibesiz-kredi-destegi-devletc
Toprağın tohumu verime dönüştürdüğü önemli bir dönemden geçildiğinin altını çizen Milletvekili Şahin Tin; Çiftçiye 6 Ay Faizsiz Kredi Ertelemesi 2022 “Bu üretim sezonunda rekolteleri daha da yüksek seviyelere taşımak durumundayız. Eğer tarımda ve hayvansal gıdalarda bugün bir sorun yaşamıyorsak bunun sebebi yerli üretimdir. Yerli üretimi daha da artırmalıyız. Anadolu coğrafyamızı emek emek işleyen, ilmek ilmek dokuyan çiftçilerimize destek kredisi, üreticilerimize ne kadar destek olsak elbette az kalacaktır. Ancak özellikle bu süreçte üreticilerimizin karşılaştıkları sıkıntıları çözmek, ellerini rahatlatmak elbette bizim en temel görevlerimizdendir” diye konuştu.

Çiftçilerin Borçları 6 Ay Erteleniyor!

Üretim sektöründe bugüne kadar birçok tedbirin alındığını ve ilave tedbirlerin de alınmaya devam edildiğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı gibi çiftçilerimizin Mayıs ve Haziran aylarında vadesi gelecek Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatiflerine olan Hazine destekli kredi geri ödemelerinin faizsiz olarak 6 ay ertelenmesini sağlıyoruz. Tecrübelerimizi kazanıma dönüştürmeye devam edeceğiz.   Kalkınmanın temel kaynağı, üretimdir. Üreterek kazanmaya, varlığımızı daha da diri tutmaya ve milletimize hizmet etmeye kararlıyız. Yine eski günlerde olduğu gibi inşallah topraktaki bereketi hep birlikte paylaşmak dileğiyle” şeklinde ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu