Bankaİş FikirleriPara

Kolay Tasarruf Yöntemleri 2022

Kolay Tasarruf Yöntemleri 2022

Para biriktirmek zor bir iş gibi görünebilir. Ancak para biriktirmenin hemen yapabileceğiniz kolay yöntemleri var. İlk yöntem, zaten neye sahip olduğunuzu görmek için kilerinizi kontrol etmektir. Bunu yapmazsanız, bir liste yapabilir ve daha fazla para kazanmak için kuponları kullanabilirsiniz. Tasarruf etmenin bir başka yolu da haftada sadece bir kez markete gitmek. Gittiğinizde listedeki malzemeleri kullanarak yemeklerinizi planlayın. Bunu yaparak, anlık satın alımlardan kaçınacak ve daha büyük bir bütçeyle sonuçlanacaksınız.

Bir başka kolay yöntem de tasarruflarınızı otomatik hale getirmektir. Tasarruf etmek için aylık veya üç aylık bir bütçe oluşturun. Yılda bir kez daha büyük bir katkı yapmak kolaydır, ancak aynı zamanda çek hesabınızdan tasarruf hesabınıza küçük meblağların otomatik transferlerini de ayarlamalısınız. Ayrıca ceplerinizi düzenli olarak boşaltmayı deneyebilir ve her gün aldığınız değişikliği biriktirmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca plastik yerine kredi kartı yerine dolar kullanmayı denemelisiniz.

Üçüncü bir yöntem, anlık satın almalardan kaçınmaktır. Bir şey satın aldığınızda, satın almak için birkaç gün veya hafta biriktirene kadar beklemelisiniz. Bu şekilde, anlık satın alma ile kendinizi kaptırmayacaksınız. Bir satış için beklemek istemiyorsanız, toplu olarak satın almayı düşünün. Bu şekilde, bir kerede çok fazla satın almanıza gerek kalmayacak. Satın alma işlemlerini erteleyerek daha iyi bir anlaşma aramak için zamanınız olacak ve daha da fazla tasarruf edeceksiniz.

Bu basit para biriktirme yöntemlerinin yanı sıra, indirimdeyken ürünleri toplu olarak da satın alabilirsiniz. Bunlara pirinç, makarna ve tahıllar dahildir. Ayrıca giysi, banyo malzemeleri ve diğer bozulmayan ürünleri toplu olarak satın almaya çalışın. Kolay Tasarruf Yöntemleri 2022 Bu, dürtülerinizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olacak ve size daha da fazla para kazandıracaktır. Ayrıca benzin ve parktan da tasarruf edeceksiniz. Fazladan paranız yoksa, bunları bir ikinci el mağazasından indirimli olarak satın almayı deneyin.

Kolay Tasarruf Yöntemleri 2022
Kolay Tasarruf Yöntemleri 2022

Para biriktirmenin bir başka harika yolu da dürtüsel satın alımlardan kaçınmaktır. Satın alma işlemlerini geciktirerek, zaman içinde daha fazla tasarruf edebileceksiniz. Bu, para biriktirmenin en kolay ve en etkili yöntemidir çünkü sizin için ekstra bir çaba gerektirmez. Üstelik eğlencelidir ve kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlayacaktır. Market alışverişi yaparken, anlık alışverişlerden kaçının. Sadece zamanınızı ve paranızı boşa harcayacak ve alışverişlerinizi daha kolay hale getirecektir.

Bunlara ek olarak, gereksiz harcamaları da kısmaya çalışabilirsiniz. Kolay Tasarruf Yöntemleri 2022 Örneğin, satışta bozulmayan ürünler satın alabilirsiniz. Bunu yaparak çok tasarruf edebilirsiniz. Dürtüsel satın alımları önleyerek paradan tasarruf etmenin harika bir yoludur. Ayrıca daha iyi fırsatlar bulabileceksiniz. Para biriktirmenin eğlenceli bir yolu olacak. Para biriktirmeye başlamanın en iyi yolu, harcama alışkanlıklarınıza bakmaktır. Henüz bir bütçeniz yoksa, bir tane yapmayı düşünmelisiniz.

Para biriktirmeye başlamadan önce, tüm borçları ödemelisiniz. Borçlarınız varsa, bu büyük bir sorun olabilir. Faiz, tüm tasarruflarınızı tüketecek ek bir masraftır. İdeal olarak, gelirinizin yaklaşık %50’sini biriktirmeli ve kalan %30’u istek ve ihtiyaçlar için bırakmalısınız. Geçiminizi sağlamakta zorlanıyorsanız, kredinizi yeniden finanse etmeyi seçebilirsiniz. Kredinin ömrü boyunca çok tasarruf edeceksiniz.

Kendiniz için bir tasarruf hedefi de belirleyebilirsiniz. Para biriktirmenin en temel yollarından biri, her gün belirli bir miktar para ayırmaktır. Bu, tasarrufta tutarlı olmanızı sağlayacaktır. Aylık bir tasarruf hedefi belirledikten sonra, daha fazla tasarruf etme zamanı. Göreceğiniz tasarruflara şaşıracaksınız. Sadece para biriktirmenin birçok yolu olduğunu unutmayın. Sadece ısrarcı olmalısın.

 

Paradan tasarruf etmek için, bozulmayan ürünleri toplu olarak satın almayı düşünmelisiniz. Alımları, tasarruf ettiğiniz fiyatlar düşene kadar erteleyerek, aynı anda daha az satın alabilir ve daha fazla tasarruf edebilirsiniz. Kolay Tasarruf Yöntemleri 2022 Bunu yaparak, anlık satın alımlardan kaçınabilir ve daha fazla tasarruf edebilirsiniz. Bu ürünleri indirimde bulamıyorsanız, jenerik markaları kullanmayı deneyin. Daha ucuzlar ve aynı şekilde çalışıyorlar. Ayrıca bunları toplu olarak satın alabilir ve cüzdanınızda daha kolay hale getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu