İş Fikirleri

20 Bin Lira ile Ne İş Yapılır? Düşük Sermayeli İşler

Son dönemlerde 20 bin lira ile ne iş yapılır sorusu sık sık gündeme gelmektedir. Peki 20 bin lirayla ne iş yapılır? İşte detaylar…

20 bin lira ile ne iş yapılır sorusu sık sık gündeme gelebilir. Çünkü 20 bin lira sermayesi olanlar aslında bu sermayeyi artırarak daha çok kazanç elde etmek ister. Bu yazımızda sizlere 20 bin lira ile yapılabilecek işlerin neler olabileceğini aktarıyor olacağız. Bilgi ve tecrübenize göre bu iş fikirlerinin artırılabileceğini de unutmayın. Genelde satış odaklı işleri yapabileceğiniz bu sermaye ile stand açabilir, seracılık yapabilir, toptan mal alıp satabilir ve çiçek yetiştiriciliği yapabilirsiniz.

20 Bin Lira ile Yapılabilecek İşler

20 bin lira ile yapılabilecek işler sınırlı olsa da uzun vadede güzel kazançlar sunabilmektedir. Bu süreçte ilk olarak toptan giyim ürünleri alıp satmanın mantıklı olduğunu söylemekte yarar var. Özellikle de İstanbul ve Ankara’dan giyim ürünleri alarak ister internetten isterseniz de toptancı olarak satışını gerçekleştirebilirsiniz. Giyim ürünleri arasında en çok tercih edilenler ise tişört ve kadınlar özgü olan abiyelerdir.

20 bin lira ile ne iş yapılır sorusuna yanıt olarak Çin’den toplu mal getirerek satma fikrini de düşünebilirsiniz. Ancak bu ürünlerin kaliteli olması gerekir. Halk arasında Çin mallarının kalitesiz ve sağlıksız olduğuna dair bir düşünce bulunmaktadır. Ancak bu düşünce her ürün için geçerli değildir.

Listemizde 20 bin lira için oto tamir dükkanı açmanın mantıklı olduğunu söylemekte fayda var. Eğer oto tamiriyle ilgileniyorsanız küçük çapta bir dükkan açabilirsiniz. Oto tamir malzemelerini de internetten indirimli olarak sipariş edebilirsiniz.

Düşük sermayeli işler arasında seracılık fikrini de paylaşmamız gerekiyor. Size ait olan ya da kiralayacağınız bir arsada birbirinden farklı ürünler yetiştirebilirsiniz. Genelde organik ürünlere olan ilgi artarken sizler de organik domates, organik sebzeler ve daha pek çok alanda üretim gerçekleştirerek kolayca satabilirsiniz.

Düşük Sermayeli İş Fikirleri

20 bin lira ile ne iş yapılır konusunda düşük sermayeli iş fikirlerinin ön plana çıktığını aktarmıştır. Bu süreçte yarasa gübresi satmak, çiçekçi dükkanı açmak, mantar yetiştiriciliği yapmak ve solucan gübresi satışı yapmak gibi fikirler sıralanabilir. Sermayesinin yatırım fikirlerinde kullanmak isteyenler ise daha geniş çaplı araştırmalar yapabilir. VİOP işlemleri, Forex, Bitcoin yatırımı ya da altın yatırımı gibi seçenekler arasından aksiyon alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu