BilgisayarGüncelİnternet

İnstagram ortak gönderi paylaşmanızı sağlayacak bambaşka yenilik!

instagram ortak gönderi paylaşmanızı sağlayacak bambaşka bir yenilik sunuyor. İnstagram collab

instagram ortak gönderi

 

 

İnstagram, her geçen gün kullanıcılarının karşısına yeni bir yenilik ve özellik çıkarıyor. Şirket, uygulamayı daha işlevsel kılmak için devamlı yenilikler yapıyor. Bu kez platform, ortak paylaşım oluşturmaya olanak sağlayacak bir yenilikle karşımıza çıkıyor.

 

Yeni ”Collab” özelliği, arkadaşlarınızla ya da iş donanması yapmak istediğiniz kişiyle Instagram içeriklerini ortak paylaşabilmenizi sağlayacak. Bu özelliği kullanabilmek için sadece 1 kişiye ihtiyacınız var. Yalnızca 1 kişi seçilebilir ve 1’den fazlası olmamaktadır etiketlemeyi kullanabilmek için . Collab, gönderi ve Reels videolarında geçerli olacak.

 

instagram ortak gönderi yeni özelliği  Collab özelliği nasıl çalışıyor?

 

Collab özelliği ile, istediğiniz kişiyle aynı gönderiyi paylaşabilirsiniz. Yani gönderdiğiniz içerik hem kendi profilinizde hem de seçtiğiniz bireyin profilinde görüntülenecek. Fakat bu işlemin gerçekleşmesi için iş birliği yapmak istediğiniz kişinin isteğinizi kabul etmesi gerekiyor. Reklam yönünden de  oldukça kullanışlı olacağa benziyor. Bu sayede hem beğeniler hem yorumlar birbirleriyle entegre olacaklar…

 

instagram ortak gönderi

instagram ortak gönderi Yeni güncelleme hangi ülkelerde geçerli ?

 

Geliştiriciler, gönderi ve Reels videolarında geçerli olacak özelliği, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca İngiltere ve Hindistan‘da muhtelif firmalarla test ettiler. Bu yeni güncelleme, şu anda tüm dünyada kullanılır hale getirilmeye çalışılıyor. Henüz Türkiye‘de bulunmuyor fakat kısa müddette gelmesi planlanıyor. Türkiyede bazı kullanıcılara geldiği söylentisi devam etmektedir.

 

instagram ortak gönderi

 

instagram ortak gönderi Collab isteğini ortak paylaşacağımız kişiye nasıl gönderebiliriz?

• İstediğiniz kişiye Collab isteği göndermek için, normal bir halde gönderinizi oluşturun.
• Sonrasında gönderiyi yayınlamadan hemen ilkin ”Kişileri Etiketle” seçeneğini seçin.
• Ardından resim yada videonun altında göreceğiniz ”Ortak Çalışanı Davet Et” seçeneğine tıklayın.
• Kullanıcıları aramanızı ve seçmenizi sağlayacak bir arama motoruyla karşılaşacaksınız. Bu kısımdan paylaşım yapmak istediğiniz kişiyi yazıp seçebilirsiniz.
• Kişiyi seçtikten sonrasında etiketlediğiniz ferdin adının yanında bir iş donanması işareti görmüş olacaksınız. Gönderiyi paylaşabilirsiniz.

instagram ortak gönderi

 

Bu güncellemeyi yapmak için ”Herkese Açık” bir Instagram hesabına ihtiyacınız var olduğunu unutmayın. Hesabınız gizli olduğu taktirde bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Fakat seçeceğiniz ferdin hesabının herkese açık olması şart değil.

instagram ortak gönderi

 

Collab isteğini karşı taraftaki ortağınız  nasıl kabul edebilir?

 

Arkadaşınız veya sizinle iş birliği yapmak isteyen şahıs, gönderiyi paylaşma işlemini tamamladıktan kısa bir süre sonra size bildirim gelecek.
• Instagram mesajlarınızda ”Davetiyeyi Görüntüle” seçeneğini görmüş olacaksınız.
• Karşınıza ortaklaşa iş yapmak isteyen kişinin paylaşmış olduğu gönderi çıkacak. İsteği kabul veya reddetmek için sağ alt bölümde ”Gözden Geçir” seçeneğini göreceksiniz. İsteği kabul ettiğiniz taktirde gönderi profilinizde görüntülenecek.

 

 

Ekran görüntüleri: Beebom

Video halinde detaylı izlemek için tıklayın 

BİR SONRAKİ YAZI

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu