BilgilerTeknoloji

#Instagram Threads bir günde 30 milyondan fazla kayıt aldı!

Instagram Threads, sadece bir günde 30 milyondan fazla kayıt alarak büyük bir ilgi gördü. Hızlı yükselişi, tarihin en hızlı büyüyen uygulaması olmasını sağladı ancak önemli eksikliklerinin de olduğu belirtildi. İşte detaylar!

Ünlülerden markalara kadar Elon Musk’ın baskıları altında olan milyonlarca Twitter kullanıcısı, Mark Zuckerberg’in Threads uygulamasına doğru hızlı bir geçiş yapıyor. Instagram Threads, sadece bir günde 30 milyondan fazla kayıt alarak büyük bir ilgi gördü.

Kullanıcıların gösterdiği bu yoğun ilgiyle Instagram Threads üzerinde paylaşılan gönderi sayısı 95 milyonu aştı, 190 milyon beğeninin üzerine çıktı. Tüm bu rakamlar, platformun 24 saatten daha kısa bir sürede elde ettiği başarıları temsil ediyor.

Hızla Artan Kullanıcı Sayısı

Instagram‘a bağlı olması ve davetiye gerektirmemesi sebebiyle Instagram Threads indiren kullanıcı sayısı hızla artıyor. Şu anda uygulama mağazalarında en çok ilgi gören uygulama konumunda.

Kullanıcılar, Twitter’ı daha az kullandıklarını belirtseler de Twitter hesaplarını hala silmiş değiller. Fakat Instagram Threads, tarihin en hızlı büyüyen uygulaması olmayı başarmış durumda.

Threads Uygulamasında Eksiklikler

Her ne kadar hızlı bir yükseliş içerisinde olsa da, Instagram Threads uygulamasında önemli eksiklikler bulunuyor.

Arayüz ve direkt mesajlaşma sistemi eksikliği, trendleri takip edebilecek bir bölümün olmaması, kronolojik akışın olmaması, hashtag kullanımının olmaması ve yalnızca mobil üzerinden kullanılabilmesi, Instagram Threads’in acil bir güncelleme ile giderilmesi gereken eksiklikler olarak göze çarpıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu