Teknoloji

İnstagramdan telefona bilgisayara video indirme nasıl yapılır?

Instagram’dan nasıl video indireceğinizi hiç merak ettiniz mi? Eğer öyleyse, yalnız değilsin. Eğer yapmadıysanız, nasıl yapılacağını öğrenmenin tam zamanı. İnstagramdan telefona bilgisayara video indirme Instagram videolarını bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza orijinal kalitede kolayca kaydedebilirsiniz. Hatta onları tekrar izleyebilmek için Koleksiyonlara kaydedebilirsiniz. İşte bunu mümkün kılmak için atmanız gereken bazı adımlar. Instagram’da video nasıl indirilir? birçok kullanıcı için ortak bir sorudur. Bu yazımızda size Instagram videolarını cihazınıza nasıl indireceğinizi göstereceğiz. İlk adım, Instagram hesabınızı ziyaret etmektir. Ardından profil resminize dokunun. Ekranın alt kısmındaki üç yatay çizgiye dokunun. Buradan videonun URL’sini kopyalayabilir ve uygun kutuya yapıştırabilirsiniz. Bundan sonra, İndir düğmesine tıklayın.

İnstagramdan telefona bilgisayara video indirme nasıl yapılır?

İndirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyaladıktan sonra PC’nize gidin. Ardından, bir tarayıcı açın ve indirmek istediğiniz videoya gidin. Videonun URL’sini aldıktan sonra, onu PC’nize kaydetmek için uygulamanın “İndir” özelliğini kullanın. Ekrandaki talimatları izleyin, yeni videonuz cihazınıza kaydedilecektir. Daha sonra arkadaşlarınızla veya sosyal ağlarda paylaşabilir veya bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Instagram videolarını indirmek için başka bir seçenek de Blaze adlı bir tarayıcı uygulaması kullanmaktır. Kurulum gerektirmeyen web tabanlı bir hizmettir. Videonun URL’sini Instagram platformundan kopyalayıp uygulamaya yapıştırmanız yeterlidir. URL’yi kopyaladıktan sonra, cihazınızın belleğine kaydedebilirsiniz. Bundan sonra videoyu istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Videoyu indirdiyseniz, istediğiniz zaman tekrar izleyebilirsiniz. Videoyu bilgisayarınıza kaydetmek için uygulamayı da kullanabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzu kullanmak istemiyorsanız Instagram’dan özel videolar da indirebilirsiniz. Tek şart, genel bir kullanıcı olmanız gerektiğidir. Bir Instagram videosunu indirmek için herhangi bir tarayıcıda oturum açmış olmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra videonun sayfasına gidin. Ardından, “İndir”e dokunun, uygulama onu cihazınıza indirecektir. Ardından, tekrar indirme endişesi duymadan istediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

İnstagramdan telefona bilgisayara video indirme nasıl yapılır?
İnstagramdan telefona bilgisayara video indirme nasıl yapılır?

İnstagramdan telefona video indirme

Instagram’dan bir video indirmek için önce indirmek istediğiniz videoyu bulmanız gerekir. Bunu yapmak için videonun sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun. “Bağlantıyı kopyala”yı seçin. Ardından, videonun URL’sini Video İndiriciye yapıştırın. URL’ye sahip olduğunuzda, Instagram videolarının içeriğini indirme işlemine başlayabilirsiniz. İndirmenin tamamlanması için birkaç saniye beklemeniz gerekecek.

Instagram’dan video indirmek için indirmek istediğiniz videoyu bulmanız gerekir. Bunu yapmak için videonun sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunmalısınız. Bir sonraki ekranda, kopyalamak istediğiniz seçenekleri seçebilir ve ardından videonun URL’sini kopyalayabilirsiniz. Videonun URL’si, Video İndiricinin URL’sine yapıştırılacaktır. Bundan sonra, dosyayı cihazınıza kaydetmek için indir düğmesine tıklayabilirsiniz.

Instagram’dan video indirmenin ilk adımı, telefonunuzdan videonun sayfasını ziyaret etmektir. Bundan sonra, video indiriciye yapıştırmak için URL’yi kopyalamak isteyeceksiniz. URL’ye sahip olduğunuzda, onu kopyalayıp video indiricinin URL alanına yapıştırabilirsiniz. Bunu yaparak içeriği bilgisayarınıza kaydedebilir ve Instagram hesabınızda yayınlayabilirsiniz. Bu, uzun vadede zamandan ve emekten tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

İndirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyaladıktan sonraki adım, URL’yi video indiriciye kopyalamaktır. Bunu yapmak için Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Şimdi, az önce kopyaladığınız videonun URL’sini kopyalamanız gerekiyor. YouTube videosunun URL’sini yapıştırdığınızda, bir bağlantı listesi alırsınız. Ardından, arama çubuğuna videonun URL’sini yazmanız ve uygulamanın adres çubuğuna yapıştırmanız gerekir.

Videonun URL’sini web sitesine yapıştırdıktan sonra, indirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalamanız gerekir. Ardından, indirme düğmesine tıklamanız yeterlidir ve videonuz kaydedilecektir. URL’yi kopyaladıktan sonra videoyu dizüstü bilgisayarınızda yayınlayabilirsiniz. Artık videoları Instagram’dan indirmeye hazırsınız. İşlemi tamamladıktan sonra indirdiğiniz videoları dizüstü bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

İnstagramdan telefona bilgisayara video indirme

İlk olarak, tercih ettiğiniz tarayıcıya giriş yapın. Ardından, indirmek istediğiniz videoya tıklayın ve menüden “İncele”yi seçin. Windows kullanıcıları için kısayol F12’dir ve Mac kullanıcıları için Geliştirici Araçlarını açmak için Ctrl+F tuşlarına basabilirsiniz. Bu, video URL’sini kopyalamanıza ve bilgisayarınıza kaydetmenize olanak tanır. URL’yi kopyaladıktan sonra, bağlantıyı bilgisayarınıza kaydetmek için artık bir metin dosyasına yapıştırabilirsiniz.

Masaüstü bilgisayarınız yoksa, yine de Instagram videolarını mobil cihazınıza indirebilirsiniz. İnstagramdan telefona bilgisayara video indirme Bunu, videonun sayfasında kaynak kodunu bularak yapabilirsiniz. Bu bağlantıyı kopyalayabilir ve telefonunuzun galerisine kaydetmek için Video İndirici’ye yapıştırabilirsiniz. Ardından videoyu kaydettiğiniz klasörü açın ve oradan “İndir” e basın. Ardından videoyu görüntüleyebilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Alternatif olarak, Instagram videolarını indirmek için ücretsiz uygulamaları kullanabilirsiniz. DownloadVideosFrom ve InstaDownload’ı deneyebilirsiniz. Bu araçların kullanımı kolaydır ve daha sezgisel özellikler sunar. Ayrıca çıktı biçimlerini gerektiği gibi değiştirmenize izin verir. Çeşitli indirme biçimleri arasından seçim yapabilir ve ihtiyacınız olan dosyaları kaydedebilirsiniz. Instagram videoları söz konusu olduğunda sınır yoktur, bu da bunları akıllı telefonunuza indirmeyi düşünmeniz için başka bir nedendir.

Neyse ki, Instagram videolarını bilgisayarınıza indirmek mümkündür. Videonun ekranını kaydetmek için Blaze adlı bir uygulama kullanabilirsiniz. Videoyu indirdikten sonra istediğiniz yerde oynatabilirsiniz. Benzer şekilde, videoyu bir tarayıcı uygulaması kullanarak film rulonuza da indirebilirsiniz. Bu yöntem, web tarayıcıları hakkında biraz daha fazla bilgi gerektirir ve yalnızca PC’si olan kişiler tarafından kullanılabilir.

Videoyu indirdikten sonra yeni bir konuma taşıyabilirsiniz. Videonun telefonunuzun önbelleğinde saklanacağını unutmamak önemlidir. Videoyu telefonunuza kaydetmek istiyorsanız, silinmeden önce bağlantıyı ona aktarmalısınız. Ancak, diğer kullanıcıların videolarını indiremezsiniz. Videoyu saklamanız gerekiyorsa, bağlantıyı bilgisayarınıza kopyalayın ve video galerisine kaydedin.

Instagram videolarını indirmek için URL’yi manuel olarak kopyalayabilirsiniz. URL’yi kopyaladıktan sonra bir metin botuna yapıştırın ve videoyu analiz etmesini bekleyin. Geçmişten farklı olarak, Instagram videoları telefonunuzun önbelleğinde saklanır. Bu nedenle, onları silmek zorunda kalmamak için farklı bir konuma taşımalısınız. Instagram videolarını MP4 dosyaları olarak kaydetmek istiyorsanız, iOS için VideoDownloader’ı yüklemelisiniz.

Instagram videolarını bilgisayarınıza kaydetmek istiyorsanız öncelikle Instagram videolarını indirmelisiniz. Bu amaç için ücretsiz çevrimiçi araçlar bulabilirsiniz. Örneğin, DownloadVideosFrom, Instagram’dan video indirmenin harika bir yoludur. Bu araç bir dizüstü bilgisayar ile birlikte kullanılabilir. Mac veya Windows bilgisayarınız varsa, Fotoğraflar uygulamasını açmalısınız. Videoları indirmek için yukarıda açıklanan adımları izlemelisiniz.

Instagram videolarını indirmek için birkaç seçenek olsa da, çoğu uygulamayı kullanmak için abonelik gerektirir. Instagram videolarını indirmenin en iyi yolu, sayfadaki videonun bağlantısını tarayıcınızda kopyalamaktır. Daha sonra bunları bilgisayarınıza MP4 dosyası olarak veya arşive kaydedebilirsiniz. Bir iPad’iniz varsa, bunları sese de dönüştürebilirsiniz. Bu, Instagram’dan video kaydetmenin en basit yöntemlerinden biridir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu