Güncel

#Marvel Evreninin 5. Faz ve 6. Fazlarının Filmleri ve Vizyon Tarihleri Belli Oldu!

Marvel Evreninin 5. Faz ve 6. Fazlarının Filmleri ve Vizyon Tarihleri Belli Oldu!

Adını ABD’nin California eyaletinin San Diego şehrinde düzenlenmesinden alan “San Diego Comic-Con(SDCC)” etkinliği bu yılda önemli sürprizlere sahne oldu. 21-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen “SDCC 2022” etkinliğinde “Marvel Studios” tarafından önemli duyurular yapıldı.

Dünyanın en büyük çizgi roman fuarında “Marvel Sinematik Evreni(MCU) için planlanan yeni film ve dizilere dair önemli bilgiler paylaşıldı. Etkinliğe çok hızlı bir giriş yapan Marvel, ilk olarak “I Am Groot” dizisinin fragmanını yayınladı ve yayın tarihini açıkladı. Daha sonra Disney Plus’ta yayınlanacak yeni çizgi dizisi “Spider Man: Freshman Year” projesini duyurdu.

Marvel, etkinlikte hızını kesmeden uzun süredir heyecanla beklenen “She-Hulk: Attorney at Law” dizisinin ve “Black Panther” serisinin ikinci filmi “Black Panther: Wakanda Forever” için fragman yayınladı.

MCU Faz 4 ve Faz 5 Filmlerinin Vizyon Tarihleri Açıklandı

The Multiverse Saga

Marvel Studios’un lideri “Kevin Feige” etkinlik boyunca önemli açıklamalarda bulundu. Böylelikle Marvel doğrudan birinci ağızdan gelecek planlarını çizgi roman ve MCU hayranlarıyla paylaşmış oldu.

Feige, yaptığı açıklamalarında Marvel Sinematik Evreni’nin 4. ve 5. fazlarında yayınlanacak filmlerin isimlerini açıkladı. Ayrıca yeni Marvel filmlerinin vizyon tarihleri de resmi olarak duyuruldu. Disney Plus platformunda yayınlanan “WandaVision” dizisiyle başlayan MCU 4.faz 11.11.2022 tarihinde vizyona girecek devam filmi “Black Panther 2” ile birlikte sona erecek.

Marvel Sinematik Evreni’n,n 4, 5 ve 6.fazlarının “çoklu evren” skalasında olacağı ve “The Multiverse Saga” olarak isimlendirileceği açıklandı. İlk 3 faz “Infinity Saga” olarak isimlendirilmişti.

Marvel Sinematik Evreni 5. Faz Filmleri

Kevin Feige’nin SDCC 2022’de yaptığı açıklamalara göre MCU’da 5.faz 2022 Şubat’ta vizyona girecek “Ant-Man and The WASP: Quantumania” filmiyle birlikte başlayacak. Son dönemde yayınlanan Marvel dizilerinden de anlaşıldığı üzere Disney Plus’ta yayınlanarak, MCU evreninin bir parçası olarak görülüyor. Bu nedenle MCU 5.fazda filmin yanı sıra çok sayıda dizide bulunuyor.

5.faz uzun süredir merakla beklenen ve “Spider Man: No Way Home” filmindeki “cameos” ile MCU’ya dahil olan “Daredevil” için Disney Plus’ta yayınlanacak bir solo dizi müjdesini de getirdi. Ayrıca “Captan America 4” filminin “Anthony Mackie” başrolüyle ne zaman vizyona gireceği de resmi olarak duyuruldu.

Açıklanan “Secret Invasion” isimli mini dizinin de yayın tarihi ve oyuncu kadrosu açıklandı. Mini dizi “Samuel L. Jackson” tarafından canlandırılan “Nick Fury” tarafından dünyaya sızmaya çalışan “Skrull” ırkına karşı verilen mücadelenin konu edinileceği de belli oldu. Dizide yıldız oyuncu “Olivia Colman” ile birlikte “Maria Hill” karakterinde “Cobie Smulders” isimleri de yer alacak. Ayrıca “Don Cheadle” ile yeniden “War Machine” karakterini görme fırsatı yakalanacak dizide henüz kimi canlandıracağı belli olmasa da yıldız oyuncu “Emila Clarke” da yer alacak.

SDCC 22 etkinliği önemli sürprizlerle birlikte üzücü haberleri de getirdi. Zira MCU 5.fazda yayınlanacak “Guardians of the Galaxy: Volume 3” ile birlikte sevilen ekip, MCU’ya veda edecek.

MCU 5.fazın 26.07.2024 tarihinde vizyona girecek “Thunderbolts” filmiyle birlikte sona ereceği açıklandı.

Marvel Film ve Dizileri Yayın Tarihi
Ant-Man and the Wasp: Quantumania 17 Şubat 2023
Secret Invasion 2023 ilkbaharı
Guardians of the Galaxy 3 5 Mayıs 2023
Echo 2023 yazı
Loki (ikinci sezon) 2023 yazı
The Marvels 28 Temmuz 2023
Blade 3 Kasım 2023
Ironheart 2023 sonbaharı
Agatha Coven of Chaos 2023 kışı
Daredevil Born Again 2024 ilkbaharı
Captain America: New World Order 3 Mayıs 2024
Thunderbolts 26 Temmuz 2024

Marvel Sinematik Evreni 6.Faz Filmleri ve Vizyon Tarihi

SDCC 2022’de 5.fazın sonrasına dair de önemli haberler geldi. Özellikle yeni “Avengers filmi” bekleyen hayranları, 6.fazda tam “2 yeni Avengers” filmine kavuşacak. Feige tarafından yapılan açıklamada 8.11.2024 tarihinde vizyona girecek yeni “Fantastic 4” filmiyle 6.faz için başlangıç verilecek. Bu filmin ardından adları açıklanmayan 6 farklı film veya dizi yayınlanacak. Ardından merakla beklenen “Avengers: The Kang Dynasty” filmi 2.05.2025 tarihinde vizyona girecek.

Marvel Studios, bu “Yenilmezler” filminin ardından 2025 yazında yine adı açıklanmayan 2 dizi veya film projesini yayınlayacak. Ardından da 7.10.2025 tarihinde “Avengers: Secret Wars” filmi vizyona girecek.

Marvel Film ve Dizileri Yayın Tarihi
Fantastik Dörtlü 8 Ekim 2024
2 adet film veya dizi 2024 sonbaharı
1 adet film veya dizi 2024 kışı
2 adet film veya dizi 2025 baharı
1 adet film veya dizi 2025 kışı
Yenilmezler: Kang Hanedanı 2 Mayıs 2025
2 adet film veya dizi 2025 yazı
Yenilmezler: Gizli Savaşlar 7 Ekim 2025

Marvel’in açıkladığı gelecek yıllara dair film ve dizi projelerini siz nasıl buldunuz? Bu zamana kadar yayınlanan yapımların yakaladığı furyayı sizce daha da ileriye taşıyabilecek mi? Görüşlerinizi yorum kısmına iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu