Bilgisayar

#Windows 11 Güncellemesi Sonrası Yeni Bir Problem Ortaya Çıktı!

Windows 11 kullanıcıları, Ağustos 2023'te SSD yavaşlamasını düzelten güncelleme sonrasında Microsoft Defender'ın işlevsiz hale geldiğini belirtiyor. Bu güncelleme, bir problemi çözerken başka bir problemi ortaya çıkardı.

Windows 11 işletim sistemi için Microsoft tarafından yayınlanan Ağustos 2023 toplu güncellemesi, SSD sürücülerde yaşanan yavaşlama sorununu başarıyla çözdü. Ancak bu pozitif adımın yanı sıra bazı kullanıcılar tarafından rapor edilen yeni sorunlar da dikkat çekiyor.

Özellikle güncelleme sonrası Windows 11 işletim sistemlerinde SSD’lerin performansında belirgin bir hızlanma fark edildi. Microsoft’un bu durumu resmi açıklamasında öne çıkarmaması, bazı eleştirilere neden oldu.

Güncelleme Sonrası Microsoft Defender’da Yaşanan Sorunlar

Her ne kadar SSD sorununu çözmüş olsa da güncellemenin getirdiği başka bir sorun, işletim sisteminin yerleşik antivirüs programı olan Microsoft Defender üzerinde oldu. Kullanıcılar, Microsoft Defender ile ilgili sorunlar yaşamaya başladıklarını belirtiyorlar. Özellikle, uygulamayı açmaya çalıştıklarında “Microsoft Defender’da oturum açılamıyor” hatasıyla karşılaşıyorlar.

Yeni yayınlanan güncelleme, sadece Microsoft Defender’ı etkilemedi. Bazı kullanıcılar, güncellemeyi yüklemekte zorlandıklarını veya güncelleme sonrası sistemlerinin donduğunu belirtiyor. Bu, kullanıcılarda güncellemeye karşı bir güvensizlik oluşturmuş durumda.

Bu yaşanan sorunlarla ilgili olarak Microsoft henüz resmi bir açıklama yapmasa da şirket içerisinden alınan bilgilere göre durumun farkındalar. Bir teknik destek temsilcisi, antivirüs programındaki bu sorunların yaklaşan güncellemelerle düzeltileceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu