eDevlet

Bahreyn İşçi alımı 2021 Bahreyn İş Başvuru Formu

Bahreyn işçi alımı 2021 yılı içerisimde yurt dışında yatırımı olan firmalar aracılığıyla devam ediyor. Bahreyn iş imkanları ile iş bulmak için ne yapılmalı? Detaylar haberimizde.

Son dönemlerde hem para kazanmak hem de kariyer yapmak için yurtdışında çalışmak isteyenlerin sayısında bir artış gözleniyor. Hal böyle olunca yurtdışında çalışma fırsatı bulanlar hiç akit kaybetmeden farklı ülkelere çalışmak için gidiyor. Yurt dışında çalışmak isteyenlerin tercihi genelde refah seviyesi yüksek olan ülkeler oluyor. Bahreyn de hem iş olanakları hem de ekonomik düzeyi itibarıyla en çok tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor. Bahreyn işçi alımı 2021 yılı içerisinde yeni işçi alımı olup olmayacağı ise oldukça merak konusu. Bugünkü yazımızda Bahreyn’de çalışmak isteyenler için önemli bilgilere yer vermek istedik. İşte detaylar…

Kısaca Bahreyn

Körfez ülkelerinden biri olan Bahreyn 30 adadan oluşuyor. Adaların en büyüğü olan Manama adası aynı zamanda ülkenin de başkenti. Ülkenin diğer iki büyük adası ise Muharrak ve Sitra adaları. Arap yarımadasında bulunan Bahreyn Suudi Arabistan’a yakın olması sebebiyle en çok turist alan yerler arasında bulunuyor. Ülkeye Suudi Arabistan’dan da çok sayıda turist geliyor. Para birimi olarak ise Bahreyn Dinarı kullanıyorlar.

Bahreyn’de İş İmkanları Neler?

Ekonomik refah seviyesi olarak dünyada ilk sıralarda yer alan Bahreyn aynı zamanda gelişmiş ülkeler listesinde de bulunmaktadır. Ülkenin gayrı safi milli hasılası 27.000 $ civarındadır. Bahreyn her türlü kesimin tercih edebileceği birçok işi içinde barındırıyor. Yani, ister vasıfsız işçi olarak gidip hizmet sektöründe çalışabilir ister herhangidir şirkette üst düzey görev alabilir ister de Bahreyn’de bir iş kurabilirsiniz.

Bahreyn’de Çalışılabilecek Sektörler

Bahreyn işçi alımı 2021 yılında en çok tercih edilecek alanlar şunlardır;

  • Ticaret
  • Petrol sanayi
  • Turizm
  • Finans
  • İnşaat
  • Sanayi

Bunların dışında mobilya, elektrik, yemek, eğlence ve hizmet sektöründe de birçok olanaklar mevcuttur.

Bahreyn’de Nasıl İş Bulunur?

Bahreyn’de çalışmak isteyenler için Bahreyn’de işçi alımı yapan şirketlere ulaşmak gerekiyor. Bu firmalar hem kendi web sitelerinde hem de kariyer sitelerinde zaman zaman yurtdışı işçi alımı için ilan yayımlıyor.  Son yıllarda İŞKUR üzerinden de yurtdışı iş ilanları yayımlanmakta. Bunun dışında Bahreyn menşeli birçok firma da Türkiye’den işçi alımı gerçekleştirmekte.  Türkiye’den Bahreyn’e çalışmaya gitmek istiyorsanız bu işi yapan firmalarının internet sitelerindeki fırsatları takip edebilirlersiniz.

Başvuru yaparken kişisel tecrübelerinizi ve yetkinliklerinizi en iyi şekilde anlatan bir yazı göndermeniz başvuru sürecine olumlu katkıda bulunacaktır.  Bu nedenle hazırlayacağınız özgeçmişinizde tüm kişisel ve mesleki özelliklerinize yer vermeniz ve size iletilen Bahreyn İş Başvuru Formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir. Başvurunuzdan sonra eğer kabul edilirseniz davetiye çıkarılır ve çalışma izini alınır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu