Ek İş İmkanları

Bayanların Evden Yapabileceği Ek İşler

Geçim sıkıntısı yaşayan insanların sayısı arttıkça evinden çalışarak para kazanan insanların sayısı da orantılı olarak artıyor. Ek iş imkanlarından yararlanarak para kazanan insanlara bakıldığında büyük çoğunluğun ev hanımları olduğu görülüyor. Ek ek iş veren firmalar genellikle evinde çalışmayı isteyen ev hanımlarına iş vermeyi tercih ediyor. Elbette bu çalışma modelinin tercih edilmesi bayanların evlerinde yarı zamanlı çalışabiliyor olmasıdır. Ev hanımları gibi çalışan yada emeklilerde ek iş alabiliyor ancak firmalar genellikle ev hanımları ile çalışmayı tercih ediyor. Ekonomik şartların giderek ağırlaştığı bu günlerde geçim sıkıntısı yaşayan ev hanımları evlerinin günlük ihtiyaçlarını karşılamak için ek iş veren firmalar ile iletişime geçiyor. Evde ek iş yaparak para kazanmayı isteyen bayanlar evlere verilen ek işlere başvuru yaparak gelir elde edebilir.

Evde çalışmak isteyenlerin yapabileceği ek işler arasında iplik temizleme işi, evde davetiye katlama işi, lavanta kekesi yapma işi, nikah şekeri paketleme, dikiş ve nakış işleri, kına paketleme işleri en çok yapılan ek işlerdir. Bilgisayar kullanabilen ve makale yazmayı beceren hanımlar ise yemek tarifi yada uzman oldukları bir alana ait bilgileri yazarak ta para kazana bilmekteler. Peki ev hanımları kendi yeteneklerinden gelir elde edebilir mi? Bu sorunun cevabı için dilerseniz bir kaç ek iş modeli paylaşayım.

Evde Kurabiye Yapmak

Ev hanımları, para kazanmak için kolları sıvayıp mutfağa girme vakti geldi de geçiyor bile. Eşinize dostunuza ikram etmek için hazırladığınız  muhteşem kurabiyelerden para kazanmanız için geç bile kaldınız. Evde kendi yaptığı kurabiyeleri satarak haftada 500 – 600 TL ek gelir elde eden birçok ev hanımı var. Ayrıca bu işi yaparken malzeme haricinde dükkan kirası gibi sabit giderleriniz de yok. Evlerde düzenlenen gün organizasyonlarına, etkinliklere, partilere, toplantılara ve pastacılara yapacağınız kurabiyeleri satarak Özel günler, toplantılar, partiler veya etkinlikler için yapacağınız farklı kurabiyeleri satarak gelir elde edebilirsiniz.

Nikah Şekeri Yapmak

Düğün ve nikahlarda davetlilere günün anlam ve öneminin akılda kalması için hediye niteliğinde verilen nikah şekerlerini  hepimiz biliyoruz. Bu nikah şekerlerini hazırlayanların ev hanımları olduğunu biliyor muydunuz? Peki bu nikah şekeri paketleme işini neden sizde yapmayasınız ki? Günümüzde artık birçok etkinlik içinde küçük hatıra hediyelerinden ürünler yapılıyor. Bu hediye paketlerinin hepsi ev hanımları tarafından paketlenerek hazırlanıyor. Dilerseniz firmalar ile sipariş usulü çalışır ve kazancınızı iki katına çıkarabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evde Nikah Şekeri Hazırlayarak Para Kazanmak

Ek İş Veren Firmalar İle İletişime Geçin

Değerli ev hanımları öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Parapik sitesi kesinlikle ek iş ilanı yayınlayan bir internet sitesi değildir. Sadece evde para kazanmak isteyenlere fikir veren bir platformdur. Ek işleri yapmak isteyen ev hanımları firmaların yayınladığı ilanlara direk olarak başvuru yapabilir. İsteyen okurlarım ise alttaki yorum alanından firmalara ek işleri yapmak istediklerini yazabilirler. Kişisel bilgi paylaşılmayan her yorum onaylanarak yayınlanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu