EkonomiGüncel

bitcoin ve mucidi dünyanın en zengin 20.kişisi Japonyalı satoshi nakamoto serveti

 

 

Satoshi nakamoto serveti ve Bitcoin;

Bitcoin Hepimizin içini kıpırdatan Dijital para birimi

 

Bitcoin’in Bilinmeyen Yaratıcısı Satoshi Nakamoto Artık Dünyanın En Zengin 20. Kişisi.

 

Nisan ayının ortalarında Bitcoin ağının yaratıcısı Satoshi Nakamoto dünyanın en zengin 20 milyarder listesine girdi ancak bitcoin fiyatı düştükten sonra mucidin serveti düştü. Bu hafta Nakamoto bir kez daha dünyanın en zengin 20 insanı arasına katıldı. Nakamoto son kez 19. sırayı aldı ve bu sefer Bitcoin’in mucidi şu anda gezegendeki en zengin 20. kişi/kişiler.

 

 

Bitcoin’in Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinden 6 Ay Sonra Satoshi Nakamoto Dünyanın En Zengin 20. Kişisi Oldu.

Önde gelen kripto varlık bitcoini (BTC) 60 bin doları aştı ve Cuma günü 62.945 dolara yükseldi. Bugünün döviz kurunu ve Satoshi Nakamoto’nun sahip olduğu bildirilen tahmini bitcoin zulasını kullanmak,

Bitcoin’in mucidinin dünya çapındaki en zengin 16. kişi veya kişiler olduğunu gösteriyor.

Bitcoin.com News bu konuyla ilgili en son haber yaptığında, Nakamoto sadece beş ayda dünyanın en zengin 159. kişisinden 19. sıraya tırmanmıştı. Altı ay sonra, 17 Ekim 2021’de bugünün BTC döviz kurlarını kullanan Nakamoto, şu anda dünyanın en zengin 20. kişisi/kişileri.

 

Bitcoin ve 3 Fork Arasında Nakamoto’nun Harcanmamış Servetinde Kabaca 61 Milyar Dolar Var.

 

Bu, 17 Ekim 2021’de Nakamoto’nun kabaca 60,7 milyar dolarlık bitcoin (BTC), 625 milyon dolarlık bitcoin cash (BCH), 169 milyon dolarlık bitcoinsv (BSV) ve 191 milyon dolarlık ecash’e (eski adıyla BCHA veya Bitcoin ABC) sahip olduğu anlamına geliyor. ).

Bu, Bitcoin’in mucidini Forbe’nin gerçek zamanlı milyarderler listesinde 20. sıraya yerleştiren bu dört ağ arasında toplam 60,9 milyar dolar.

 

 

Satoshi Nakamoto, Çin’den milyarder Zhang Yiming’in net değerinin üzerinde. Bununla birlikte, Walmart’ın Rob Walton’unun adına yaklaşık 75.3 milyar dolar olduğu için Nakamoto’nun serveti dünyanın en zengin 19.’sinin altında.

 

 

Bitcoin’in yaratıcısı ile birlikte 17 Ekim 2021’deki mevcut Forbes gerçek zamanlı milyarderler listesi dahil. Mega perakende zinciri Walmart, Jim Walton, Alice Walton ve Rob Walton’ın sahibi ve işletmecisi olan aile, Satoshi Nakamoto’dan daha fazla servete sahip.

Bu makale için BTC/USD döviz kuru ölçümleri 17 Ekim 2021’de saat 10:00’da (EST) kaydedildi.

 

Oldukça şaşırtıcı olan, dünyanın en zengin 20 insanından birinin Bitcoin’in gizemli mucidi olmasıdır. 60,9 milyar dolarlık kripto varlığın tek kuruşunu bile harcamamış bir kişi veya grup.

Bazı insanlar;

Nakamoto’nun vefat etmiş olabileceğini varsayıyor ve bu nedenle mucit, BTC ağını başlattığında toplanan 1 milyon jetonu asla harcamadı ve asla harcamayacaktır.

Ancak Nakamoto hâlâ hayatta olabilir ve bu zenginliklere hâlâ erişebilir.

 

 

Bitcoin’in mucidi, sırasıyla Elon Musk ve Jeff Bezos da dahil olmak üzere dünyanın en zengin iki kişisine yetişmek zorunda. Forbe’nin gerçek zamanlı milyarderler listesine göre

Musk’ın bugün yaklaşık 214,8 milyar dolarlık serveti var ve Jeff Bezos’un yaklaşık 197,8 milyar dolarlık serveti var.

Musk’ın net değerini geçmek için, tek bir BTC’nin birim başına 215 bin doların üzerinde değerlenmesi gerekecek.

BTC bu yıl 100.000$’a ulaşırsa,

Bitcoin’in mucidi Warren Buffet ve Mukesh Ambani’nin yanında en zengin 10 kişiler listesinde olacak.

 

Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun dünya gezegenindeki en zengin 20. kişi/kişiler olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

 

Haber kaynağı; 

başlarında 68 bin doların 68 bin doların üzerine ayın başlarında 68 servetinin 73 milyar dolar nakamoto nun net servetinin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu