Güncel

ER SINIFLANDIRMA SONUCU 2021 Kasım celp dönemi sorgulama ekranı?

ER SINIFLANDIRMA SONUCU 2021 Kasım celp süreci askerlik yerleri AÇIKLANDI! E-Devlet askerlik bölgeleri

er sınıflandırma sonucu 2021

ER SINIFLANDIRMA SONUCU 2021 İÇİN;

Millî Savunma Bakanlığı tarafınca geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya bakılırsa, 23-25 Kasım’da sevke doğal olarak olan yüokümlülerin sevkleri 22-24 Aralık’a ertelendi. Pandemi sebebiyle ertelenen askerlik süreci sonrası 2021 şubat celp periyodu hakkındaki meydana getirilen araştırmalar arttı. Asker adayları 2021 şubat celp tarihinin açıklanıp açıklanmadığını merak ederken, celp dönemlerinin ertelenip ertelenmediğini merak ediliyor. er sınıflandırma sonucu 2021 detayları aşağıdaki yazımızda

2021 kasım celp dönemi

 

2021 askerlik celp süreci er sınıflandırma sonucu 2021 ile alakalı yapılan araştırmalar arttı. Kasım celbinin pandemi nedeniyle ertelenmesi silah dibine alınacak erlerin 2021 dönemine ait askerlik yerlerini araştırmasına neden oldu. Peki, 2021 askerlik yerleri ne vakit açıklanacak? 2021 askerlik Şubat celp periyodu ertelenecek mi? Sorunun yanıtları…

2021 kasım celp dönemi

2021 ‘in ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANIR? ER SINIFLANDIRMA SONUCU 2021 AÇIKLANDI

 

ASKERLİK YERLERİ AÇIKLANDI! KASIM CELP DÖNEMİ

Kasım celp periyodu askerlik yerleri MSB tarafından açıklandı.

E-Devlet üzerinden sorgulanacak olan Askerlik bölgeleri için adaylar e-Devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonrasında Er sınıflandırma sonucu ve Yedek Subay Sınıflandırma kararı ekranları üzerinden askerlik yapacakları kışla ve birlikleri öğrenebilecek.

ASKERLİK YERLERİNİ E-DEVLET SORGULAMA EKRANI

 

Askerlik bölgeleri açıklanan Yedek Subay/Astsubay adayları ve Erbaş/Er 1’inci Grupta yer alan yükümlüler 25-26 Ekim tarihlerinde birliklerine teslim olacak.

Erbaş/Er 2’inci grupta yer edinen adaylar 22-23 Kasım tarihleri içinde Erbaş/Er 3’üncü grupta yer edinen yükümlüler ise 20-21 Aralık tarihleri arasında Kovid-19 formunu doldurup yönlendirildikleri sağlık kuruluşunda Kovid testi yaptıracaklar.

Test kararı negatif çıkan adaylar aynı gün içinde sevk belgelerini e-Devlet üstünden aynı gün içerisinde alabilecek.

2021 kasım celp dönemi

 

Yükümlülere, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde bulunan adresi ile eğitim birliği arası esas alınarak yol ve iaşe bedeli ödenecektir. Yükümlüler kendilerine meydana getirilen ödemeleri hüviyet / Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgeleri ile PTT şubelerinden yada PTT kartı ile PttMatiklerden alabileceklerdir.

Sevk belgesini almayanlar ile aldığı şekilde sevk edilmiş olduğu derslik okulu/öğrenim merkezlerine katılmayanlar bakaya işlemine doğal olarak tabi tutulacaktır.

KAYNAK 

SONRAKİ YAZI

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu