GüncelSağlık

Kemal Kuruçay yaşamını yitirdi…

Kemal Kuruçay yaşamını yitirdi…

 

kemal kuruçay hayatını kaybetti

 

Usta oyuncu Kemal Kuruçay, 59 yaşlarında hayata veda etti.  Kuruçay’ın vefatını tiyatrocu Nedim Saban duyurdu.

 

 

En son ‘seksenler’ dizisinde rol alan Kemal kuruçay’dan acı haber geldi. Kuruçay, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Oyuncunun ölüm haberini nedim saban duyurdu.

 

KEMAL KURUÇAY

“ÇOK YETENEKLİ BİR OYUNCUYDU” İFADELERİNİ KULLANDI.

 

KEMAL KURUÇAY KİMDİR?

 

 

kemal kuruçay hayatını kaybetti

 

Kemal Kuruçay, 10 Haziran 1962 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ankara Müjdat Gezen sanat merkezi hocalarından ve kurucularındandır. 1989 yılından itibaren 90lı yılların başlangıcında Tiyatrocu Mehmet Karagül ile iyi bir ikili oluşturdular. O dönem ikilinin birlikte oynadıkları “İstanbul Bura Mı” adlı bir de beyaz perde filmleri var.

 

Kemal Kuruçay, esas 1996 senesinde ATV’de yayınlanan “Gurbetçiler” adlı dizideki Cemil görevi ile tanındı ve sevildi. Daha sonraki yıllarda İnce İnce Yasemince ve Reyting Hamdi adlı güldürü dizilerinde rol aldı.

 

2002 yılında TGRT’de gösterilen Zor Baba isminde dizide Engin Günaydın ile beraber başrolde oynadı. 2010 senesinde Yasemince’nin yeni bölümlerinde Faysal karakterine can verdi.

 

kemal kuruçay hayatını kaybetti

 

2014 yılında Senaryosunu Birol Güven’in yazıya döktüğü yönetmeni ise Müfit Can Saçıntı olan “Mandıra Filozofu” isminde sinema filmimizde; Müfit Can Saçıntı,Rasim Öztekin, Begüm Öner, Ayda Aksel, Eser Eyüboğlu, ve Kuruçay paylaştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu