İş Fikirleri

Ev Hanımlarına Yönelik İş Fikirleri Nelerdir?

Geçim şartlarının her geçen gün ağırlaşması, insanların ek olarak yapabilecekleri işleri aramalarına sebep olmuştur. Haliyle ev hanımlığı yapan kadınlar da aynı şekilde evde yapabilecekleri işler aramakta. Ev bütçesine katkıda bulunmak isteyen Ev Hanımlarına Yönelik İş Fikirleri, hanımlara çeşitli olanaklar sağlar.

Ev Hanımlarına Yönelik İş Fikirleri

Ev hanımlarının yapabileceği işler, farklı farklıdır. Hanımlar için evde iş imkanı denince daha çok el işleri akla gelse de, sektörün gelişmesiyle birlikte çeşitli iş yerleri hanımlar için eve iş göndermekte ve o işi yapmalarını istemektedir.

Bu bağlamda ev hanımlarının evde yapabilecekleri işlerin bazılarından bahsedecek olursak;

  • Yemek yapıp satmak: Akla ilk gelen işlerden birisi yemek yapıp satmak belki de, el emeği kokan nefis yemekler yapıp, biraz da çevre edindikten sonra bu işten güzel bir gelir elde edebilirsiniz.
  • Örgü: El becerinizi kullanmanın en akıllıca yollarından birisi örgü yapmaktır. Temin edeceğiniz malzemeler ile işe hemen başlayabilirsiniz. Yapacağınız el işlerini münferit olarak, internet yoluyla yahut bir firmayla anlaşarak onlar aracılığıyla satabilirsiniz.
  • İp Temizleme: Çeşitli konfeksiyonlarla anlaşarak onların yapmakta zaman kaybettikleri işleri evden yapabilirsiniz. Dikişte kullanılacak iplerin önceden temizlenmesi görevini siz üstlenebilirsiniz.
  • Metin Yazarlığı Yapmak: İnternet üzerinden tanıtım yazıları yazarak ek gelir sağlamaktır.
  • Nikah Şekeri, Davet Çikolataları, Doğumlarda Verilecek Çikolataları Hazırlamak: Ev de yapılabilecek en iyi işlerden. Bu işi yapan firmalardan bilgi alabilir ya da alt yapıyı hazırlayıp kendiniz bu işe adım atabilirsiniz.
  • Çocuk Bakıcılığı: Çalışan ailelerin çocuklarına, mesai saatleri içinde ücretli şekilde bakabilirsiniz..
  • Paketleme İşleri: Evde yapılabilecek en geniş, en olanaklı işlerden birisidir. Çeşitli firmalarla yapılan anlaşmalar neticesinde, evlerinize alabileceğiniz Baharat, Terlik, İç Çamaşırı, Sabun, Galoş, Pipet, Kürdan, Toka, Balon, Mum, Kına gibi malzemeleri paketleyebilirsiniz.
  • Süs Eşyaları Ve Hediyelik Eşyalar: Aynı şekilde evden bu tür hizmetleri halka sağlayabilirsiniz. Tesbih, Bilezik, Kolye gibi takıları dizip satabilirsiniz.
  • Yöresel Yiyecekler: Bildiğiniz yöresel yiyecekler varsa (Reçel, Özel Çorbalar) bunları yapıp meraklılarına satabilirsiniz.
  • Davetiye Yapmak: Nikahlara, düğünlere özel olarak bu hizmeti verebilirsiniz. Hazırladığınız güzel tasarımlarla bu iş de başarılı olabilirsiniz.

Yukarıda saydıklarımız, Ev Hanımlarına Yönelik İş Fikirlerinden yalnızca birkaç tanesi idi. Çevrenizde bu işi yapanlarla iletişime geçerek daha geniş bilgiler alabilir ve fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Yönelik İşlerin Gelirleri Nasıldır?

Belli bir ücretlendirme yapmanın zor olduğu bu sektörde, yapılan işe göre fiyatların değiştiğini söyleyebiliriz. Yapacağınız en mantıklı iş, ev hanımı olarak yapabileceğiniz en iyi işi belirleyip onun üzerine yoğunlaşmak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu