Ek İş İmkanları

Evde İğne Oyası Yaparak Para Kazanmak

Çoğu ev hanımının en iyi bildiği işlerden olan iğne oyası oldukça güzel para kazanıyor. Evde iğne oyası yaparak para kazanmak isteyenler için detaylar haberimizde..

Evde iğne oyası yaparak para kazanmak mümkün. Aile bütçesine katkı sağlamak için klasik yöntemleri tercih eden birçok ev hanımının seçimi evde iğne oyası yapmaktır. Başlarda hobi olarak başlanan iğne oyası biraz emek ve sabır gösterildiğine güzel paralar kazanmanıza yardımcı olmaktadır. El emeği göz nuru oluşu da evde iğne oyası yaparak para kazanmanın en heyecan verici yoludur.

Evde ek iş imkanları arasında kadınların en severek yaptığı iğne oyasına başlayarak boş zamanlarınızı değerlendirebilir ve para kazanma yöntemlerinin kapılarını aralayabilirsiniz. Birçok farklı modeli bulunan iğne oyasını kendi hayal gücünüze ve zevkinize göre tasarlayabilirsiniz.  Özellikle çeyiz bohçalarının olmazsa olmazı olan iğne oyalı rengarenk tülbentler hazırlayarak satışlarınızı hızlandırabilir ve daha çok sipariş alabilirsiniz.

Hangi İğne Oyaları Daha Çok Satılıyor?

İğne oyası denince akla ilk gelen yazma ve tülbentler olsa da birçok ürüne iğne oyası yapılmaktadır. Özellikle çeyizliklerin vazgeçilmezi olan iğne oyalarını havlularda, seccadelerde, salon takımlarında, yastık kılıflarında, nevresim takımlarında ve diğer çeyizlik ürünlerde görebilirsiniz. Evde iğne oyası yaparak para kazanmak için bu ürünlerin başında farklı örneklerde hazırlayabilirsiniz. Özellikle günümüzde popüler olan tığ işi boncuklu oya modellerini çeyiz bohçalarına ve tülbent kenarına Şahane motiflerle işleyerek satışlarınızı arttırabilirsiniz. Ancak tığ işi boncuklu iğne oyası hazırlarken renk uyumuna ve bütün neye dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

İğne Oyası Yaparak Para Kazanmak

Evde ek iş imkanları sağlamak için Hazırladığınız iğne oyası modellerini çeşitli platformlar aracılığıyla doğrudan satışa sunabilirsiniz. Bunun için birçok sosyal medya hesabından faydalanabileceğiniz gibi çeyiz ürünleri satan mağazalara da giderek ürünlerinizin pazarlamasını yapabilirsiniz. Ancak pazarlama konusunda başarılı olmadığınızı ya da vaktinizin olmadığını düşünüyorsanız, iğne oyası yaparak para kazanmanızı sağlayan firmalar anlaşarak onlar için çalışmaya başlayabilirsiniz.

Evde İğne Oyası Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Öncelikle yaptığınız her iğne oyası modeli için fiyat belirlemeniz gerekmektedir. Genellikle adet ya da metre bazında belirlenen iğne oyası fiyatları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Tülbent kenarına yapılan iğne oyası ile seccade üzerine yapılan iğne oyası hem model hem de ebat bakımından aynı olmayacağından farklı fiyatlar belirlenmesi gerekmektedir. Ayrıca sipariş aldığınız ürünün özel tasarım olması halinde bunun bilgisini paylaşarak fiyatta ekstra değişiklikler yapılması mümkündür. Bu nedenle iğne oyası modelimizin zorluk bakımından göre fiyatlandırmasını yapabilirsiniz.

Bunların yanı sıra evde iğne oyası yaparak para kazanmak istiyorsanız maliyetleri de göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir. İp, boncuk, tülbent, seccade, çarşaf ve benzeri materyallerin ücretlerini belirlenmesi ardından el emeğinizi göz önünde bulundurarak bir fiyat vermeniz gerekmektedir.  Sipariş oluşturan kişiler Kargo sistemlerini kullanarak göndereyim sağlamanızı talep ediyorlarsa bu kez kargo gönderim ücretini belirtmeniz tavsiye edilmektedir. Sadece boş zamanlarınızı değerlendirerek Hazırladığınız siparişlerinizi teslim ettiğinizde aylık yaklaşık olarak 2.000 TL’ye kadar kazanç elde edebilirsiniz. Son olarak taaddüt ettiğiniz teslimat tarihine kadar istenilen ürünleri hazırlayarak ürünleri göndermeniz durumunda para kazanmakpara kazanmak için büyük bir adım atmış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu