Teknoloji

#Facebook Messenger SMS Özelliğini Kaldırıyor!

Meta bünyesindeki Facebook Messenger, yakında SMS desteğini sonlandırıyor. Bu değişiklikle birlikte Messenger, temel bir SMS uygulaması olarak işlevini yitirecek. İşte detaylar!

Birçok kişi, Facebook Messenger’ın Android cihazlarda bir SMS uygulaması olarak kullanılabildiğini biliyor. Facebook Messenger, bu özellikle kullanıcılarına telefonlarında varsayılan SMS uygulaması yerine Messenger’ı kullanma seçeneği sunuyordu. Ancak yakın zamanda alınan bir karara göre, bu destek sona erecek.

Facebook Messenger SMS Özelliği Kalkıyor

Messenger, Eylül 2023‘te bu özellikten vazgeçmeye hazırlanıyor. 2016 yılında hayata geçirilen bu özellik, yaklaşık yedi yıl sonra sonlandırılıyor.

Facebook’un resmi destek belgesine göre, 28 Eylül 2023’ten itibaren kullanıcılar, uygulamayı güncellediklerinde artık Messenger üzerinden SMS alıp gönderemeyecekler.

Yeni Varsayılan SMS Uygulamasına Geçiş

Meta, bu değişikliğin ardından kullanıcılarına telefonlarının varsayılan SMS uygulamasını değiştirmelerini öneriyor. Bu, Ayarlar > Uygulamalar > Varsayılan uygulamalar > SMS uygulaması adımlarını takip ederek kolayca yapılabilir.

Bu değişikliği 28 Eylül 2023’ten önce yapmazsanız, telefonunuz otomatik olarak başka bir varsayılan mesajlaşma uygulamasına geçecek. Bu değişikliklerin, kullanıcıların SMS ihtiyaçlarına nasıl etki edeceğini zaman gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu