Salı, Mayıs 17, 2022
Ana SayfaSporHem Kur’an öğreniyor hem de iyiliğe ilmek atıyorlar

Hem Kur’an öğreniyor hem de iyiliğe ilmek atıyorlar

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), soğuk kış şartlarında çocuklar donmasın diye Suriye için yardım seferberliği ilan etmişti.

Bu doğrultuda çalışmalar yürüten Arnavutköy İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Arnavutköy Şubesi, “İdlib İçin El Ele” sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında eğitim gören kadınlar da İdlib’deki çocuklar için atkı, bere ve eldiven örerek kampanyaya destek oldu.

arnavutkoy 22

Kadınların İdlib için iyiliği ilmek ilmek işlediğini belirten İlçe Müftüsü Arif Yeşiloğlu, “Çetin kış şartlarında yağmur ve çamur içerisinde yaşam mücadelesi veren, soğuk ve açlıkla savaşan kardeşlerimizin sıkıntılarını bir nebze de olsa dindirmek için Müftülüğümüz tarafından ihtiyaç sahibi çocuk ve bebekler için örülen atkı, bere, hırka, bebek battaniyesi ve çeşitli el işleri İdlibli ailelere ulaştırılacak. Kampanyamız 20 Şubat 2022 tarihine kadar devam edecektir.” dedi.

KAYNAK: DİYANET HABER
Zamanın Varken
Zamanın Varken
zamaninvarken.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı blog sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden zamaninvarken.com sitesi sorumlu tutulamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

spot_img