Spor

Facebook Şirketinin Adı Değişti Facebook Yerine META oldu.

Facebook Şirketinin Adı Değişti Facebook Yerine META oldu.

meta

Facebook Şirketi yeni adını açıkladı: Meta…

meta

 

 

Şirket, Facebook Connect sırasında yeniden markalaşmayı duyurdu

meta

 

 

Bu akşamki etkinlikte Facebook yeni adını resmen duyurdu. Bugünden itibaren şirketin yeni adının “Meta” olacağını, yenileneceğini ve metaverse’e odaklanacağını açıkladı.

 

Uygulamanın adını değiştirmedi, çatı şirketin adı META oldu. Google’ın çatı şirket ismi de Alphabet gibi.

 

meta

 

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg Perşembe günü akşamı şirketin Connect etkinliğinde şirketin yeni isminin Meta olacağını duyurdu. Mark Zuckerberg, “Biz bağlantı kurmak için amaç yaratan ve teknoloji üreten bir şirketiz” dedi. “Hep Birlikte, sonunda insanları teknolojimizin merkezine koyabiliriz. Ve hep birlikte, çok daha büyük bir yaratıcı ekonominin kilidini açabiliriz.” “Kim olduğumuzu ve neyi inşa etmeyi umduğumuzu yansıtmak için” diye ekledi. Facebook isminin firma için şu anda yaptığı her şeyi tam olarak kapsamadığını ve hâlâ tek bir ürünle yakından bağlantılı bulunduğunu söylemiş oldu. “Ama zamanla, umarım bir metaverse şirketi olarak görülürüz.”

 

 

The Verge’in öncelikle 19 Ekim’de bildirdiği benzer biçimde, tekrar marka, Zuckerberg’in metaverse inşa etme planlarına odaklanmak için vitesleri sadece bir toplumsal medya firması olarak bilinmekten uzaklaştırma çabalarının bir parçası.  Temmuz ayında The Verge’e, önümüzdeki birkaç yıl içinde Facebook’un “bizi öncelikle bir sosyal medya şirketi olarak gören insanlardan bir metaverse şirketi olmaya etkili bir şekilde geçeceğini” söyledi.

 

BİR SONRAKİ YAZI

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu