Magazin

İngiltere Vize ve Vatandaşlık Başvuru Hizmetleri 2022

İngiltere Vize ve Vatandaşlık Başvuru Hizmetleri 2022

İngiltere vize ve vatandaşlık başvuru hizmetleri

Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Hizmetleri (UKVCAS), Birleşik Krallık içinde göçmenlik başvurularını işleyen bir sistemdir. Bu hizmetler, ikamet başvurusundan vizeler arasında geçişe kadar her türlü göçmenliği içerir. Süreç aynı zamanda vatandaşlık ve yerleşim başvurularını da içermektedir. Üç ana hizmet noktası türü vardır: çekirdek, premium ve uydu. İster ücretsiz randevu ister premium hizmet arıyorsanız, bizim sitemizde böyle bir hizmet kesinlikte yoktur sadece tanıtım yazısıdır..

En hızlı ve en kolay hizmeti almak için size en yakın UKVCAS hizmet noktasından randevu almalısınız. Birleşik Krallık oturma iznine başvurmak için zamanınız yoksa bu en iyi seçenek olacaktır. Başvuruyu tamamlamak için elinizde biyometrik fotoğrafa sahip olmanız gerekir.

 

Parmak izlerinize, fotoğraflarınıza ve imzanıza ihtiyacınız olacak. Kalıcı oturma izni için başvuruyorsanız, bir vesikalık fotoğrafa, doğum belgesine ve diğer bazı kişisel bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

Yerleşmeye hak kazananlar, en az 3 yıldır Birleşik Krallık’ta bulunduklarını göstermelidir. Bu, durumunuza bağlı olarak 3 veya beş yıl olabilir. Birleşik Krallık’ta en az 5 yıldır ikamet etmediyseniz, biyometrinizi kaydetmek için UKVCAS hizmet noktasından randevu almanız gerekir. İngiltere Vize ve Vatandaşlık Başvuru Hizmetleri 2022 Uygunsanız, Birleşik Krallık’ta daimi ikamet için başvurabilirsiniz.

Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Servisleri, hizmet merkezlerinin yakın zamanda kapatılmasının ardından yeniden açıldı. Başvurunuzu 19 Eylül’den sonra yaptıysanız, UKVCAS Hizmet Noktaları aracılığıyla randevu alabilirsiniz. Ödemenizi yaptıktan sonra, UKVCAS size çevrimiçi başvurunuzun bağlantısını içeren bir onay e-postası gönderecektir. Ödeme tamamlandıktan sonra başvurunuzu göndermeniz gerekir.

Daimi ikamet başvurusunda bulunmak için, son üç yıldır Birleşik Krallık’ta yaşadığınızı göstermelisiniz. Yerleşik statüye hak kazanmak için Birleşik Krallık’ta üç yıl veya daha uzun süredir ikamet ediyor olmanız gerekir. İlgili biyometrik bilgileri sağlamalısınız. Daimi ikamet için ayrıca İngilizce konuşan bir asistan sağlamanız gerekir. İngilizce bilmiyorsanız, size yardımcı olabilecek bir arkadaşınız veya akrabanız olmalıdır.

Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Hizmetleri, çevrimiçi olarak randevu almanıza ve basitleştirilmiş bir süreçle başvurunuzu göndermenize olanak tanır. Halihazırda, posta başvuruları orijinal kanıtlarla İçişleri Bakanlığına sunulmalıdır. İngiltere Vize ve Vatandaşlık Başvuru Hizmetleri 2022 Daha sonra, biyometrinizi kaydettirmek için bir Postaneye davet edilirsiniz. Yeni süreç, mevcut başvuru sürecini iki veya üç haftaya indirecek. Ancak, belgelerinizi başvuruya hazırlamak istiyorsanız, bir UKVCAS hizmet noktasından da randevu alabilirsiniz.

Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Hizmetleri normal faaliyetlerine devam etti. 19 Eylül’den sonra başvuruda bulunan müşteriler artık bir UKVCAS hizmet noktasında randevu alabilirler. Ayrıca 25 Ekim’e kadar ücretsiz randevular mevcuttur. Ayrıca, başvurunuzun durumunu UKVCAS’ı arayarak kontrol edebilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede yerel bir şube bulabilmelisiniz. Öğrenci iseniz, öğrenci vizesine de başvurabilirsiniz.

UKVCAS hizmeti, 2 Kasım’da vatandaşlık ve vize başvuruları için yeni bir çevrimiçi sistem sunacak. İngiltere Vize ve Vatandaşlık Başvuru Hizmetleri 2022 Önceden, bir UKVCAS hizmet noktasından randevu almanız gerekiyordu. Ne bekleyeceğinizi biliyorsanız, uygulamayı tamamlamak daha kolay olacaktır. Üstelik size çok zaman kazandıracak. UKVCAS sistemi başvuru sürecinizi hızlandıracaktır. Aynı zamanda bir köprü vizesi verebilecek ve vatandaşlık için başvurabileceksiniz.

UKVCAS hizmeti, Birleşik Krallık’taki tüm göçmenlik ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Tüm uzatmalar, geçiş vizeleri, yerleşim başvuruları ve vatandaşlık başvuruları UKVCAS hizmetinde işlenir. Birleşik Krallık dışından başvuranların önce giriş izni için başvurmaları gerekecektir. Başvurunuz onaylanırsa hızlı ve verimli bir şekilde işleme alınacaktır. Önceki sistemden farklı olarak UKVCAS’ın birçok avantajı vardır. Bekleme süresi ve bekleme süresi yoktur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu