Teknoloji

iPhone iCloud Depolama Alanınızı Nasıl Boşaltabilirim 2022?

iPhone iCloud Depolama alanınız dolduğunda, mevcut tüm boş alanınızı kullanmışsınız demektir. Yer açmak için iPhone’unuzu daha yüksek bir depolama planına yükseltebilir veya iCloud’u kullanan uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz. iCloud’unuzun zaten dolu olup olmadığını öğrenmek için Ayarlar’a gidin ve iCloud saklama alanına bakın. Zaten dolu olup olmadığını görmek için aşağıdaki talimatları izleyin.

Öncelikle cihazınızda iCloud uygulamasını açın ve Ayarlar > iCloud’a gidin. Üçüncü taraf uygulamaların bir listesini göreceksiniz ve bunları kapatmanız gerekecek. Bu uygulamaları yedeklemeniz gerekmiyorsa, YEDEKLEMEK İÇİN VERİ SEÇ’e dokunun. Bu, hangi verilerin ve ne kadar yedekleneceğini seçmenize olanak tanır. Bundan sonra, iCloud saklama alanınızın dolu olduğu size bildirilecektir.

iPhone iCloud Depolama

Ardından, iCloud ayarlarınıza gidin. 50 GB ile 2 TB arasında değişen bir depolama planı menüsü göreceksiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun seçeneği seçin ve sağ üst köşedeki “Satın Al”a dokunun. Yedeklemeleri güncel tutmak iyi bir fikirdir çünkü gelecekte zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Ardından, tüm cihazlarınızda iCloud hizmetine erişebileceksiniz.

iPhone iCloud Depolama Alanınızı Nasıl Boşaltabilirim 2022?

Yükseltme kararı verdiğinizde, ne kadar alan kullandığınızı bildiren bir bildirim alacaksınız. Fotoğraflar, mesajlar ve yedeklemeler genellikle iCloud saklama alanınızın yarısını kaplar. Aşağı kaydırın ve tüm yüklü uygulamalarınızı göreceksiniz. Daha fazla depolama alanı satın almak istemiyorsanız, kopyaları silin. Hala yaklaşık 5 GB boş alanınız olacak. Bu nedenle, iCloud saklama alanınız doluysa, dosyalarınızı depolamak için daha fazla alan satın almanız gerekir.

iPhone iCloud Depolama alanı boşaltma

Yapmanız gereken ilk şey, iPhone’unuzun iCloud depolama alanını kontrol etmektir. Bu birkaç dakika sürecek, bu yüzden sabırlı olun. Ardından, yedeklemeleriniz için ne kadar alan kaldığını görebilirsiniz. İPhone’unuz 5 GB’ın üzerindeyse, yükseltme zamanı. Bunu, yinelenen fotoğrafları, videoları ve uygulama verilerini silerek yapabilirsiniz. iCloud saklama alanınızı mümkün olan en kısa sürede yükseltmek en iyisidir.

Ayrıca iPhone’unuzun iCloud deposunu daha büyük bir depoya yükseltebilirsiniz. Yükseltmek için ana ekrandaki Ayarlar simgesine dokunun. iCloud’a dokunun. Ardından adınıza dokunun ve ardından Depolamayı Yönet’e tıklayın. Ardından, iCloud saklama alanı planınızı değiştirmek için Yükselt’e dokunun. Ardından, uygulamaların her birinin ne kadar alan kullandığını görebileceksiniz. En çok yer kaplayan uygulamaları bile görüntüleyebilirsiniz.

iPhone iCloud saklama alanı

iCloud hesabınız dolmak üzereyse, kullanılmayan öğeleri silmeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde, değerli depolama alanını boşaltabilir ve ek depolama alanı için ödeme yapma gereğini ortadan kaldırabilirsiniz. Yinelenen videoları, fotoğrafları ve uygulama verilerini bile silebilirsiniz. Sahip olduğunuz alan miktarından memnun değilseniz, iCloud hesabınızı daha yüksek bir sınıra yükseltmeniz önerilir. Sınırı aşarsa, iPhone’unuzun depolama planını yükseltmeyi de seçebilirsiniz.

iPhone iCloud saklama alanınızın dolu olması durumunda, daha yüksek bir plana yükseltebilirsiniz. iCloud saklama alanınızı yükseltmek için iPhone’unuzun ana ekranındaki Ayarlar simgesine dokunmanız ve yükseltmek istediğiniz kişinin adını seçmeniz yeterlidir. Sonraki sayfada, Depolamayı Yönet’e ve ardından Yükselt’e dokunun. Bir sonraki pencerede, kullanılabilir iCloud saklama alanını göreceksiniz. iCloud zaten 50 GB’taysa, 200 GB’a veya hatta iki terabayta yükseltmeyi seçebilirsiniz.

iPhone’unuzun iCloud saklama alanı doluysa iCloud yedeklemelerinizi silebilir ve başka bir aygıt için alandan tasarruf edebilirsiniz. Bu, 430 MB alanı temizleyecektir. Bir GB bulut depolama alanını bile silebilirsiniz. Ancak sonuç olarak bazı verileri kaybetmeye hazır olmalısınız. Bu, iPhone kullanıcıları için yaygın bir sorundur. Bu sorunu çözmenin birkaç yolu vardır.

Yedeklerinizi temizledikten ve istenmeyen iCloud verilerini sildikten sonra, iPhone iCloud depolama alanınızın neredeyse dolduğunu fark edeceksiniz. Bu, daha yüksek bir iCloud depolama planına geçmeyi düşünmek için mükemmel bir zaman. Şimdi yapmanız gereken tek şey, yinelenen fotoğrafları, videoları ve uygulama verilerini cihazınızdan silmek. Ancak yükseltmenizi yapmadan önce eski yedekleri silmeniz ve bunlara ihtiyaç duymayanları kaldırmanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu