Para

Kredi Notu Yükseltme Nasıl Olur? 2022 Yılına Özel Tüyolar

Kredi notu yükseltme nasıl olur ve yükseltme ile ilgili detaylı tüyoların yer aldığı ilgili makalemizi sonuna kadar okumanızda fayda var. Kredi notu, kredi sicili, findeks kredi notu, kara liste vb. daha birçok isim finans sektörü ile ilgili hemen herkesin tedirgin olduğu konulardır. Özellikle kişilerin bankalar ile ilişkilerini gösteren kredi notu ve sicili birçok kişi tarafından dikkatle takip edilen kayıtlar arasındadır.

Kredi Notu Yükseltme Nasıl Olur?

Bilindiği üzere insanların en çok merak ettiği konuların başında yer alan kredi notu, kişinin tüm bankacılık işlemlerini gösteren kayıt sistemidir. Kişinin bankacılık işlemlerinin iyi olduğu durumlarda kredi notu yukarı yönlü seyrederken, işlemlerin sıkıntılı olması durumunda ise kredi notu düşüş yönlü seyretmektedir. Bu yazımızda da kredi notu yükseltme için tavsiyelerde bulunacağız.

Kredi notu yükseltme için mevcut var olan borçların tamamını kapatmak ile işe başlanabilir. Kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı borçlarından oluşan miktarlar ödenmek suretiyle kredi notu yükseltilebilir. Kredi notunu etkileyen birbaşka husus ise küçük limitlerde kredi kartı kullanmak ve kısa vadeli kredi çekmektir. Günlük alışverişleriniz için kredi kartı kullanan biri iseniz, yeni bir kredi kartı almak suretiyle kredi notunu yükseltebilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltme ve Borç İlişkisi

Aldığınız kredi kartını düzenli olarak kullanmak suretiyle her ay gelen ekstrenin tamamını ödeyerek notunuzu üst seviyelere çıkartabilirsiniz. Aynı şekilde kredi notu yükseltmek için kısa vadeli düşük limitli kredi çekip bu kredinin borcunun her ay düzenli bir şekilde ödeyerek katkı sağlayabilirsiniz. Kredi notunun yükseltilmesi noktasında kredi çekemeyip ve kredi kartı da kullanamayacak durumdaysanız, farklı bir yol izlemek sizin elinizde. Örneğin, çalışmak istediğiniz banka şubesinden vadeli mevduat hesabı açıp en az 3 aylık vadeler ile küçük miktarlarda da olsa para yatırabilirsiniz.

Kredi notu yükseltme için yapılabilecek bir diğer işlem ise, mevcut faturalarınızın otomatik ödeme talimatı vermek suretiyle banka tarafından güven tazeleyebilirsiniz. Yapılacak olan her bir işlem sizin kredi notunuzu arttırmak suretiyle gelecekte yapılacak olan işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmenize imkan sağlamaktadır. Kredi notunun önemi, bankalar tarafından çok fazla olup özellikle müşterilerinin sorgulama noktasında ilk baktıkları kriterler arasındadır. Bakılan bu kriter çerçevesinde bankadan talep ettiğiniz finans işlemleri sorunsuz bir şekilde hal olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu