İnternet

#Netflix’te Profil Transferleri Dönemi Başladı!

Abone sayısındaki düşüşü durdurmak için harekete geçen Netflix, profil transferlerinin başladığını duyurdu. Detaylar haberimizde!

Küresel film, dizi ve belgesel izleme platformu Netflix, yeni hesap açmak isteyen kullanıcılar için büyük bir kolaylık yaptı. Tek bir Netflix aboneliği altında birden fazla profili olan kullanıcılar, verilerini kaybetmeden yeni hesap açacaklar.  

Platform, tek bir abonelik ücretiyle birden fazla kişinin içeriklere ulaşmasını engellemek için yeni özelliğini duyurdu. Yapılan son açıklamalara göre Netflix, artık şifre paylaşımını da engelleyecek. Yani, artık herkes abonelik ücretini ödeyerek içeriklere ulaşabilecek.

Aynı aboneliği birden fazla kişinin kullanmasıyla birlikte düşen abone sayısı, Netflix’in gelirlerine de yansımıştı. Şirket bu durumdan bir hayli sıkılmış olacak ki, abonelere hesaplarını transfer edebilecekleri bir özelliği sundu.

Profil transfer özelliği nasıl çalışıyor?

Düşen abone sayısının önüne geçmek için adım atan Netflix, tek bir şifreyi paylaşan hesapları ortadan kaldırmak istiyor. Tek bir şifreyi paylaşan kullanıcıların bu hareketle kendi aboneliğini satın alması bekleniyor. Bu kapsamda yapılan profil transfer özelliği ise kullanıcıların profil bilgilerini yeni ve ücretli hesaba aktarıyor.  

Profil transfer özelliği, kullanıcıların kaldığı yerden izlemeye devam edebilmesi, izleme listelerine ulaşabilmesi ve tavsiye listesini yeni hesaba taşıyor. Böylelikle başkalarının aboneliğini kullanan kullanıcılar, yeni hesaplarında eski verilerini kaybetmiyorlar.  

Netflix profil transferi nasıl yapılır?

Netflix, profil transfer özelliğinin uygulanması için kullanıcılara mail gönderecek. Mail alan kullanıcılar ‘profil transferi’ isimli sekme üzerinden gerekli adımları takip edecekler. Böylelikle de verilerini kaybetmeyecekler. Ayrıca isterlerse bu özelliği kapatacaklar.  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu