İnternet

#Artık Instagram DM’den Kredi Kartı ile Ödeme Yapılabilecek!

Instagram Alışveriş İçin DM’den Kredi Kartı ile Ödeme Desteği Geliyor!

Instagram mağazaları için duyurulan yeni özellik, büyük kolaylık getirecek. Kullanıcılar artık DM üzerinden kredi kartı ile Instagram alışverişi yapabilecek. İşte gelecek yeni Instagram ödeme sisteminin detayları!

Sosyal medya artık bir eğlence aracı olmanın çok ötesine geçmeyi başardı. Özellikle Meta, bünyesindeki sosyal medya hesaplarında ticari faaliyetler hususunda önemli imkanları kullanıcılarına sunuyor. Kurumsal veya bireysel fark etmeksizin tüm kullanıcılarına Facebook ve Instagram gibi platformlar üzerinden satış yapabilecekleri mağazalar oluşturabilme imkanı sunuyor. Hatta Instagram’da alışveriş hizmetleri için dinamik ödeme sistemleriyle kolaylık sağlamaya devam ediyor. Meta, Instagram’da son olarak “DM(Direct Message/Özel Mesaj)” ile ödeme yapabilmeyi mümkün kılan yeni bir ödeme sistemini faaliyete geçiriyor.

Instagram DM Üzerinden Kredi Kartı ile Ödeme

Instagram yönetimi tarafından gerçekleştirilen açıklama ile birlikte platforma DM üzerinden alışveriş imkanı getirildi. Yeni alışveriş sistemi sayesinde kullanıcı, Instagram sayfalarında listelenen ürünler için DM kısmında kapsamlı bilgi edinebilecek. Ayrıca kullanıcılar satın almak istediği ürünün siparişini DM üzerinden kredi kartı ile ödeme yaparak, oluşturabilecek.

Instagram’daki çoğu işletme, potansiyel müşterileri ile iletişim için özel mesaj kısmını sıkça kullanıyor. Ancak eskiden kullanıcılar satın almayı düşündüğü ürün için Instagram dışı bağlantılara yönlendiriliyordu. Bu noktada satıcılar özelikle kendi web sitesine veya satış yaptığı e-ticaret platformlarına yönlendirme yapıyordu.

Instagram DM Üzerinden Kredi Kartı ile Ödeme

Instagram’ın yakın zamanda geleceğini duyurduğu güncelleme ile birlikte kullanıcıların DM üzerinden doğrudan kredi kartları ile sipariş oluşturabilecek. Söz konusu DM’den kredi kartı ile ödeme sisteminin sadece “Instagram işletme hesabı” veya “Instagram onaylı satıcı” hesaplarınca kullanılabileceği belirtiliyor.

Kullanıcılar standart olarak ürüne dair “iade”, “değişim” ve “kargo takip” gibi işlemlerini de yine DM üzerinden gerçekleştirebilecek. Dolayısıyla söz konusu satışa ilişkin hesabın sunduğu müşteri destek hizmetleri DM üzerinden gerçekleştirilecek.

Instagram’a geleceği duyurulan bu yeni özellikle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu