İş Fikirleri

Meyve Suyu Barı Açarak Para Kazanmak

Sağlıklı beslenmeye önem veren tüketicilerin bu gereksinimlerini karşılamak için meyve suyu barı açarak para kazanmak ister misiniz? Evet, yanlış duymadınız son yıllarda oldukça popüler sektörlerin başında gelen kafe ve restoranlarda müşterilerin sıkça talep ettikleri taze sıkılmış meyve kokteylleri sağlıklı yaşama yönelen kişilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Aslında 1990’lı yılların ortalarında patlama yapan meyve suyu barları, günümüzde hayat standartlarının değişmesiyle birlikte daha çok ön plana çıkmaya başlamıştır. Daha nezih mekanların ve butik kafelerin menülerinde yer verdikleri meyve suları artık sıra dışı konseptlerle karşımıza çıkıyor.

Hem sağlıklı hem de pratik hazırlanmasıyla oldukça fazla talep göre taze meyve suları, gördüğü bu talep doğrultusunda yatırımcılarında dikkatinde kaçmıyor. İş değiştirmeyi düşünen ya da farklı bir iş kolunda faaliyet göstermek isteyen girişimcilerin çağa ayak uyduracak adımlar atmasını sağlayan meyve suyu barları, birbirinden farklı lezzetleri müşterileriyle buluşturuyor. Peki, meyve suyu barı nasıl açılır? Bu işi yapmak için neler gereklidir ve meyve suyu barı açarak kaç para kazanılır? Gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Meyve Suyu Barı Nasıl Açılır?

Organik meyve ve sebze tüketiminin arttığı günümüzde artık birçok kişi dengeli ve sağlıklı beslenmeye önem veriyor. Gazlı, şekerli ve katkı maddesi içeren içeceklerin yerine taze sıkılmış meyve suyu içmek isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artıyor. Bunun yanı sıra beslenme konusunda bilinçli olan aileler de çocuklarını organik içecekler içmeleri yönünde destekliyor. Hal böyle olunca birçok işletme müşterilerinden gelen bu talebi karşılamak için çeşitli meyve kokteylleri hazırlayarak oluşan talebi karşılamaya çalışıyor.

Ancak farklı yiyecek ve içeceklerinde satıldığı bu gibi işletmeler meyve suyu konusunda ki çeşit azlığının zaman zaman kurbanı olabiliyor. Sektörü yakından takip eden ve elindeki sermayeyle yeni bir iş koluna atılmaya düşünen yatırımcılar ise söz konusu bu talebi daha kaliteli bir şekilde insanlara sunmak için fırsata dönüştürebiliyor. Kendine has dekoru, farklı tariflerdeki meyve suyu çeşitleri ve organik meyve kullanımıyla hizmet veren meyve suyu barları müşterilerinden de tam not almayı başarıyor.

Eğer sizde sağlıklı ve organik beslenmeden yanaysanız meyve suyu barı açarak para kazanabilirsiniz. Nasıl mı? İşte meyve suyu barı açarak para kazanmak için yapmanız gerekenler:

Bayilik Almak

Eğer bu işi profesyonel bir şekilde başlamak istiyorsanız bu alanda isim yapmış ve markalaşmış meyve suyu barlarından birinin bayiliğini alabilirsiniz. Böylece, ürün çeşitliliği, tedarikçi, malzeme, dekor vs. gibi konulara çok fazla kafa yormanıza gerek kalmaz ve bayiliğini aldığınız firmanın tüm desteğini alabilirsiniz. Çünkü bayilik veren birçok firma, işetmenin dekorundan reklamına, menüsünden ürün tedarikçisine kadar pek çok alanda belirlediği prosedürleri size bildirecek ve gerekli eğitimleri verecektir. Aynı zamanda bayisi olacağınız firma sürekli reklam yaptığı için açtığınız barın bilinirliği de yüksek olacaktır. Bu ilaveten bazı firmalar size yatırım ortaklığı ya da franchising modelini de sunabilirler. Bu iş modellerinden size en uygun olanını tercih ederek kendi meyve suyu barınızı kolayca açabilir, kısa bir süre içinde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ancak bu işe atılmadan önce işletmenizi açacağınız bölgedeki rakip firmaları incelemeli ve o bölgeye uygun konsepte bir yer açmalısınız. Rakipleriniz arasında fark yaratmak ve bir adım öne geçmek için ise yeni fikirler ve bambaşka bir menü ile hizmet vermeye başlayabilirsiniz. Ayrıca işletmenizin dekoru da müşteri potansiyelinizi artıracak en önemli etkenlerin başında gelir. Bu nedenle ne kadar şık, modern ve havalı bir yer açarsanız o kadar çabuk sektörde tutunabilirsiniz.

Özellikle dekor konusunda masraftan kaçmamanızı öneriyoruz. Barınızın dekorunun dışında diğer dikkat etmeniz gereken husus ise, hazırladığınız içeceklerin her zaman taze ve aynı lezzette olmasına özen göstermelisiniz. Bunun için de çalıştıracağınız personelin bu alanda bilgili ve deneyimli olması şarttır. Tüm bu hususlara dikkat edip gelen müşterilerinizi güler yüzlü karşıladığınızda kısa bir süre içinde en çok tercih edilen meyve suyu barlarından biri olabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Muhtemelen Daha Önce Aklınıza Hiç Gelmeyen İş Fikirleri

Kendi Markanızı Oluşturmak

Meyve suyu barı açarak para kazanmak için tercih edeceğiniz diğer yöntem ise kendi markanızı oluşturmanızdır. Bayilik sisteminden biraz daha zorlu bir süreç olan bu yöntemi tercih ettiyseniz tüm teknik detayları kendi kendinize çözmeniz gerekir. Hemen hatırlatalım ki bu alanda rakibiniz çok fazladır ve bunu göz önünde bulundurarak gerekli adımları atmaya özen göstermelisiniz.

İlk önce açmayı düşündüğünüz lokasyonu iyi seçmeli ve yakınlarda başka meyve suyu barı olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca açacağınız meyve suyu barınızın üniversite civarında, insanların sıkça kullandığı caddelerde, alışveriş merkezlerinin yakınında ya da içinde, yol kenarlarında, okul ve site gibi müşteri potansiyelinin çok olduğu bölgelerde belirlemeniz daha çabuk para kazanmanızı sağlayacaktır.

Rakip işletmelerin hizmetlerini ve konseptlerini incelemeniz de daha önce aklınıza gelmeyen farklı fikirlerinizin oluşmasını sağlayabilir. Böylece hem reklam kampanyanızı daha can alıcı şekilde yapabilir hem de yenilikçi fikirlerinizle rakiplerinizin arasından kolayca sıyrılabilirsiniz. İyi bir reklam, kaliteli ve uygun fiyatlı hizmetle kısa vadede ününüzü duyurmanız mümkün. Bu nedenle iyi bir iş planı ile birlikte sistemli bir çalışmayla bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu