Ekonomi

Öğrenci Kredileri Nasıl Alınır Yurtdışında okumak

Öğrenci kredilerinizden muaf olup olmadığınızı belirlemenin ilk adımı, aylık ödemelerinizin miktarını hesaplamaktır. Öğrenci Kredileri Nasıl Alınır Mahkeme, mezun olduktan beş yıl sonra terhis olup olmadığınızı belirlemek için yıllar önce geliştirilen Brunner testini kullanacak. Mahkemeler bugün bunu farklı şekilde uygulamaya çalışıyor. Öğrenci kredileri için tahliyeyi kabul edecek bir hakim bulmak zor. Bu nedenle, borcunuzun gerçekten ödenemeyecek kadar fazla olup olmadığını belirlemek için bazı hesaplamalar yapmanız gerekir.

Öğrenci kredileriniz tahliyeden muaf değilse, yine de onları iflas yoluyla tahliye ettirmeyi deneyebilirsiniz. İflas etmeniz durumunda mahkeme aleyhinize herhangi bir işlem yapmayacaktır ve kredi notunuzu yüksek tutmanıza olanak sağlayabilir. Ancak bu süreç göründüğünden daha zordur. Mali durumunuzun kredi ödemelerinizi yapmanızı imkansız hale getirdiğini kanıtlamalısınız. Ayrıca, mali durumunuzun size aşırı zorluklara neden olduğunu kanıtlamalısınız. Bu karmaşık bir süreçtir ve az parası olan kişiler için önerilmez.

Öğrenci Kredileri Nasıl Alınır Yurtdışında okumak
Öğrenci Kredileri Nasıl Alınır Yurtdışında okumak

Öğrenci Kredileri Nasıl Alınır

Bir iflas davası dört ay kadar kısa veya bir yıl kadar uzun sürebilir. İflasın uzunluğu, koşulların toplamına bağlı olacaktır. Mahkeme, engellilik ve bir bireyin gelirlerini artırmak veya giderlerini azaltmak için ne kadar sıkı çalıştığı gibi çeşitli faktörlere bakacaktır. İflasın yedi ila on yıl boyunca kredi raporunuzda kalacağını ve bunun gelecekte kredi almayı zorlaştıracağını ve daha yüksek faiz oranları gerektireceğini unutmamak önemlidir.

İflas tahliyesi, öğrenci kredisi borcuyla mücadele eden kişiler için bir seçenek olabilir. Ancak bunun gereksiz bir zorluk olduğunu kanıtlayabilirseniz, taburcu olabilirsiniz. Kullanabileceğiniz tüm seçenekler göz önüne alındığında, öğrenci kredileri ve iflas 7. bölüm, ezici bir borçla karşı karşıya kalan herkes için son çare olmalıdır. Biraz araştırma ve hazırlıkla, öğrenci kredilerinin yükünden kurtulmanın ve yenilenmiş bir öz saygı duygusunun tadını çıkarabilirsiniz.

Öğrenci Kredileri Nasıl Alınır? En iyi seçenek, öğrenci kredilerinizi geri ödemek zorunda olmadığınız bir iflas başvurusunda bulunmaktır. İflas, evinizi ve mali durumunuzu kurtarmanın harika bir yoludur. İşlem genellikle çok basittir ve geliriniz olmasa bile yapılabilir. Ancak, düşük bir geliriniz varsa, işten çıkarılma olasılığı çok daha yüksek olacaktır. Gelirinizin eyaletinizdeki medyan seviyenin altında olduğuna dair bir kanıtınız olması gerekir.

İflasa hak kazanırsanız, öğrenci kredileriniz kaldırılacaktır. Taburcu olmanın yanı sıra, 10 yıl boyunca kredinizde kalacaklar. Mali durumunuz ne olursa olsun, iflas sürecinin çok karmaşık olduğunu anlamak önemlidir. Alacaklılarınızla savaşmanız ve bunun maliyete değdiğini kanıtlamanız gerekecek. İflas süreci öğrenci kredisi borcunuzu ortadan kaldırırken, kredi puanınızla ilgili sorunlara da neden olabilir.

Öğrenci Kredileri Nasıl Alınır Yurtdışında okumak

Öğrenci kredilerinizden kurtulmanın en iyi yolu bir iflas dilekçesidir. Hak kazanıp kazanmamanız, sahip olduğunuz borç miktarına bağlıdır. Bir iflas dilekçesinde öğrenci kredilerinizin tahliyesi zor olabilir. Büyük bir borcunuz varsa, alacaklı tahsilat işlemleri ile onu tahsil etmeye çalışabilir. Ödeyemezseniz, mahkeme yine de size iflas başvurusunda bulunabilir.

İki ana iflas türü vardır. Araç testinin gereksinimlerini karşılayamazsanız, Bölüm 7’yi dosyalayabilirsiniz. Bölüm 13 iflasında, önemli bir gelirinizin olması gerekir. Yüksek gelirli bir işiniz varsa, öğrenci kredilerinizi ödemekten kaçınmanıza izin veren otomatik bir konaklama için başvurabilirsiniz. İflas sırasında alacaklınız evinizi tutabilecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu