Ek İş İmkanlarıEkonomi

Engelliyseniz Evde Nasıl Para Kazanılır?

Engelliyseniz ve engeliniz nedeniyle çalışamıyorsanız, evden para kazanmanın birçok yolu vardır. Geleneksel bir iş, sıkı çalışma ve sıkı çalışma saatleri gerektirse de, evde bir iş size daha fazla özgürlük ve esneklik sağlayabilir. Engelliyseniz Evde Nasıl Para Kazanılır? Kendi evinizin rahatlığında para kazanmanın birçok yolu vardır. Bu yazıda, kendi evinizden başarılı bir işe nasıl başlayacağınızı, internetten nasıl para kazanacağınızı ve evde bir iş yeri bulmayı tartışacağız.

Engelliyseniz Evde Nasıl Para Kazanılır?

Ek işlerle uğraşmak ve eBay’de ürün satmak, ekstra para kazanmanın bir başka harika yoludur. eBay ve Amazon gibi çevrimiçi açık artırma sitelerinde bir milyondan fazla profesyonel satıcı var. Ulusal Yetenek Enstitüsü (NTI), engelli Amerikalıları işe alma konusunda uzmanlaşmış bir personel bulma şirketidir. 15 yılı aşkın süredir mesleki rehabilitasyon hizmetleri ve Sosyal Güvenlik Malullük Sigortası ile çalışmaktadır. Bir web sitesi oluşturmak, engelli yatakta kalırken evde para kazanmanın en etkili yollarından biridir.

Engelliyseniz Evde Nasıl Para Kazanılır?
Engelliyseniz Evde Nasıl Para Kazanılır?

eBay’de ürün satmanın yanı sıra, çevrimiçi bir varlık da oluşturabilirsiniz. Bir web siteniz varsa, kendi ürün veya hizmetlerinizi bu web sitelerinde satabilirsiniz. Bir web sitesi geliştirmek, evden ekstra para kazanmanın başka bir harika yoludur. İnternet küresel bir pazar haline geldi ve kendi mal veya hizmetlerinizi satabilirsiniz. Ayrıca eBay gibi çevrimiçi açık artırma siteleri aracılığıyla kendi eşyalarınızı da satabilirsiniz. Yararlı bilgiler sağlayarak ve satış yaparak, ekstra para kazanmak için başarılı bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Çalışamıyorsanız ama yine de biraz ekstra para kazanmak istiyorsanız, internet açık artırma sitelerinde ürün satmayı düşünebilirsiniz. eBay’de bir milyondan fazla profesyonel satıcı var ve mücevherden elektroniğe ve arabalara kadar her şeyi satabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun gelirinizi geri tuttuğunuzu düşünmemesi için kazancınızı eşiğin altında tutmaktır. Engelliyseniz ve çalışamıyorsanız, yaratıcıysanız ve iyi yazma ve hikaye anlatma becerilerine sahipseniz, yine de evden para kazanabilirsiniz.

Engelliler evden nasıl çalışabilir?

Engelliyseniz, yine de evden çalışabilirsiniz. Evden para kazanmanın birçok yolu vardır. Serbest yazarlık yapmanın yanı sıra, bir web sitesi de kurabilirsiniz. Bir site geliştirerek ilginizi çeken ürün ve hizmetleri satabilirsiniz. Bu, evde para kazanmanın harika bir yoludur. İlk adım, bir pazar nişini belirlemek ve onu hedeflemektir. Engelliyseniz, hizmetlerinizi pazarlamak için özel becerilerinizi kullanmayı deneyebilirsiniz.

Evde yarı zamanlı serbest meslek faaliyetleri gerçekleştirmek başka bir harika seçenektir. Dışarı çıkıp düzenli bir iş yapamıyorsanız, kendinize yeni bir beceri öğretebilir veya insanlara kişisel dersler verebilirsiniz. Uzmanlık seviyenize bağlı olarak, hobiniz üzerinde kendi evinizin rahatlığında bile çalışabilirsiniz. Bunların hiçbirini yapamıyorsanız, busking’i de deneyebilirsiniz.

Dışarıda çalışamıyorsanız, yine de yarı zamanlı çalışabilirsiniz. Bu işlerden bazıları, ilginizi çeken ürünleri satmanızı gerektirecektir. Bir zanaatınız varsa, el yapımı ürünler satabilirsiniz. Ayrıca çevrimiçi olarak da ürün satabilirsiniz. Bazı çevrimiçi perakende mağazaları bir hizmet bile sağlar. Bu şirketler, web sitelerinden ürün satın almak için insanlara ihtiyaç duyar. Bu sayede hobilerinizi yaparken para kazanabilirsiniz. Diğer birkaç seçenek, hobilerinizden kazanmanıza izin verecektir.

Yukarıdakileri yapamıyorsanız, kişisel dersler sunabilirsiniz. Bu, evden çalışırken hobinizden kazanmanıza yardımcı olabilir. Avantajlar çok büyük ve masraflarınızı karşılayabilir. Evde part-time çalışarak ekstra para kazanabilirsiniz. Bu seçenekler, fiziksel veya duygusal olarak engelli kişiler için idealdir. Evden kazanmanıza ve esnek çalışma programlarına sahip olmanıza yardımcı olurlar. Yarı zamanlı bir işte para kazanmak da mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu