Ek İş İmkanları

Evde Abiye İşi Veren Firmalar

Evde abiye işi veren firmalar ev hanımlarına abiye kıyafetlerin üzerine boncuk işleme işlerini veriyor. Eğer evde para kazanmak isterseniz bu firmalar ile iletişim kurmanızı öneriyoruz.

Özel davetlerde, düğünlerde ya da mezuniyet partilerinde giyilen abiye kıyafetlerin birçoğu el işçiliği ile yapılır. Tasarım ve dizayn aşamasından süslemesine kadar el emeği göz nuru dökülen bu kıyafetlerin üzerindeki süslemeler ise kadınlar tarafından dikilir. Dolayısıyla tekstil işinin yoğun olduğu bölgelerde evlere abiye süsleme işi veren firmaların sayısı oldukça fazladır. El işi konusunda kendinize güveniyorsanız evde abiye işi veren firmalar ile iletişim kurabilir, düzenli bir ek gelir elde edebilirsiniz. Peki, evde abiye işi nasıl yapılır, aylı kaç para kazanılır ve eve iş veren firmalara nasıl ulaşılır? Bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Evde Abiye Süsleme İşi Nasıl Yapılır?

Abiye süsleme işi, evde yapılan diğer ek işlere göre biraz daha zahmetli ve zor bir iş olabilir.  Genellikle iğneye dizilen boncukların kıyafetlere işlenmesi şeklinde yapılan bu iş oldukça da zaman alıcı bir iştir. Firmalardan aldığınız süsleme işlerinin bazıları çok basittir. Bu işi yapmak için az bir dikiş bilginizin olması yeterlidir. Zaten firma yetkilileri abiye süsleme ile ilgili teknik detayları ve yapacağınız süslemenin bir örneğini size verecektir. Böylece süsleme işini daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak hemen belirtelim ki, abiyelere boncuk işleme bir sanattır ve bu sanatı en iyi şekilde sunabilmeniz için bu işi severek yapmalı ve biraz sabırlı olmalısınız.

Genellikle ev hanımlarının dikiş nakış gibi el sanatlarına yatkın oldukları düşünüldüğünde ev dışında çalışamayan ve aile bütçesine katkı sağlamak isteyen birçok ev hanımı evde abiye işi yaparak düzenli bir gelire sahip olabiliyor. Evde yapılan diğer işlere göre daha zahmetli ve daha uzun süreli bir iş olan evde abiye süsleme işinin getirisi de bir o kadar yüksektir.

Evde Abiye İşi Yaparak Kaç Para Kazanılır?

Abiye süsleme işi diğer ek işlere göre daha fazla para kazandırır. Ancak abiye kıyafetlerin maliyetlerinin çok yüksek olduğu düşünüldüğünde bu işi yaparken çok dikkatli olmalısınız.  Hata yapma gibi bir lüksünüzün olmadığı gibi yapılabilecek en ufak hata abiyenin bozulmasına ve sizin zor durumda kalmanıza neden olabilir. Bu nedenle evde abiye işi veren firmalar da daha çok profesyonel olan kişilere evde ek iş imkânı sunmaktadır. Eğer abiye süsleme konusunda kendinize güveniyorsanız, bu işi yaparak yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Moda evleri ya da tekstil firmaları ile anlaşarak süsleme işi yapan kadınların aylık 1.500-2.500 lira arasında bir kazanç elde ettikleri biliniyor. Bu para tamamen sizin el emeğinizin karşılığıdır. Evde abiye süsleme işi yapılacak olan kıyafetler için gerekli olan tüm malzemeler firma tarafından size verilecek ve sadece bu malzemeleri kullanarak süsleme işi yapmanız istenecektir. Tamamladığınız işleri firmaya kendiniz teslim edebileceğiniz gibi bazı firmalar iş bitiminde evinizden teslim almayı tercih eder. Bu durum iş başlangıcında firmayla yaptığınız anlaşmaya bağlıdır. Ayrıca ödemelerinizi de yine firmayla anlaşarak iş bitiminde nakit olarak almayı tercih edebilirsiniz.

Evde abiye süsleme işi veren firmalara ise internet üzerinden ulaşabileceğiniz gibi, yaşadığınız bölgedeki moda evleri ya da tekstil firmaları ile görüşerek de ulaşabilirsiniz. Önemli olan dikiş nakış konusunda kendinize güvenmeniz ve firmaların beklentilerini karşılamanızdır.

Mutlaka okuyun: Eve Ek İş Veren Firmalardan İş Alma Yolları

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Konyada ikamet ediyorum elim cok hızlidirdikis konusunda bilgim var cok guzel boncuk islerim donerseniz sevinirim acil ise ihtiyacim var

  2. Ebru Bucak Nevşehir merkezde oturuyorum ev hanımıyım bu işe ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim daha önce de abiye süsleme.isi yaptım elim yatkındır geri dönüş yaparsanız sevinirim [email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu