Teknoloji

#Resident Evil 9 ‘dan Müjde Geldi: Hikayesi ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Korku ve gerilim türündeki oyunlardan hoşlanan oyun severler için müjdeli haber geldi. Resident Evil 9 bekleyenler için oyunun çıkış tarihi ve oyunun hikayesi belli olmaya başladı.

Resident Evil 9 ‘dan Müjde Geldi: Hikayesi ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Son zamanlarda oyun dünyasında büyük bir heyecanla beklenen “Resident Evil 9” hakkında yeni bilgiler sızmaya başladı. “Resident Evil Village” oyunu ile birlikte korku gerilim serisinden hoşlanan oyun severler oldukça tatmin olmuşlardı. Bu alanda daha fazla oyuncuya ulaşmak isteyen şirket başarılı olmuşken Resident Evil 9 üzerinde de çalışmalara başladığını açıkladı. Oyun hakkında bazı detaylar merak uyandırırken kısa sürede internete de sızdı.

Resident Evil 9 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Geçen ay “Capcom lansmanı” düzenlenmiş ve bu esnada pek çok oyun severin heyecanla beklediği Resident Evil serisinin nasıl ilerleyeceği de paylaşılmıştı. Daha öncesinde seride bulunan “Resident Evil Village’a DLC” ile “Resident Evil 4 Remake’in” geleceği açıklanmıştı. Yol haritası çizilmişken Resident Evil 9 hakkında da sızıntılar ortaya çıktı. Oyunun geçeceği yer ve düşmanların hikayesi de merak ediliyordu.

Oyun yapım aşamasındayken, oyunun hikayesinde hayaletli kasaba içerisinde ölümleri araştıran yeni karakterler yer alacak. Oyuncular korku ve gerilim türündeki oyunla birlikte yeni bir maceraya çıkacaklar.

Oyunun Hikayesi Belli Oldu!

Oyunda bulunan düşmanlar için farklı bir yol haritası çizildi. Bu süreçte mitolojik hayvanlara benzetilmesine karar verildi. Oyunda daha önce yapılmamış ilginç bir çalışma yapılacak. Oyunda düşman olan hayvan ya da insanlar rol yaparak kendilerini dost olarak gösterebilecekler. Daha önceki seride de kurt adama benzeyen düşmanlar bulunuyordu.

Oyun hakkında yeni sızıntılar gelirken bu sızıntıların doğru olup olmadığı henüz bilinmiyor. Camcom tarafından resmi bir açıklama henüz gelmedi. Sızıntıların doğru olup olmadığını anlamak için biraz daha beklemek gerekiyor. Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi 2023 olarak açıklandı. Oyun severler için heyecanlı bekleyiş devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu