Güncel

#Rtük Jurassic World Kretase Kampı Animasyonuna İnceleme Başlattı!

Netflix'te çocuklar için yayınlanan bir animasyon filmi RTÜK incelemesine takıldı. Bu süreçte RTÜK Başkanı haberi sosyal medya hesabından verdi ve incelemenin devam ettiğini açıkladı.

Rtük Jurassic World Kretase Kampı Animasyonuna İnceleme Başlattı!

RTÜK(Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) tarafından yapılan incelemeler son zamanlarda dikkat çekmeye devam ediyor. Özellikle yapılan incelemeler ve müdahaleler çeşitli tartışmaları beraberinde getiriyor. RTÜK’ün Türkiye’de Netflix platformunda da müdahalelerde bulunması pek çok aboneyi oldukça kızdırmıştı. RTÜK bu sefer Netflix’te bir animasyon filmi için inceleme başlattığını duyurdu.

Netflix bir animasyon filmi için inceleme başlattı

RTÜK Başkanı tarafından yapılan açıklama sonrasında pek çok izleyici tepkilerini dile getirmeye başladılar. Sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamalarda inceleme başlatılmasının nedenini açıklamaması da tepkilerin bir diğer nedeni olarak gösterildi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin açıklamalarında şu ifadeleri kullandı.

RTÜK olarak tüm dijital platformları yakından takip ediyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi korumak, olumsuz etkilenmelerini engellemek ve değerlerimizi hiçe sayacak içeriklerin oluşmasını engellemek için çalışıyoruz. Bu bilinçle hareket ettiğimiz zaman Netflix’te bulunan “Jurassic World Kretase Kampı” isimli yapımı incelemeye aldık

Animasyon filmine yasak gelebilir!

Netflix platformu ücretli abonelik ile hizmet veren, para karşılığı insanların özel olarak hizmet aldıkları bir platform olduğu için incelemelerin yapılması aboneler arasında ciddi tartışmalara neden olabiliyor. Özellikle Netflix’in çocuk bölümünde yayınlanan içeriklere gelen kısıtlamalara pek çok kişi anlam veremiyor.

Platformda ebeveyn kontrolünün de olması sebebiyle verilen karar sosyal medyada tartışılmaya devam ediyor. İncelemeye giren animasyon filminin akıbeti henüz bilinmiyor. İncelemenin tamamlanmasının ardından bazı kısıtlamaların gelebileceği düşünülüyor. Netflix incelemelerinin bundan sonraki dönemde de devam edeceğinin sinyalleri verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu