Teknoloji

#Samsung, Çalışanlarına ChatGPT Kullanımını Yasakladı!

Samsung, çalışanlarına ChatGPT kullanımını yasaklamasının yanı sıra Microsoft Bing'i terk etmeye de karar verdi. Şirket, yeni Galaxy telefonlarda yine Google ile iş birliğine devam edecek!

Geçtiğimiz aylarda New York Times’ın yaptığı bir haberde Samsung’un, Galaxy serisi akıllı telefon ve tabletlerinde varsayılan arama motorunu Google’dan Microsoft Bing‘e değiştirmeyi planladığı iddia edilmişti. Ancak son gelen söylentiler, Microsoft için hayal kırıklığı yaratabilecek nitelikte.

Samsung, Bing AI’i Geri Planda Bırakabilir

Wall Street Journal’ın Reuters kaynaklı haberine göre, Samsung, varsayılan arama motorunu değiştirmeye yönelik tartışmaları durdurdu. Mevcut durumda, Galaxy cihazlarında bir arama motoru değişikliği beklenmiyor. Samsung’un bu kararı neden aldığı konusunda net bir bilgi bulunmamakla birlikte, şirketin Google’ın ChatGPT ile rekabet edebilecek Bard’a olan güveni belirginleşiyor.

Bu durum, Microsoft için moral bozucu olabilir; fakat şirketin yeni SwiftKey güncellemesi, Galaxy cihazlarına Bing’in yapay zekâ yeteneklerini sunmaya devam ediyor. Microsoft ve Samsung’un anlaşması gereği, SwiftKey tüm Galaxy cihazlarına önceden yükleniyor. Bu durum, Bing’in popülerliğinin artmasına yardımcı olacak.

ChatGPT’yi Yasaklama Furyası Devam Ediyor!

Son haftalarda Güney Kore’nin teknoloji devi Samsung, çalışanlarının ChatGPT’yi kullanmasını yasakladı. Şirket içerisindeki bilgilerin OpenAI’e sızmasını engellemek isteyen Samsung, Naver ile birlikte, şirket içinde kullanılacak bir yapay zekâ botu üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu bot, genel kullanıcılara erişilemezken, Samsung çalışanlarının işlerini kolaylaştırmasına yardımcı olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu